TP-LINK TL-WDR4300 router s WiFi až 750 Mbit/s

10. 7. 2012 02:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-LINK uvedla na český trh dvoupásmový bezdrátový směrovač TL-WDR4300, který nabízí simultánní provoz frekvencí 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou propustností bezdrátové sítě až 750 Mbit/s. Uživatelé se tak nemusí omezovat při práci s datově náročnými aplikacemi, jako je například streaming HD videa. Okamžitá odezva sítě zajistí bezproblémový provoz aplikací citlivých na zvýšenou odezvu sítě, což ocení především hráči online počítačových her.

TP-LINK TL-WDR4300 router s WiFi až 750 Mbit/s

Nač se omezovat? Svezte se na vlně rychlého internetu

Pro provoz běžných kancelářských aktivit či prohlížení webových stránek může směrovač využít nižší frekvenci 2,4 GHz nabízející přenosovou rychlost až 300 Mbit/s, zatímco plynulost intenzivnějšího provozu zajistí 5GHz kmitočet s propustností až 450 Mbit/s. Samozřejmostí je potom přítomnost pětice gigabitových ethernetových portů. S jedním gigabitovým WAN portem a čtyřmi gigabitovými LAN porty dovede směrovač TL-WDR4300 ustavit a spravovat robustní a velmi rychlou lokální síť vhodnou pro datově náročný provoz a aplikace vyžadující okamžitou odezvu.

Model TL-WDR4300 uživatelům předkládá také dva USB 2.0 porty. Ty lze využít například pro sdílení tiskárny či zpřístupnění dat v podobě dokumentů a multimédií ať už v domácí síti nebo v rámci internetu, kdy směrovač zaujme funkci FTP serveru. Vestavěný media server umožňuje uživatelům sdílet hudbu, video i fotografie skrze přehrávač Windows Media Player s herními konzolemi PS3 nebo Xbox 360.

Stejná propustnost pro všechny

Směrovač TL-WDR4300 disponuje podporou služby QoS, která umožňuje nastavit pravidla pro jednotlivé IP adresy. V domácí síti sdílejí šířku pásma všechna připojená zařízení, avšak některá z nich mohou při provozování náročnějších aplikací využívat vyšší propustnost na úkor ostatních. Služba IP QoS umožňuje každému zařízení přidělit rozsah dostupné propustnosti, díky čemuž lze snadno upřednostnit síťový provoz vybraných uživatelů a jejich aplikací.

Nastavení sítě zvládne naprosto každý

Při zakoupení směrovače TL-WDR4300 získá zákazník datové CD s průvodcem Easy Setup Assistant, jehož prostřednictvím je nastavení zabezpečené domácí sítě dílem okamžiku.

Dvoupásmový bezdrátový směrovač TP-LINK TL-WDR4300 lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 2466 Kč včetně DPH.

Vlastnosti směrovače TL-WDR4300

  • Simultánní vysílání signálů na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz s datovými propustnostmi až 300 Mbit/s a 450 Mbit/s.
  • Dva USB 2.0 porty umožňující sdílet síťové zařízení či data v lokální síti i internetu.
  • Vestavěný media server umožňuje uživatelům sdílet hudbu, video i fotografie skrze přehrávač Windows Media Player s herními konzolemi PS3 nebo X-BOX 360.
  • Díky vestavěnému tiskovému serveru lze zasílat tiskové úlohy na tiskárnu připojenou přes USB z libovolného zařízení v síti.
  • Gigabitové porty pro maximální propustnost lokální sítě.
  • Jednoduché nastavení a připojení k zabezpečené bezdrátové síti stisknutím tlačítka WPS.
  • Funkce WDS umožňuje využít směrovač jako bezdrátový most a rozšířit dosah stávající bezdrátové sítě.
  • Funkce IP QoS zajistí spravedlivé rozdělení datové propustnosti mezi připojená zařízení.
  • Pomocí služby Live Parental Control lze stanovit omezení přístupu k webu, ať už se jedná o vaše ratolesti či firemní zaměstnance.
  • Externí odnímatelné antény umožňují budoucí upgrade zařízení a zvýšení dosahu bezdrátové sítě.

.


| Diskuse | Tiskové zprávy