Acer TravelMate P243 - notebook pro střední a malé firmy

20. 6. 2012 21:51    Rubrika: Tiskové zprávy

Nový notebook Acer TravelMate P243 byl vyvinut pro potřeby segmentů malých a středně velkých podniků a malých i domácích kanceláří. Využívá přednosti třetí generace řady procesorů Intel Core. V závislosti na konfiguraci mohou být tyto notebooky dodávány i s grafickou kartou NVIDIA GeForce GT 630M.

Acer TravelMate P243 - notebook pro střední a malé firmy

Ochrana majetku uživatele představuje jeden z hlavních cílů společnosti Acer při vývoji nového notebooku pro profesionální použití. Z toho důvodu je notebook TravelMate P243 vybaven spolehlivými bezpečnostními řešeními. Sada nástrojů Acer ProShield Security, která zajišťuje ochranu a snadnou ovladatelnost, je součástí jednotného uživatelského rozhraní.

Sada Acer ProShield vyžaduje autentizaci před zavedením operačního systému (PBA) a zaručuje ochranu od úrovně BIOS po úroveň aplikací. Umožňuje vytvořit vlastní “Osobní bezpečný disk” (PSD), na němž mohou být uloženy a šifrovány veškeré kritické soubory, které jsou tak chráněny proti neoprávněnému použití i v případě odcizení nebo ztráty notebooku. Nepotřebné soubory nebo složky trvale odstraní utilita File Shredder, a tedy je už nelze obnovit. V neposlední řadě je notebook vybaven automatickým řešením, které umožňuje vzdálenou správu prostředků IT i na cestách.

Další stupeň ochrany představuje Acer Backup/eRecovery Manager pro zálohování cenných údajů a mediálních knihoven, který tak chrání vaši investici. Program Acer eRecovery Manager dokáže v případě potřeby obnovit obsah pevného disku. Wake-on-LAN umožňuje počítač zapnout zprávou poslanou prostřednictvím sítě, a tedy nabízí možnosti vzdálené správy.

TravelMate P243 je dále dodáván s řešením Acer Office Manager (AOM), které umožňuje uživatelům ze segmentu malých a středně velkých podniků zavést politiku v oblasti ochrany dat, monitorovat prostředky IT a plánovat údržbu v jediné snadno ovladatelné sadě.

Všechny notebooky Acer, určené k profesionálnímu použití, prošly mnoha testy spolehlivosti. Splňují nejpřísnější kriteria tohoto odvětví a dosahují nejvyšší spolehlivosti. Navíc odpovídají požadavkům Energy Star® 5.0 a EPEAT® Gold , a tedy zaručují úsporu energie a delší životnost baterie.


| Diskuse | Tiskové zprávy