Ultrabooky Fujitsu LIFEBOOK míří do podnikové sféry

3. 7. 2012 23:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Ultrabook Fujitsu LIFEBOOK U772 je od základů navržený pro firemní profesionály a míří tak do podnikové sféry. Nové ultrabooky Fujitsu v sobě bez kompromisů spojují vysokou užitnou hodnotu, nejnovější výpočetní technologie a výkon a možnosti připojení pro každodenní mobilní práci - to vše ve stylovém a atraktivním provedení.

Ultrabooky Fujitsu LIFEBOOK míří do podnikové sféry

Společnost Fujitsu je prvním výrobcem, který začal dodávat novou generaci ultrabooků se standardními parametry podnikové třídy, jako je například technologie Intel® vPro™, která poskytuje rozšířené možnosti správy a zabezpečení. Profesionálům navíc dopřává pocit bezpečí díky komponentám a funkcím, jako jsou snímače otisků prstů a disky SSD s plným šifrováním (FDE).

Skutečný firemní ultrabook

Díky ucelené sadě funkcí správy a zabezpečení nový špičkový ultrabook Fujitsu LIFEBOOK U772 zaujme zaměstnance, kteří si nyní v souladu s nastupujícím trendem vlastních zařízení (BYOD) mohou vybrat svůj počítač.

LIFEBOOK U772 v sobě spojuje vlastnosti charakteristické pro tablet – přenositelnost a možnost téměř okamžitého uvedení do provozu – s výkonem a použitelností tradičního notebooku. Poskytuje tak uživatelům to nejlepší z obou světů spolu s pohodlím, které nabízí další prvenství společnosti Fujitsu: volitelný replikátor portů umožňující snadné dokování a připojení k firemní síti a různým periferiím.

14" LIFEBOOK U772 navazuje na dlouhou tradici ultrapřenosných zařízení Fujitsu určených pro profesionály, na jejímž počátku stála v roce 2006 řada zařízení Q s hmotností nižší než 1 kg. LIFEBOOK U772 s tloušťkou menší než 16 mm a hmotností nižší než 1,4 kg se dodává v červeném nebo stříbrném provedení s displejem bez rámečku. LIFEBOOK U772 je zabezpečen pomocí technologie Zdokonalená ochrana proti krádeži využívající funkce Intel® Anti-Theft a Absolute Computrace®, které umožňují vzdálené určení polohy ztraceného nebo odcizeného zařízení a vzdálené zkopírování nebo odstranění dat uložených v zařízení.

LIFEBOOK U772 je pro firemní uživatele ideálním společníkem na cesty. Tenké provedení a nízkou hmotnost doplňuje možnost celodenní práce mimo kancelář i při dlouhých dálkových letech díky prodloužené výdrži na baterie.

LIFEBOOK U772 také volitelně nabízí vestavěná rozhraní 3G/UMTS nebo 4G/LTE, která zajišťují mobilní připojení mimo dosah přístupových bodů Wi-Fi, a pevné tělo z hořčíkové slitiny, které snadno odolá každodenním nárazům při nošení v brašně nebo batohu. Díky funkci trvale dostupného nabíjení z portu USB pak již není nutné ponechávat ultrabook Fujitsu zapnutý přes noc jen proto, aby se dobily baterie připojených mobilních zařízení, například smartphonu. Dobíjení z portů USB je možné, dokonce i když je notebook vypnutý nebo v úsporném režimu.

Ultrabook pro zákazníky, kterým velmi záleží na ceně

Společnost Fujitsu také představila ekonomicky výhodný 13,3" ultrabook LIFEBOOK UH572 určený pro zákazníky, kterým velmi záleží na ceně. LIFEBOOK UH572 s pevným a lehkým hliníkovým tělem v červené nebo stříbrné barvě je snadno dostupný u našich partnerů. Jedná se o ultrabook vyšší třídy s vysokou užitnou hodnotou.

LIFEBOOK UH572 nešetří jen vaši peněženku, ale i vaše síly, protože váží pouze 1,6 kg. Mezi jeho standardní parametry patří antireflexní displej pro ergonomickou práci, volitelná podpora rozhraní 3G/UMTS a Zdokonalená ochrana proti krádeži.

Ceny a dostupnost

Oba nové modely ultrabooků Fujitsu jsou k dispozici k okamžitému objednání. Ceny ultrabooků LIFEBOOK U772 začínají na 31.750,- Kč bez DPH, LIFEBOOK UH572 pak lze pořídit již od 21.280,- Kč bez DPH. Ceny a specifikace zařízení se mohou v různých zemích lišit.

Doplňující citace

Christian Morales, viceprezident a generální ředitel společnosti Intel v regionu EMEA
„Nové modely ultrabooků s procesory 3. generace Intel® Core™ umožňují díky technologii Intel® vPro™ lepší a bezpečnější práci s počítačem. Představením těchto nových ultrabooků LIFEBOOK reaguje společnost Fujitsu na potřeby firemních profesionálů. Nový LIFEBOOK U772 nabízí tenké a elegantní provedení a rychlost reakcí typické pro kategorii ultrabooků spolu se zdokonalenými funkcemi správy a zabezpečení, které zaručují jeho přitažlivost pro firemní uživatele.“

Dieter Heiss, vedoucí oddělení systémů pro pracoviště, Fujitsu Technology Solutions
“V prvních firemních ultraboocích na trhu jsme spojili nejlepší současné mobilní výpočetní technologie s nejdůležitějšími funkcemi správy, zabezpečení a připojitelnosti, které jsou potřeba k firemnímu použití. Nové ultrabooky Fujitsu rozšiřují naši početnou rodinu počítačů LIFEBOOK a dokazují, že lze všechny zásadní funkce integrovat do přitažlivého ultratenkého mobilního zařízení.“


| Diskuse | Tiskové zprávy