Nokia vydala aktualizaci pro telefony Lumia 710 a 800

11. 7. 2012 20:57    Rubrika: Tiskové zprávy

Aktualizace přináší nové funkce a aplikace, které uživatelé ocení každý den. Proces aktualizace zařízení určených pro český trh startuje dnes a bude pokračovat v dalších dnech.

Nokia vydala aktualizaci pro telefony Lumia 710 a 800

První a tolik očekávanou funkcí je sdílení mobilního internetu přes Wi-Fi známý též pod názvem Wi-Fi Tethering. Chytrý telefon Nokia Lumia 710 nebo Nokia Lumia 800 se promění ve Wi-Fi hotspot, ke kterému můžete připojit svůj notebook a ten připojit k internetu.

Další novou funkcí je flip-to-silence. Máte schůzku a nechcete být obtěžováni hovory nebo jinými upozorněními? Položte telefon na stůl displejem dolů a všechny zvuky budou ztlumeny.

Lepší fotoaparát

Kromě nových funkcí dostanou majitelé Lumií i novou aplikaci Camera Extras, která bude dostupná na Marketplace. Aplikace podstatně zvýší schopnosti integrovaného fotoaparátu. Jaké možnosti nová aplikace nabídne?

  • Díky chytrému fotografování skupin osob budou všichni na fotografii vypadat skvěle. Fotoaparát sejme rychle po sobě pět snímků a pokročilý algoritmus vybere každé postavě ten obličej, který vypadá nejlépe.
  • Režim Action Shot je ideální pro focení rychlých a neopakovatelných záběrů. Fotoaparát vyfotí dávku snímků, ze které si pak budete moci vybrat ty nejlepší fotografie.
  • Nechcete chybět na žádné fotografii? Pak jistě využijete samospoušť. Nastavte fotoaparát tak, aby zabíral celou skupinku, připojte se ke svým přátelům a nakonec řekněte „sýr“.
  • S panoramatickou funkcí zachytíte krásný a široký obrázek krajiny. Pokyny na obrazovce vás intuitivně povedou, abyste vytvořili dokonalou fotografii zcela automaticky.

To není vše…

Camera Extras vypadá jako několik aplikací schovaných do jedné, ale není to jediná nová aplikace, která přichází s aktualizací.

  • Contact Share umožní jednoduché sdílení vizitek pomocí SMS.
  • Play To streamuje fotografie, videa a hudbu z vaší Lumie do DLNA kompatibilních zařízení v domácí síti. Aplikace Play To je dostupná pro všechny zařízení z rodiny Nokia Lumia.

Aktualizujte nyní

Aktualizace přichází postupně na všechny chytré telefony Nokia Lumia 710 a Nokia Lumia 800, nemusí být dostupná okamžitě pro všechna zařízení. Pokud se aktualizace nenabídne, doporučujeme vyzkoušet dostupnost následující den. Pro aktualizaci stačí zařízení připojit k počítači. Samotná aktualizace probíhá přes software Zune v případě PC, případně přes aplikace Windows Phone 7 Connector, pokud používáte Mac.

Zařízení Nokia Lumia 610 a Nokia Lumia 900 jsou Wi-Fi tetheringem a funkcí flip-to-silence již vybaveny. Aplikace Camera Extras a Contact Share budou brzy dostupné na Marketplace.


| Diskuse | Tiskové zprávy