NETGEAR představuje novou generaci datových úložišť ReadyNAS

25. 3. 2013 11:50    Rubrika: Tiskové zprávy

Nová datová úložiště NETGEAR ReadyNAS jsou vybavena zcela přepracovaným operačním systémem, moderním GUI v češtině, špičkovým hardwarem, bohatou sbírkou uživatelských aplikací či technologií pro pokročilou ochranu dat

NETGEAR představuje novou generaci datových úložišť ReadyNAS

Společnost NETGEAR představuje další generaci svých síťových datových úložišť ReadyNAS, běžících na nově vyvinutém operačním systému ReadyNAS® OS 6. Tato špičková zařízení nabízejí jednotnou architekturu a výkonný, maximálně přehledný systém, jehož multimediální i podnikové funkce jsou u všech modelových řad stejné. NETGEAR rovněž představil nové softwarové tržiště genie+™, odkud mohou uživatelé stahovat další aplikace.

Klíčové funkce nové generace datových úložišť NETGEAR ReadyNAS:

 • Neomezené snímky systému (snapshoty).
 • Antivirová ochrana v reálném čase a šifrování dat.
 • XRAID2 a Instant Provisioning.
 • Replikace dat v cloudu a vzdálené zálohování.
 • iSCSI a Thin Provisioning.
 • Správa dat prostřednictvím ReadyCLOUD.
 • Disaster recovery a virtualizace.
 • Integrace s active directory.
 • eSATA rozhraní pro možnost dalšího rozšíření o pětipozicovou expanzní jednotku EDA500.
 • HDMI port (u modelové řady 300 a 500).
 • Moderní a přehledné grafické rozhraní v češtině.

Nová generace zařízení ReadyNAS nabízí špičkový výkon, vysokou škálovatelnost i nejmodernější funkce, jako např. možnost ukládat neomezené množství snímků systému (snapshoty) či replikaci dat v cloudu, což podstatně snižuje jakoukoli možnost ztráty dat. Navíc přidává i elegantní grafické rozhraní a bohatou sbírku vestavěných i dalších snadno stažitelných aplikací. Jako již tradičně bere NETGEAR vlastnosti a funkce dostupné dosud pouze u drahých a velkých podnikových dodavatelů a nabízí je i menším zákazníkům za mnohem nižší ceny. Nové modely ReadyNAS rovněž podstatně zkracují dobu nasazení a usnadňují správu, a představují maximálně dostupná, výkonná a spolehlivá NAS úložiště.

Čtyři řady moderních a vysoce výkonných datových úložišť

Fotografie, videoklipy, hudební skladby, webové stránky, e-maily, osobní soubory, data aplikací na fyzických nebo virtuálních serverech – množství informací, které obohacují náš život či mají zásadní význam pro podnikání, se může zdát nekonečné a většina zákazníků si jej přeje uchovat pro pozdější využití. Díky platformě ReadyNAS dostávají zákazníci k dispozici moderní, snadno použitelné řešení pro centralizaci, zabezpečení a správě přístupu k jejich digitálnímu majetku. Navíc díky usnadněnému přístupu do cloudu a správě souborů prostřednictvím technologie ReadyCLOUD™ NETGEAR zjednodušuje uživatelskou přívětivost celého systému a umožňuje plnohodnotnou správu dat z téměř jakéhokoli zařízení připojeného k webu.

„Svou rozsáhlou sbírku multimediálního obsahu potřebuji denně využívat pro tvorbu grafických materiálů zákazníků,“ vysvětluje Colby Brown, profesionální fotograf a lektor. „Platforma ReadyNAS představuje špičkový souborový server s obrovským množstvím funkcí, díky nimž mám přístup ke všem svým datům kdekoli na cestách, mohu je odkudkoli snadno zálohovat a sdílet je na dálku s kolegy, s nimiž spolupracuji na jednotlivých projektech. Díky novému operačnímu systému ReadyNAS OS 6 nepotřebuji svoje vlastní IT oddělení, abych mohl plnohodnotně pracovat s daty. Nové rozhraní mě spolehlivě zbaví všech problémů s dostupností a účinným zálohováním klíčových dat.“

Nová generace síťových datových úložišť NETGEAR ReadyNAS (www.netgear.com/readynas) je složena ze tří základních modelových řad ve stolním provedení (desktop) a jedné řady určené pro montáž do stojanu (rack), přičemž každá naplňuje jedinečné potřeby domácích uživatelů či malých a středně velkých firem.

 • Základní modelová řada desktopů ReadyNAS 100 (RN102xx, RN104xx) je určena pro použití v domácnostech a přináší modely se dvěma a čtyřmi pozicemi, které jsou nabízeny v bezdiskovém provedení nebo osazené pevnými disky.
 • Střední řada desktopů ReadyNAS 300 (RN312xx, RN314xx, RN316xx) je optimalizována pro potřeby malých firemních sítí, vzdálených kanceláří nebo poboček. Patří do ní dvou-, čtyř- a šestipozicové modely v bezdiskovém provedení i s předkonfigurovanými pevnými disky.
 • Čtyřpozicová řada ReadyNAS 2120 zahrnuje rackové 1U modely pro snadné nasazení v prostředí malých datových center. V prodeji se postupně objeví modely s různým počtem i velikostí osazených pevných disků, stejně jako bezdiskový model.
 • Nejvyšší řada desktopů ReadyNAS 500 (RN516xx) nabízí nejvyšší výkon a šest pozic pro osazení pevnými disky. Modely z této řady jsou určeny pro malé až středně velké firemní sítě s podporou až 250 souběžně pracujících uživatelů. Stejně jako u ostatních řad bude v prodeji bezdisková varianta i modely osazené pevnými disky.

„Nový ReadyNAS OS jsme vybudovali od úplného základu znovu s důrazem na maximálně jednoduché použití. Uživatelé nyní mohou bez obav vložit důvěru do jediného přístroje, a centralizovat a zálohovat v něm všechna svá data,“ řekl Matt Pahnke, senior manažer produktového marketingu NETGEAR Storage. „Jsme přesvědčení, že zákazníci budou nadšeni zejména naší revoluční technologií ReadyCLOUD pro správu a využívání úložiště v prostředí cloudu. Tato cloudová správa v kombinaci s vysoce komplexním, přitom však maximálně jednoduchým rozhraním, představuje na současném trhu zcela výjimečnou nabídku.“

Technologická špička s vlastním softwarovým tržištěm

Každý model z nové generace ReadyNAS nabízí pokročilou ochranu dat ve formě neomezené kapacity pro ukládání snímků systému (snapshotů), cloudovou replikace dat a automatické rozšíření svazků XRAID. Nativní šifrování navíc umožňuje zejména firemním uživatelům bezpečně sdílet, ukládat a chránit citlivá data napříč jejich sítěmi. Všechny ReadyNAS novinky podporují SATA (až 4TB) i SSD disky, a obsahují rozšiřující port eSATA pro škálování (do velikosti až 84TB).

„Našim zákazníkům chceme neustále přinášet nové inovativní, zábavné a efektivnější způsoby, jak využít jejich NAS mnohem více, než si kdy uměli představit. Jednou z forem tohoto závazku je nové online tržiště genie+, v němž najdou majitelé zařízení ReadyNAS bohatou sadu aplikací, podstatně rozšiřujících sbírku vestavěných funkcí,“ dodal Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Online tržiště genie+, otevřené v loňském roce, představuje silnou platformu pro vývojáře třetích stran, kteří mohou vytvořit nové originální aplikace, instalovatelné do úložišť ReadyNAS na jedno kliknutí. Mezi více než čtyřiceti dostupnými aplikacemi lze najít např. nástroje pro zvýšení produktivity, sdílení médií a řadu dalších užitečných utilit. Nejpopulárnějšími aplikacemi jsou:

 • Polkast media sharing – umožňuje uživatelům využívat veškerý obsah uložený na ReadyNAS zařízení přímo z prostředí mobilních zařízení.
 • Qnext FB – „sociální“ aplikace, díky níž mohou uživatelé sdílet jakýkoli obsah s přáteli na Facebooku, aniž by jej museli nahrávat na server.
 • Symform Cloud Backup – nabízí zálohování do cloudu zdarma.

NETGEAR má aktuálně již přes 600 registrovaných vývojářů, kteří pracují na vývoji dalších aplikací pro nově představená datová úložiště ReadyNAS.

Nová datová úložiště ReadyNAS jsou kompatibilní se zálohovacími programy všech hlavních dodavatelů, a jako jedny z prvních SMB NAS platforem nabízejí antivirovou ochranu v reálném čase. Citlivá data uživatelů jsou tedy automaticky chráněna a zabezpečena před prakticky jakoukoli hrozbou.

Součástí všech nových modelů ReadyNAS je rovněž nástroj pro bezproblémovou synchronizaci souborů ReadyDROP™ a integrovaný Dropbox. Utilita NETGEAR ReadyNAS Remote se pak postará o snadný přístup k souborům z libovolného místa na světě a jakéhokoli vhodného zařízení umožňujícího připojení k webu. NETGEAR je také první společností na trhu, která nabízí koncovým uživatelům a firmám možnost zálohovat data z jejich Mac počítačů z jakéhokoli místa na světě, aniž by bylo nutné platit měsíční poplatek za poskytování úložné kapacity v cloudu.

Klíčové parametry nové generace datových úložišť NETGEAR ReadyNAS 100 / 300:

 • Procesor: Marvell® Armada 370 1,2 GHz / Intel® Atom 2.1GHz dual core
 • Operační paměť: 512 MB / 2 GB
 • eSata porty: 1 / 2 (jeden port je sdílený USB / eSATA)
 • GbE porty: 1–2 / 2
 • USB porty: 1× USB 2.0, 2× USB 3.0
 • HDMI porty: 0 / 1
 • Pozice pro pevné disky: hot-swap, automatická instalace

Modelová řada datových úložišť NETGEAR ReadyNAS 500 bude podrobněji představena v samostatné tiskové zprávě při zahájení prodeje.

Cena a dostupnost

Vybrané modely řady NETGEAR ReadyNAS 100 a 300 lze koupit v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR již nyní. Kompletní portfolio všech nových modelů ReadyNAS (včetně řady 500) bude dostupné během druhého čtvrtletí letošního roku.

Doporučené koncové ceny jednotlivých modelových řad začínají na těchto částkách:

 • ReadyNAS 100 – 199 USD.
 • ReadyNAS 300 – 449 USD.
 • ReadyNAS 2120 – 1 229 USD.
 • ReadyNAS 500 – 1 299 USD.

| Diskuse | Tiskové zprávy . Příslušenství . NETGEAR . NAS