Huawei uvádí na český trh čtyřjádrový smartphone Honor 2 s dlouhou výdrží baterie

21. 3. 2013 16:05    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Huawei uvádí od března na český trh nový smartphone klasické konstrukce HUAWEI Honor 2. Telefon, který je více než důstojným nástupcem úspěšného modelu Honor, nabízí znatelné vylepšení ve všech směrech. Honor 2 využívá operační systém Android 4.0 ICS, má 8megapixelový fotoaparát s BSI snímačem a autofokusem a o rychlý chod se stará čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz. Honor 2 nabízí ve své třídě oproti telefonům konkurenčních výrobců až o 30 procent nižší spotřebu energie.

Huawei uvádí na český trh čtyřjádrový smartphone Honor 2 s dlouhou výdrží baterie
  • Velký 4,5palcový IPS LCD displej
  • Výkonný čtyřjádrový procesor 1,4 GHz
  • 8 MPx fotoaparát s FullHD
  • 2150mAh Li-Ion baterie s dlouhou výdrží
  • OS Android 4.0 ICS

Přístroj zaujme výborným řemeslným zpracováním v klasickém designu, do kterého se podařilo výrobci vměstnat vše, co byste od dnešního smartphonu čekali. Hlavním ovládacím prvkem je dotykový IPS LCD displej s úhlopříčkou 4.5" s rozlišením 720 x 1280 pixelů a pixelovou hustotou 326 PPI (pro srovnání: displej telefonu HTC One X disponuje 312 PPI a Samsung Galaxy S3 má 306 PPI). Díky kapacitní technologii je velmi snadno ovladatelný. Čtyřjádrový procesor Huawei K3V2 s frekvencí 1,4 GHz spolupracuje s 1 GB operační pamětí RAM. Tato kombinace se postará o bezstarostný chod většiny aplikací a her. V přístroji je nainstalován operační systém Google Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich. K dispozici je 8 GB vnitřní paměti pro vaše data, kterou je možné rozšířit až do 32 GB pomocí microSD paměťové karty.

Kvalitní fotografie pořídíte osmimegapixelovým fotoaparátem s duálním LED bleskem a automatickým ostřením. Telefon zvládne natočit video ve FullHD kvalitě. K dispozici je také sekundární fotoaparát, který poslouží zejména k videohovorům. Samozřejmostí je podpora 3G a rychlých datových přenosů HSDPA, HSUPA, dále Wi-Fi včetně Wi-Fi hotspot, 3,5mm audio konektor pro audio přenos, microUSB konektor pro data a nabíjení, duální mikrofon, duální reproduktor, nebo DLNA připojení. Čas na cestách vám zkrátí FM rádio s RDS.

O energii telefonu se stará 2150mAh Lithium-Ionová baterie s mimořádné dlouhou výdrží. Honor 2 je navíc vybaven unikátní úspornou technologií Huawei, která řídí a optimalizuje chod a spotřebu energie celého přístroje. Huawei se díky použití vlastní čipové sady K3V2 HiSilicon podařilo od počátku vývoje přidat vlastní funkce úspory energie, které jsou tak implementovány přímo na čipu. Kromě toho vývojáři dále zdokonalili software pro řízení napájení. Na základě toho bylo dosaženo 30% úspory proti běžně dostupným srovnatelným řešením.

HUAWEI Honor 2 je od března dostupný u vybraných prodejců v černém provedení za doporučenou cenu 7.990,- Kč vč. DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy . mobily . Huawei