Dvoupásmový směrovač TP-Link TL-WDR4900 nabídne propustnost až 900 Mbit/s

26. 3. 2013 17:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvádí na český trh bezdrátový směrovač TL-WDR4900, jenž dovede současně pracovat na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz a dosáhnout tak celkové přenosové rychlosti až 900 Mbit/s.

Dvoupásmový směrovač TP-Link TL-WDR4900 nabídne propustnost až 900 Mbit/s

Novinka doplňuje řadu populárních směrovačů N750 a N600, přičemž díky využití 800MHz procesoru nabízí vysokou rychlost zpracování síťových dat. V neposlední řadě myslí směrovač TL-WDR4900 také na spolehlivé pokrytí bezdrátovým signálem, což zajišťuje trojice interních a trojice externích antén.

TL-WDR4900 drží krok se zrychlujícím se internetem

Hlavní předností směrovače TL-WDR4900 je podpora provozu simultánních datových přenosů na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz. Díky celkové propustnosti 900 Mbit/s, rychlému 800MHz CPU, třem externím anténám pro frekvenci 5 GHz a třem interním anténám pracujícím pro 2,4 GHz můžete na domácí či firemní síti současně provozovat i velmi náročné aplikace bez jakýchkoliv výkonnostních problémů.

Běžné činnosti jako posílání e-mailů a prohlížení webových stránek jsou vhodným úkolem pro pásmo 2,4 GHz, zatímco o online hry či streamování HD videa se postará pásmo 5 GHz. Směrovač TL-WDR4900 dále disponuje jedním gigabitovým WAN portem, čtyřmi gigabitovými LAN porty a hardwarovou podporou překladu adres NAT. Díky dvojici USB 2.0 portů můžete ve firemní či domácí síti sdílet tiskárny, paměťová úložiště či multimediální zařízení. Směrovač díky tomu lze využít také jako FTP server.

Nenechte se rušit

Věděli jste, že pásmo 2,4 GHz může být snadno rušeno okolními bezdrátovými zařízeními (Wi-Fi směrovače vašich sousedů), bezdrátovými telefony, bluetooth zařízeními nebo dokonce kuchyňskými mikrovlnkami? Pásmo 5 GHz se skládá z podstatně většího počtu nepřekrývajících se kanálů, díky čemuž se i v případě výskytu rušení v nižším pásmu můžete stále spolehnout na vyšší kmitočet 5 GHz.

TL-WDR4900 se IPv6 nebojí

Směrovač plně podporuje nastupující internetový protokol IPv6, který vzhledem k aktuální situaci postupně vytlačuje dosluhující IPv4.

Intuitivní ovládání

Nástroj Easy Setup Assistant obsažený na přiloženém CD uživatele krok za krokem provede nastavením zařízení. Ať si přejete nastavit bezdrátovou síť nebo přizpůsobit zabezpečení, zabere vám tento úkon maximálně několik minut.

Připojení k zabezpečené síti lze snadno provést stiskem tlačítka WPS - vy si tak nemusíte pamatovat žádná složitá hesla.

Klíčové vlastnosti

 • Simultánní provoz na frekvencích 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou propustností 900 Mbit/s.
 • Gigabitové porty zajišťují vysokou propustnost na ethernetové síti.
 • Propustnost až 900 Mbit/s mezi lokální sítí a internetem při překladu privátních adres (NAT).
 • CPU běžící na frekvenci 800 MHz zpracuje za jednotku času mnohem více datových paketů.
 • 3 externí antény se ziskem 5 dBi a 3 interní antény zajišťují rozsáhlé a spolehlivé pokrytí bezdrátovým signálem.
 • Dva USB 2.0 porty umožňující sdílet tiskárny i datové úložiště v rámci lokální sítě nebo prostřednictvím internetu.
 • Vestavěný media server dovoluje uživatelům sdílet hudbu, video i fotografie skrze přehrávač Windows Media Player s herními konzolemi PS3 nebo Xbox 360.
 • Díky vestavěnému tiskovému serveru lze zasílat tiskové úlohy na tiskárnu připojenou přes USB z libovolného zařízení v síti.
 • Jednoduché připojení k zabezpečené bezdrátové síti stiskem tlačítka WPS.
 • Funkce WDS umožňuje využít směrovač jako bezdrátový most a rozšířit tak dosah bezdrátové sítě.
 • Funkce IP QoS zajistí spravedlivé rozdělení datové propustnosti mezi připojená zařízení.
 • Pomocí služby Live Parental Control lze stanovit omezení přístupu k webu, ať už se jedná o vaše ratolesti či firemní zaměstnance.
Tiskové zprávy . Příslušenství . wi-fi . TP-Link

Diskuse