Panasonic Toughbook CF-31 a CF-53

10. 7. 2012 04:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Panasonic představila novou generaci svého nejodolnějšího notebooku, model Toughbook CF-31 mk3 a novou verzi lídra na trhu středně odolných notebooků, model Toughbook CF-53 mk2. Technologické a funkční aktualizace obsažené v obou nových modelech umožňují vyšší výkon a lepší flexibilitu mobilních uživatelů.

Panasonic Toughbook CF-31 a CF-53

Plně odolný notebook Toughbook CF-31 mk3 je k dispozici ve dvou variantách (Standard a Performance) a ve srovnání s předchozím modelem mk2 nabízí vyšší výkon, prodloužení výdrže baterií a řadu dalších funkčních vylepšení včetně rozšířené konektivity. Nový model byl navržen tak, aby umožnil přístup k aplikacím a datům i v těch nejnáročnějších mobilních prostředích a představuje ideální odolné zařízení pro mnoho různých oblastí včetně záchranných služeb, stavebnictví, sektoru obrany a bezpečnosti. Uživatelé mají k dispozici vysoký výpočetní i grafický výkon vyhovující nárokům kladeným i na mapové aplikace.

Vysoký výkon a čitelnost

Panasonic Toughbook CF-31 mk3 nabízí díky novému výkonnostnímu modelu dokonalou kombinaci grafického výkonu a nejvyšší odolnosti. Notebook je vybaven třetí generací procesoru Intel® Core™ i5-3360M vPro™ s taktem 2,8 GHz a s možností zvýšení taktovacího kmitočtu díky technologii Intel® Turbo Boost Technology až na 3,5 GHz. Model CF-31 mk3 Performance je vybaven grafickou kartou AMD Radeon™ HD 7750M a podporuje úsporu energie na cestách přepínáním mezi zvýšeným a standardním grafickým výkonem zajišťovaným grafikou Intel® HD 4000. Model Standard využívá procesor Intel® Core™ i5-3320M vPro (takt 2,6 GHz, maximálně 3,3 GHz) a grafickou kartu Intel® HD 4000.

Panasonic Toughbook CF-31 mk3 je vybaven nízkonapěťovým DDR3L paměťovým modulem, který díky lepší účinnosti spotřebovává méně energie, a umožňuje tak delší provoz na baterie. Kapacita pevného disku byla oproti předchozí verzi CF-31 mk2 zvětšena z 320 GB na 500 GB, volitelně je k dispozici SSD disk o kapacitě 128 GB nebo 256 GB.

Pro pracovníky v terénu je zásadní čitelnost displeje v jasném slunečním světle. Model CF 31 mk3 využívá kruhovou polarizační technologii, díky které patří 13.1“ XGA dotykový displej se svítivostí 1 200 cd/m2 a velmi nízkým reflexním poměrem mezi nejlepší ve své kategorii. Novinka využívá plovoucí uchycení LCD chránící před výboji od monitoru.

Maximalizovaná doba provozu

Ve srovnání s předchozím modelem CF-31 mk2 bylo kombinací nejnovějších technologií společností Panasonic a Intel dosaženo významně nižší energetické náročnosti a prodloužení provozu na baterie o jednu hodinu. Bez nabíjení tak může být CF-31 mk3 vybavený operačním systémem Windows® 7 v provozu až 14,5 hodiny (dle výsledků testu MobileMarkTM 2007, 60cd/m²). V případě varianty Standard mohou uživatelé připojit prostřednictvím multimediálního slotu druhou baterii. Díky této možnosti lze snadno a rychle za provozu vyměnit hlavní baterii, a počítač tak může být v provozu celý den (až 21 hodin).

Odolnost, spolehlivost, životnost

S oboustranným pláštěm ze slitiny hořčíků a s ochranou proti poškrábání zůstává CF-31 mk3 aktuálně nejodolnějším počítačem Toughbook. Je testován na odolnost vůči pádům dle armádního standardu MIL-STD a nabízí ochranu vůči vodě, prachu, vibracím a teplotním extrémům. Model CF-31 mk3 tedy splňuje podmínky pro působivé hodnocení kategorie ochrany IP65 a MIL STD 810G. S HDD tlumením a plně odolným pouzdrem je u CF-31 optimalizována ochrana vůči pádům a teplotním přehřátím pevného disku. Díky této ochraně a flexibilnímu těsnění založenému na pěnovém obalu může být CF-31 využíván i v těch nejtěžších podmínkách.

Panasonic Toughbook CF-31 mk3 využívá hybridní chladicí systém kombinující pasivní a aktivní chlazení. Při pasivním chlazení je teplo potrubím distribuováno z teplotně kritických oblastí do chladicího jádra.

Pro zařízení použitelná v terénu je zásadní i schopnost přizpůsobovat se rychle se měnícím okolnostem. Model CF-31 mk3 nabízí vestavěný slot konfigurovatelný v okamžiku objednávky na základě požadavků konkrétních projektů, který může být využit jako druhý LAN port, firewire rozhraní či modem. Dále jsou k dispozici standardní rozhraní v podobě 4 portů USB (1 x USB 3.0, 3 x USB 2.0), HDMI portu, sériového portu a volitelně čtečky čipových karet, čtečky otisku prstů, GPS a webové kamery.

Nový Panasonic Toughbook CF-53 mk2

Společnost Panasonic dnes oznámila také významnou aktualizaci své vlajkové lodi v kategorii středně odolných notebooků – počítače Toughbook CF-53. Nový model mk2 nabízí mobilním uživatelům vyšší výpočetní výkon a flexibilitu, o jednu hodinu byla prodloužena doba provozu na baterii. Toughbook CF-53 mk2 je ideální volbou pro lehkou terénní práci i business uživatele poptávající mobilní zařízení nabízející výkon stolního počítače, celodenní výdrž baterie a schopnost absorbovat nárazy a polití, které klasické notebooky spolehlivě zničí.

Panasonic Toughbook CF-53 mk2 je vybaven třetí generaci procesoru Intel® Core™ i5-3320 vPro™ taktovaným na 2,6 GHz (maximálně až 3,3 GHz). Procesor využívající standardní napájecí úrovně spolu s odpovídající čipovou sadou a grafikou Intel® HD 4000 zajišťuje, že Panasonic Toughbook CF-53 mk2 je schopný se vypořádat i s velmi náročnými aplikacemi.

Nový model notebooku je vybaven nízkonapěťovým DDR3L paměťovým modulem, který díky lepší účinnosti spotřebovává méně energie, a umožňuje tak delší provoz na baterie. Kapacita pevného disku byla oproti předchozí verzi CF-53 mk1 zvětšena z 320 GB na 500 GB, volitelně je k dispozici SSD disk o kapacitě 128 GB, 256 GB nebo 512 GB.

Nejen výkon

Ve srovnání s předchozím modelem mk1 bylo dosaženo významně nižší energetické náročnosti a prodloužení provozu na baterie o jednu hodinu. Bez nabíjení tak může být CF 53 mk2 vybavený operačním systémem Windows® 7 v provozu až 11 hodin. K dispozici je také 9ti článková baterie s kapacitou 87 Wh umožňující provoz po celý den bez nabíjení.

Model Toughbook CF-53 bude nabízen ve dvou provedeních – s dotykovým displejem a pro automobilový průmysl. Verze s dotykovým displejem byla navržena pro uživatele vyžadující dotykové ovládání a pracující ve vnějším prostředí na jasném slunečním světle. Jednotka obsahuje širokoúhlý dotykový displej s vysokým jasem (až 1 000 nit) a kruhovým polarizačním filtrem, díky kterému jsou minimalizovány odrazy slunečních paprsků. Nejčastěji je využíván techniky a inženýry, kteří pracují v terénu.

Verze pro automobilový průmysl byla navržena pro použití jako univerzální zařízení pro automobilový výzkum a vývoj nebo dílenská prostředí. S optimalizovanými porty, dvojitým slotem PC Card a díky vyhovění průmyslovým standardům může být zařízení přizpůsobeno s cílem splnit požadavky techniků v mnoha různorodých oblastech.

A co je společné?

Panasonic Toughbook CF-31 mk3 i Toughbook CF-53 mk2 využívají nejnovější technologii Bluetooth 4.0 Smart Ready umožňující rychlejší a efektivnější připojení pracovníků v terénu. Bluetooth 4.0 třídy 1 je plně kompatibilní s Bluetooth 2.1 a při velmi rychlém navázání spojení (3 ms) a velmi nízké spotřebě energie podporuje přenos dat rychlostí až 24 megabitů za sekundu. K dispozici jsou USB porty standardu USB 3.0 SuperSpeed a ve srovnání s USB 2.0 umožňují až desetkrát rychlejší datové přenosy. Oba počítače mohou být volitelně osazeny komunikačním modulem Ericsson F5521gw- HSPA+ (DL: 21 Mbps) se správcem bezdrátových připojení. Součástí tohoto modulu je také jednoúčelový přepínač umožňující uživatelům zapínat a vypínat připojení s cílem snížit spotřebu energie.

Dostupnost a cena

Oba modely budou dostupné od července 2012 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu začínající na 1 544 EUR (bez DPH) v případě modelu CF-53 mk2 a za cenu začínající na 3 699 EUR (bez DPH) v případě modelu CF-31 mk3 Standard.


| Diskuse | Tiskové zprávy