Sony Xperia ion přijde do ČR v září

17. 7. 2012 17:48    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Sony Mobile Communications v České republice oznámila, že telefon Xperia ion bude na trh v České republice uveden v září. Xperia ion poskytuje uživatelům možnost snadno telefon připojit k řadě zobrazovacích zařízení a sdílet a vychutnávat si tak obsah bez ohledu na to, zda k zobrazení zvolí televizor, chytrý telefon, přenosný počítač nebo tablet.

Sony Xperia ion přijde do ČR v září

Telefon Xperia ion od společnosti Sony je vybaven ohromujícím displejem s úhlopříčkou 4,6” a HD rozlišením, který nabízí jedinečný zážitek ze sledování obrazu ostrého jako břitva. Pro nadšence do fotografování telefon Xperia ion obsahuje zadní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx, který je možné stiskem jediného tlačítka uvést z vypnutého stavu do pořízení prvního snímku v čase jen o něco málo přesahujícím jednu sekundu. Pořízené fotografie je možné snadno jedním tlačítkem bezdrátově sdílet pomocí technologie DNLA na jakékoliv obrazovce. Kromě toho jsou oba fotoaparáty, přední i zadní, schopné pořizovat videozáznamy v HD rozlišení.

Mobilní telefon Xperia ion získal ocenění red dot pro svou vysokou kvalitu a stylový minimalismus. Hodnotící porota ocenila „kontrast mezi černým displejem a hliníkovou zadní stranou, který vytváří vzhled vysoké kvality, ještě posílený přesným dílenským zpracováním.“ Ocenění red dot se uděluje za design v jedné z nejvýznamnějších a nejuznávanějších soutěží designu, do níž ročně přichází více než 14 000 přihlášek ze 70 zemí.

„Telefon Xperia ion, navržený tak, aby poskytoval snadnou možnost využívat zobrazovací zařízení běžně používaná při hrách, sledování, poslechu a sdílení obsahu, slouží jako brána k zábavě na síti kdykoliv a především kdekoliv chcete,“ uvedl Bjoern Bourdin, ředitel marketingu Sony Mobile Communications pro střední Evropu.

Xperia ion přichází na trh s operačním systémem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Klíčové vlastnosti telefonu Xperia ion:

  • Displej s úhlopříčkou 4,6” (Reality display) s technologií Mobile BRAVIA® Engine s HD rozlišením (1280 \xD7 720), zadní (1080p) a přední (720p) fotoaparát s možností záznamu v HD rozlišení.
  • Dvoujádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz poskytuje uživatelům velmi rychlou odezvu, společně s vnitřní flash pamětí o velikosti 16 GB.
  • Zadní kamera s rozlišením 12 Mpx s technologií Sony Exmor R™ pro mobilní telefony, schopná přejít z vypnutého stavu do vytvoření prvního snímku za méně než dvě sekundy.
  • Sdílení obsahu v HD rozlišení prostřednictvím technologií DLNA, HDMI a BRAVIA Sync, které umožňují rychlé a snadné předávání obsahu z telefonu na další zobrazovací zařízení.

.


| Diskuse | Tiskové zprávy