Samsung představil novou vlajkovou loď GALAXY S 4

18. 3. 2013 18:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Samsung Electronics představil čtvrtou generaci telefonu GALAXY S, model nazvaný Samsung GALAXY S 4. Novinka na první pohled zaujme dokonale propracovaným designem, kterému dominuje velký displej s tenkým rámečkem a pokročilé funkce ovládání pohybem a pohledem.

Samsung představil novou vlajkovou loď GALAXY S 4

„Všechny inovativní funkce telefonu GALAXY S 4 byly vyvinuty na základě zkoumání potřeb uživatelů z celého světa. Po úspěšné řadě GALAXY S je tento model dalším dokladem inovace inspirované potřebami uživatelů,“ uvedl JK Shin, prezident a ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung. „Společnost Samsung je odhodlána pokračovat v inovacích plynoucích z požadavků spotřebitelů, které se následně pro naše zákazníky stávají další inspirací,“ dodal Shin.

Nové funkce pro větší radost ze života

Samsung GALAXY S 4 je jako první na světě vybavený Full HD Super AMOLED displejem, který je zárukou jedinečné kvality zobrazení. Displej s úhlopříčkou o velikosti 5 palců nabízí 441 ppi, takže kvalita obrazu je skutečně jedinečná. Samsung GALAXY S 4 váží pouhých 130 g a je tenký 7, 9 mm. Je vybaven také novým Gorilla Glass 3* od společnosti Corning takže při vašich životních dobrodružstvích, která budete na cestách prožívat, budete mít vždy po ruce společníka s dlouhou výdrží.

S funkcí Dual Camera můžete v jeden okamžik používat přední i zadní kameru. Při focení mají uživatelé na výběr z celé řady efektů, které umožňují přirozené prolnutí dvou fotografií a také úpravu velikosti menšího obrazu vloženého do většího. Uživatelé si mohou vybrat osm různých způsobů, jak zkombinovat dvě fotografie pořízené přední a zadní kamerou. Kromě toho můžete s funkcí Dual Video dělat a přijímat skupinové videohovory. Rozlišení zadní kamery je 13 Mpix.

Funkce pro práci s fotoaparátem se neomezují pouze na funkci Dual Camera. Přístroj nabízí také 12 jedinečných snímacích režimů včetně režimu Drama Shot, který umožňuje vytvořit jeden kontinuální časosběrný záznam, nebo režimu Sound & Shot, jenž jedinečným způsobem společně s fotografií ukládá také zvuky a hlasy, které daný okamžik provázely. Jedinečné okamžiky jsou tak zachyceny co nejvěrněji a přesně tak, jak se udály.

Nová je také funkce Story Album, která umožňuje jedinečné okamžiky automaticky ukládat do fotoalba. Fotografie jsou na přístroji automaticky organizovány do fotografického alba podle času, místa či konkrétní události. Tato alba lze objednat a dodat vytištěná díky partnerství se službou Blurb*.

Skutečné propojení

Prostřednictvím funkce Group Play mohou uživatelé Samsung GALAXY S 4 sdílet hudbu, fotografie, dokumenty a hry s ostatními, aniž by k tomu potřebovali Wi-Fi nebo mobilní signál. Tato inovativní funkce umožňuje přímé spojení s ostatními a okamžité sdílení, přehrávání nebo spoluvytváření obsahu. Funkce Music Share, která uživatelům umožňuje přehrávat stejnou skladbu na několika mobilních telefonech a společně tak vytvářet skvělou večírkovou atmosféru.

Na cestách mnozí ocení funkci S Translator, která nabízí okamžitý překlad aplikací, včetně emailů, SMS zpráv a chatů. Telefon dokáže překládat jak mluvený, tak i psaný text. Výsledný překlad může být opět buď psaný, nebo mluvený.

GALAXY S 4 podporuje technologie HSPA+42 Mbps a 4G LTE, což znamená, že bez ohledu na to, kde se nacházíte, se můžete spolehnout na dokonalou konektivitu. Především verze LTE podporuje až 6 různých pásem, díky čemuž přístroj funguje ve většině oblastí pokrytí LTE a umožňuje i globální LTE roaming. Později v tomto roce bude navíc uvedena verze TDD / FDD LTE Dual Mode.

Nová éra ovládání

V dnešním světě všichni hledáme šikovné věci, které nám usnadní život a zbaví nás stresu. Samsung GALAXY S 4 usnadňuje díky inovativním funkcím vše, co děláte. Rozpozná vaši tvář, hlas a pohyby, takže již nepotřebujete k aktivaci displeje doteky prstů.

Funkce Samsung Smart Pause umožňuje ovládat displej pohledem. Například když sledujete nějaké video a podíváte se jinam, tak se záznam automaticky zastaví. Spustí se opět ve chvíli, kdy se pohledem vrátíte zpět na obrazovku. Na tuto vlastnost telefonu navazuje funkce Samsung Smart Scroll, díky které můžete procházet prohlížeč nebo emaily nahoru a dolů bez dotyku obrazovky. Telefon rozpozná váš obličej sledující displej a zároveň vnímá pohyb vašeho zápěstí a podle toho posouvá stránky nahoru nebo dolů.

Funkce Air View slouží k zobrazení náhledu emailových zpráv, úkolů z aplikace S Planner, obrázků nebo videí na displeji pouhým přiblížením prstu. Pokud se rozhodnete, že chcete telefon ovládat pohybem ruky, pomůže vám funkce Air Gesture. Můžete tak měnit hudební skladbu, pohybovat se po internetových stránkách, nebo přijímat hovory aniž byste se museli displeje dotýkat.

Pro řidiče je připravená funkce S-Voice Drive, prostřednictvím které můžete hlasem aktivovat příkazy. Jakmile se telefon propojí přes Bluetooth se systémem v automobilu, automaticky se zapne do jízdního režimu, který se stará o převod textu na řeč, takže můžete snadno a bezpečně kontrolovat zprávy bez nutnosti dívat se na obrazovku telefonu.

Samsung Optical Reader automaticky rozpoznává text, vizitku nebo informace v QR kódu a poskytuje užitečné funkce, jako je překlad, hovor, textová zpráva a vyhledávání.

Doma se díky funkci Samsung WatchOn telefon GALAXY S 4 změní na infračervený dálkový ovladač vašeho systému domácí zábavy - televize, set-top boxu, přehrávače DVD a dokonce i klimatizace. Kromě toho si můžete na základě podrobných informací získaných z elektronického programového průvodce (EPG) užívat různorodý obsah včetně živého televizního vysílání, kabelové televize a videa na vyžádání (VOD).

GALAXY S 4 se postará o vaše zdraví a kvalitu života

Absolutní novinkou, kterou v sobě GALAXY S 4 skrývá, je program S Health. Kombinace čidel zabudovaných do přístroje systematicky monitoruje vaše zdraví, okolí apod., čímž pomáhá zlepšovat kvalitu vašeho života. Uživatelé si mohou snadno kontrolovat svůj zdravotní stav a pomocí záznamů o stravování, cvičení a monitorování spánku zůstanou v kondici a zdraví. (Některé funkce vyžadují další příslušenství).

Další funkcí, která chrání vaši tělesnou a duševní pohodu je Samsung Adapt Display. Ta nabízí optimální zobrazení přizpůsobené každé aplikaci a funkce Samsung Adapt Sound zajišťuje optimální úroveň a typ zvuku přizpůsobeného každému uživateli.

Samsung GALAXY S 4 bude k dispozici od 2. čtvrtletí po celém světě. V USA bude telefon nabízen ve spolupráci s partnerskými společnostmi AT&T, Sprint, T-Mobile, Verizon Wireless, stejně jako u US Cellular a Cricket. V Evropě bude Samsung GALAXY S 4 nabízen prostřednictvím globálních mobilních operátorů Deutsche Telecom, EE, H3G, Orange, Telenor, Telia Sonera, Telefonica a Vodafone.

Při uvedení bude k dispozici ve dvou barevných variantách - černá (Black Mist) a bílá (White Frost). Další barevné varianty budou následovat později v tomto roce.

Samsung GALAXY S 4 - specifikace:

Network2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (HSPA+ 42Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G (LTE Cat 3 100/50Mbps) : up to 6 different band sets(Dependent on market)
Display5 inch Full HD Super AMOLED (1920 x 1080) display, 441 ppi
AP1.9 GHz Quad-Core Processor / 1.6 GHz Octa-Core Processor
The selection of AP will be differed by markets.
OSAndroid 4.2.2 (Jelly Bean)
CameraMain(Rear): 13 Mega pixel Auto Focus camera with Flash & Zero Shutter Lag, BIS
Sub (Front): 2 Mega pixel camera, Full HD recording @30fps with Zero Shutter Lag, BIS
VideoCodec: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark, HEVC
Recording & Playback: Full HD (1080p)
AudioCodec: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X
Camera FeaturesDual Camera: Dual Shot / Dual Recording/ Dual Video Call
Drama Shot, Sound & Shot, 360 Photo, Cinema Photo, Eraser, Night, Best Photo, Best Face,
Beauty Face, HDR (High Dynamic Range), Panorama, Sports
Additional FeaturesGroup Play: Share Music, Share Picture, Share Document, Play Games
Story Album, S Translator, Optical Reader
Samsung Smart Scroll, Samsung Smart Pause, Air Gesture, Air View,
Samsung Hub, ChatON (Voice/Video Call, Share screen, 3-way calling)
Samsung WatchON
S Travel (Trip Advisor), S Voice™ Drive, S Health
Samsung Adapt Display, Samsung Adapt Sound
Auto adjust touch sensitivity (Glove friendly)
Safety Assistance, Samsung Link, Screen Mirroring
Samsung KNOX (B2B only)
Google Mobile ServicesGoogle Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads, Voice Search
ConnectivityWiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80)
GPS / GLONASS
NFC, Bluetooth® 4.0 (LE)
IR LED (Remote Control), MHL 2.0
SensorAccelerometer, RGB light, Geomagnetic, Proximity, Gyro, Barometer
Temperature & Humidity, Gesture
Memory16/ 32/ 64 GB User memory + microSD slot (up to 64GB)
2GB RAM
Dimension136.6 x 69.8 x 7.9 mm, 130g
Battery2,600 mAh

* Všechny funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o výrobku uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, předností, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností produktu se mohou změnit bez předchozího upozornění.

* Android, Google, Android Beam, Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play, Google Plus. YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation, Google Downloads jsou ochranné známky společnosti Google Inc.

* Samsung Galaxy S 4 používá nový Gorilla Glass 3 s Native Damage Resistance od společnosti Corning. Toto krycí sklo, Corningův nejnovější produkt, umožňuje lepší odolnost proti poškození a poškrábání a snižují viditelnost poškrábání.

* Blurb, celosvětová kreativní publikační platforma, spolupracuje se společností Samsung na podpoře celosvětové produkce knih a časopisů a naplnění účelu nové aplikace Story Album smartphonu GALAXY S 4. Uživatelé Story Album nyní budou moci automaticky vytvořit profesionální tištěná fotografická alba a časopisy rychle a jednoduše z fotografií zachycených svým mobilním telefonem.

Tiskové zprávy . Samsung . mobily

Diskuse