Regionálním ředitelem divize HP Software se stal Radovan Dršata

10. 7. 2012 00:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HP oznámila rozšíření svého středoevropského manažerského týmu. Na pozici regionálního ředitele divize HP Software pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko nastoupil od června Radovan Dršata (49). Jeho přímým nadřízeným se stal Andreas Stejskal, ředitel HP Software v regionu střední a východní Evropy (CEE).

Regionálním ředitelem divize HP Software se stal Radovan Dršata

Hlavním úkolem Radovana Dršaty je řízení veškerých aktivit softwarové divize HP v České republice, Maďarsku a na Slovensku.

V nové pozici je Radovan Dršata na území „svého“ regionu zodpovědný zejména za plnění obchodních cílů, rozvoj nových aktivit i podílu na trhu a řízení mezinárodního týmů specialistů zajišťujících podporu všech dílčích součástí rozsáhlého softwarového portfolia HP.

Před svým příchodem do HP pracoval Radovan Dršata v IBM, kde zastával několik manažerských pozic v rámci tuzemského, středoevropského a východoevropského regionu – vybudoval a řídil tým specializovaný na konkurenční software, rozvíjel strategické outsourcingové služby, vedl obchodní aktivity řešení Lotus Software a byl rovněž zodpovědný za řízení softwarové divize IBM v ČR. Do IBM přešel z postu ředitele rakouské pobočky společnosti Rational Software, kterou koupilo IBM v roce 2003. Celkově má více než dvacetileté zkušenosti z působení v mezinárodní oblasti IT.

„Dokázat úspěšně řídit rozvoj a provoz jedné z nejdynamičtějších divizí HP je obrovskou výzvou pro každého vrcholového manažera,“ řekl Jan Kameníček, generální ředitel HP Česká republika. „Radovan Dršata má za sebou řadu úspěchů na evropském softwarovém trhu a jsem přesvědčen, že jeho zkušenosti spolu se špičkovým portfoliem HP Software jsou tou nejlepší kombinací pro trvalý růst softwarové divize na našem trhu.“

Radovan Dršata žije od roku 1991 v Rakousku. Je absolventem ČVUT v Praze, kde v roce 1986 dokončil studia elektrotechnické fakulty, poté získal ještě doktorát na Ekonomické Univerzitě Vídeň a titul MBA z California State University Hayward.

Radovan Dršata je ženatý a má dvě dospělé dcery. Mezi jeho koníčky patří jóga, nordic walking, horská kola a nárazově literární činnost – dosud publikoval dvě knihy v češtině „Kolíne, Kolíne… stálo to za to” (2008) a „Modré patky“ (2011).


| Diskuse | Tiskové zprávy