CZC.cz spustil prodej služby NajduTě.cz pro lokalizaci mobilu

20. 6. 2012 21:56    Rubrika: Tiskové zprávy

E-shop CZC.cz ve spolupráci se společností GOPE Systems zahájil prodej nového preventivního systému NajduTě.cz, který je určen pro geografickou lokalizaci mobilního telefonu dětí do 18 let. NajduTě.cz dokáže lokalizovat mobilní telefon už za 9,5 vteřiny a díky spolupráci s Policií ČR bude pomáhat při pátrání po pohřešovaných dětech.

NajduTě.cz je na českém trhu unikátním systémem na ochranu dětí. Byl uveden do provozu začátkem roku 2012 ve spolupráci s Ministerstvem vnitra a Policií ČR.

Jak NajduTě.cz funguje

Rodič zadá speciální autorizační kód do mobilního telefonu se SIM kartou, kterou chce sledovat. Po aktivaci systém NajduTě.cz v pravidelných intervalech (dle zvoleného tarifu) zjišťuje polohu SIM karty.

Jakmile začne rodič pohřešovat své dítě, může zavolat na 24 hodin denně fungující operační centrum, kde mu specialisté během pár vteřin sdělí, kde se SIM karta nachází. Poté, podle zjištěné informace, se může rodič rozhodnout, zda kontaktuje policii, nebo ne.

„První týden rodič párkrát cvičně zavolá na operační centrum, aby si vyzkoušel reálné fungování služby, ale pak už má NajduTě.cz jen v záloze, kdyby se dítě opravdu pohřešovalo. Se zneužíváním služby se nesetkáváme,“ uvedl zkušenosti s provozem služby NajduTě.cz vedoucí projektu Mikoláš Herskovič.

Funkce služby NajduTě.cz

  • Systém umí ze získaných dat určit, zda se dítě pohybuje, jakou rychlostí, jakým směrem a o jaký dopravní prostředek může jít.
  • Pokud je telefon vybitý nebo například rozbitý, dokáže systém policii poskytnout údaje o tom, jaký pohyb vybití předcházel. Policie ČR se jiným způsobem k historii pohybu nedostane a NajduTě.cz je v tomto případě unikátním řešením.
  • NajduTě.cz funguje oproti GPS zařízením všude, kde je signál mobilního telefonu – tedy i v tunelech, metru nebo garážích.
  • Služba NajduTě.cz je vázána přímo na SIM kartu – je tedy jedno, v jakém mobilním telefonu se používá, nijak nevybíjí jeho baterii a ani jinak neovlivňuje jeho fungování. Službu také není možné v telefonu běžně zaznamenat - běží skrytě.

NajduTě.cz na CZC.cz

Systém NajduTě.cz je možné na CZC.cz zakoupit pro SIM karty sítě T-Mobile ve třech variantách dle počtu funkcí a délky fungování. Cena služby začíná na 132 Kč měsíčně.


| Diskuse | Tiskové zprávy