TP-LINK TD-W8951NB Wi-Fi router pro ADSL 2/2+

9. 7. 2012 21:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-LINK uvedla na český trh nový modemový směrovač TD-W8951NB s rychlostí přenosu dat po bezdrátové síti až 150 Mbit/s. Zařízení disponuje čtyřmi ethernetovými porty a integrovaným ADSL 2/2+ modemem.

TP-LINK TD-W8951NB Wi-Fi router pro ADSL 2/2+

Model TD-W8951NB je navržen jako univerzální zařízení, které nabídne koncovým uživatelům všechny požadované funkce v jednom a umožní tak sdílet vysokorychlostní přístup k internetu pomocí drátové i bezdrátové sítě. Spolu se stavovým firewallem, překladem adres, QoS a jednoduchým nastavením je tento model vhodným zařízením pro internetové surfování, sdílení dat, telefonování po VoIP a streaming audia i videa.

Univerzální řešení

Modemový směrovač TP-LINK TD-W8951NB kombinuje schopnosti třech zařízení v jednom. Zastane jak funkci vysokorychlostního ADSL 2/2+ modemu, tak i 4portového 10/100 Mbit/s NAT směrovače a nahradí také bezdrátový přístupový bod.

Zařízení lze po jednoduchém nastavení využít pro sdílení médií mezi zařízeními, prohlížení internetu, telefonování s IP telefonem či streamování HD videa odkudkoli v domácnosti. Použití jednoho zařízení namísto tří navíc ušetří čas strávený nad nastavováním sítě a zároveň šetří místo na vašem stole.

Díky podpoře aktuálních DSL standardů dosahuje model TD-W8951NB rychlosti stahování dat až 24 Mbit/s a odesílání až 1 Mbit/s. Umožňuje také připojení k internetu při vyšší vzdálenosti od ústředny poskytovatele internetových služeb.

Vysoké výkony na bezdrátové síti

Kompatibilita s bezdrátovým standardem IEEE 802.11n zabezpečuje vysoký výkon na bezdrátové síti, přenosovou kapacitu, výbornou odezvu, stabilitu i pokrytí. Přenos dat probíhá rychlostí až 150 Mbit/s.

Na rozdíl od starších produktů s podporou standardu 802.11g tak TD-W8951NB nabízí několikanásobně vyšší kapacitu sítě a až 4x lepší pokrytí signálem. Snadno tak můžete využívat internetové připojení, sdílení fotografií, hudby a provozovat datově náročné aplikace jako streamování HD videa po celé domácnosti. Díky vyššímu pokrytí nebudou mít uživatelé problém s připojením ani mimo domácnost.

Multimédia

Modemový směrovač TP-LINK TD-W8951NB umožňuje díky podpoře VLAN nastavit vybraný port pro odlišné služby, například pro IPTV. Díky zabudované funkci pro řízení šířky pásma (QoS) nabízí zařízení možnost nastavení priority provozu. Uživatelé díky tomu získají možnost nerušeně sledovat IPTV a zároveň hrát bez zpoždění on-line hry. Spolu s podporou IGMP multicast provozu je TP-LINK TD-W8951NB vhodným prostředníkem pro provoz multimediálních aplikací.

Pokročilé zabezpečení sítě

Pro zabezpečení vnitřní sítě využívá směrovač TD-W8951NB zabudovaný stavový (SPI) firewall, který kontroluje obsah příchozích paketů před tím, než je vpustí do sítě. To předchází mnoha potenciálním útokům z internetu.

Zařízení také podporuje omezení přístupu pomocí kontroly MAC adres a IP adres, dokáže filtrovat doménová jména a omezit aplikace typu MSN či Yahoo Messenger. Velmi snadno tak lze zpřístupnit připojení k internetu jen pro vybrané uživatele či služby.

Kromě webové konfigurace nabízí směrovač možnost správy pomocí protokolu SNMP a díky podpoře specifikace TR-069 nabízí rovněž automatickou aktualizaci firmwaru a dalšího nastavení ze strany poskytovatele internetových služeb (ISP).

Jednoduché nastavení

Jednoduché nastavení pomocí EasySetup asistenta umožňuje i méně zdatným uživatelům nastavit během pár minut připojení k internetu pomocí ADSL a také zabezpečenou bezdrátovou síť odolnou proti útočníkům. Asistent pro snadné nastavení je dodáván na přiloženém CD spolu s manuálem.

Modemový směrovač TP-LINK TD-W8951NB lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 901 Kč včetně DPH.

Vlastnosti TD-W8951NB

  • Vysokorychlostní DSL modem, směrovač a bezdrátový přístupový bod v jednom.
  • Rychlost bezdrátové sítě až 150 Mbit/s.
  • Stavový (SPI) firewall chrání uživatele před potencionálními útoky z internetu.
  • WPA-PSK a WPA2-PSK zabezpečení bezdrátové sítě.
  • QoS pro řízení provozu na síti.
  • Funkce VLAN pro nastavení vybraných portů na specifické služby jako IPTV.
  • Zpětně kompatibilní s produkty 802.11b/g.

.


| Diskuse | Tiskové zprávy