ELKO eLAN-RF-Wi-003 přes wifi může ovládat žaluzie, světla, teplotu, zavlažování, prostě celý dům

18. 3. 2013 16:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost ELKO EP na veletrh AMPER, kde v roce 2011 získala za ovládací dotykovou jednotku bezdrátového systému RF-Touch hlavní ocenění Zlatý Amper i Cenu Českomoravské technické asociace. I letos se mají návštěvníci mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace na co těšit.

ELKO eLAN-RF-Wi-003 přes wifi může ovládat žaluzie, světla, teplotu, zavlažování, prostě celý dům

ELKO EP na svém stánku P125 v pavilonu P představí například wifi ovládání RF aktorů prostřednictvím „chytré krabičky“ eLAN-RF-Wi-003 nebo jednotku, která dokáže vizualizovat instalaci v systému iNELS RF Control. Poprvé v České republice bude k vidění také Home Server, jež řídí komunikaci mezi všemi prvky systému inteligentní elektroinstalace iNELS. A samozřejmě řada dalších novinek v oblasti relé, v ETI sortimentu a Lightingu.

„Investice do vlastního vývoje jsou základem našeho úspěchu. Od inteligentních relé jsme přešli k inteligentnímu ovládání celé domácnosti a dnes dokážeme řídit už skutečně všechny elektronické spotřebiče v domě. Veškeré ovládání postupně přesouváme na smartphony a tablety. Stačí jediná aplikace a máte celý svůj dům neustále pod palcem,“ říká Jiří Konečný, majitel a zakladatel společnosti ELKO EP, která se stala 2. Firmou roku 2012 v České republice.

Představované novinky:

„Chytrá krabička“ eLAN-RF-Wi-003 - nabízí ovládání RF aktorů pomocí aplikace iHC pro chytré telefony a tablety (Android) a také pomocí webového rozhraní. Stačí se připojit přes wifi a můžete ovládat žaluzie, světla, teplotu, zavlažování, prostě celý dům. Je možné jej také využít k přenesení signálu mezi stropy, které brání jeho přenosu v domě pomocí dvou WiFi routerů nebo propojení ethernetovým kabelem.

RFSF-1 - slouží jako bezdrátový záplavový detektor, který po aktivaci vysílá neprodleně signál o detekci vody ke spínacímu aktoru (nebo jednotce RF Touch) a dál spíná čerpadlo nebo uzavírá ventil na potrubí. Detektor lze využít jako řešení pro nežádoucí zaplavení koupelen, sklepů, šachet nebo nádrží.

Aplikace iHC-MRF (iNELS Home Control - Mobile Android RF) a iHC-TRF (iNELS Home Control - tablet Android RF) je aplikace pro OS Android 2.4 a vyšší, která umožňuje ovládat nainstalovaný systém iNELS RF Control prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu. Pomocí jednotlivých obrazovek je možné přes mobilní telefon řídit a ovládat osvětlení, žaluzie, vytápění nebo vytvářet scény dle atmosféry.

Home Server – slouží jako operátor komunikace mezi jednotlivými prvky systému. Řešení iNELS tedy nejsou jen základní funkce domu (žaluzie a světla), ovládat lze i pračky, klimatizace či audiozóny. Nový Home Server je postaveno na hardware miniaturního, ale výkonného počítače Rapsberry Pi s velmi nízkou spotřebou a je také vstupní branou pro ovládání prostřednictvím smartphonů a tabletů, Výkonné zařízení v malé stylové krabičce bude uvedeno na trh v dubnu letošního roku.

Aplikace pro chytré telefony a tablety: vedle už v současnosti podporovaných zařízeních na systému Android přibude v březnu 2013 aplikace pro iPhone, v dubnu pro iPad, v květnu pro Windows Phone 8 a v druhé polovině roku i pro tablety postavené na Windows 8.


| Diskuse | Tiskové zprávy . Příslušenství