Sony Xperia go - nový, stylový, odolný a voděvzdorný

20. 6. 2012 22:09    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Sony Mobile Communications představila chytrý telefon z rodiny Xperia smartphone, určený pro spotřebitele, kteří požadují prémiovou výbavu a jedinečný design v kombinaci se zvýšenou celkovou životností a nejvyšší úrovní odolnosti proti vodě. Na důkaz toho, že odolné smartphony již nemusejí být velké či neotesané, spojuje v sobě telefon Xperia go* skutečnou odolnost proti poškrábání a možnost ovládání mokrým prstem s ochranou proti vniknutí prachu, postříkání vodou a ponoření do vody podle mezinárodních norem ochrany IP.

Sony Xperia go - nový, stylový, odolný a voděvzdorný

Chytrý telefon Xperia go umožňuje snadné připojení a poskytuje tak možnosti sdílet a vychutnávat si obsah na televizi, chytrém telefonu, přenosném počítači nebo tabletu. Kromě toho jsou z výroby vybaveny hudebními a video aplikacemi Music Unlimited a Video Unlimited od Sony Entertainment Network**, které poskytují přístup k hollywoodským trhákům, televizním seriálům a milionům a milionům hudebních skladeb. Telefon Xperia go bude na celosvětový trh uveden ve třetím čtvrtletí roku 2012.

Poptávka spotřebitelů po odolných a vodovzdorných chytrých telefonech

Průzkumy v oboru ukazují, že spotřebitelé považují při rozhodování o koupi chytrého telefonu odolnost a vodovzdornost za významné vlastnosti. Například studie uskutečněná v Japonsku společností Mobile Marketing Data Labo*** poukázala na vodovzdornost jako jednu ze tří nejdůležitějších vlastností při pořizování chytrého telefonu. V nedávném průzkumu**** mezi příznivci společnosti Sony Mobile na síti Facebook uvedla odolnost jako nejdůležitější vlastnost při výběru chytrého telefonu celá třetina účastníků průzkumu.

Xperia go – stylový smartphone od Sony se zvýšenou odolností

Xperia go nabízí obsah a technologie společnosti Sony ve vytříbeném balení, které je doplněno nejvyšší úrovní ochrany proti prachu a vodě, jaké kdy bylo dosaženo u chytrého telefonu.

Klíčové vlastnosti telefonu Xperia go

  • 3,5” displej věrně zobrazující realitu s Mobile BRAVIA® Engine pro dokonale ostrý a jasný obraz
  • Rychlý 5 MPx fotoaparát schopný přejít z pohotovostního stavu do režimu záznamu za dobu o něco málo přesahující jednu sekundu
  • Displej s povrchem z minerálního skla odolného proti poškrábání se schopností ovládání i mokrým prstem
  • Nejvyšší úroveň ochrany proti prachu a vniknutí vody u chytrého telefonu – IP67
  • Dvoujádrový procesor s frekvencí 1 Ghz zaručuje vysoký výkon a rychlou odezvu
  • Dodává se s operačním systémem Android 2.3 (Gingerbread), s možností aktualizace na verzi Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
  • K dispozici v černé, bílé a žluté barvě

---
* Model Xperia go bude na trh ve Spojených státech amerických uveden pod označením Xperia advance
** Služby Sony Entertainment Network jsou dostupné pouze v některých zemích, navštivte prosím www.sonyentertainmentnetwork.com pro více informací. Počet dostupných skladeb závisí na konkrétní zemi.
*** Průzkum v Japonsku byl proveden společností Mobile Marketing Data Labo (říjen 2011)
**** 57 % uvedlo stylový design a 33 % odolnost jako důležité vlastnosti při volbě chytrého telefonu – na základě průzkumu mezi 1 477 uživateli sítě Facebook prostřednictvím globální stránky Sony Mobile na sítí Facebook, údaje k 25. květnu 2012

+ Ochrana IP67 = Ochrana proti vniknutí prachu a vlivům ponoření do vody v hloubce mezi 15 cm a 1 m
++ Ochrana IP55 = Ochrana proti vniknutí prachu (bez poškozujícího usazování) a potřísnění vodou z trysky (6,3 mm) namířené proti pouzdru z libovolného směru bez poškozujících následků
+++ Ochrana IP57 = Ochrana proti vniknutí prachu (bez poškozujícího usazování) a proti škodlivým vlivům ponoření do hloubky mezi 15 cm a 1 m


| Diskuse | Tiskové zprávy