Nový smartphone střední třídy Huawei Ascend G510 přichází na český trh

12. 4. 2013 15:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Huawei uvádí na český trh smartphone střední třídy Huawei Ascend G510. Telefon charakterizuje zajímavá výbava, kvalitní řemeslné zpracování v kompaktním ergonomickém designu a atraktivní cena. Hlavním ovládacím prvkem je velký dotykový IPS LCD displej s úhlopříčkou 4,5" s rozlišením 480x854 pixelů, který díky použité technologii nabízí velmi věrné barvy.

Nový smartphone střední třídy Huawei Ascend G510 přichází na český trh

Ascend G510 využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean doplněný o nové uživatelské rozhraní Huawei Emotion UI. O svižný chod se stará dvoujádrový 1,2 GHz procesor. Jak už je u smartphonů značky Huawei zvykem nabízí i model Ascend G510 ve své třídě oproti telefonům konkurenčních výrobců nižší spotřebu energie a delší výdrž baterie až o 30 %.

Huawei Ascend G510 disponuje vnitřní pamětí 4GB, kterou je možné rozšířit až do 32 GB pomocí slotu na microSD paměťové karty. V přístroji je nainstalován operační systém Google Android 4.1 Jelly Bean, který je doplněn o nové uživatelské rozhraní Huawei Emotion UI. Tato grafická nadstavba nad systémem Android uživatelům zjednodušuje ovládání systému a nabízí větší míru personalizace. Uživatel má možnost volby několika grafických podob a variant prostředí. Emotion UI nově přináší také profily, přičemž k dispozici je několik přednastavených profilů, které lze rychle aktivovat. Uživatel má možnost vytvářet si také své vlastní profily.

Ve výbavě Ascendu G510 dále najdeme 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a automatickým ostřením, který disponuje např. funkcí panoramatických fotografií a přední kameru 0,3 MPx pro videohovory. Telefon umožňuje natočit video v kvalitě 854x480 pixelů. Samozřejmostí je podpora 3G a rychlých datových přenosů HSDPA, HSUPA, dále WiFi, 3,5mm audio konektor, reproduktor s DTS prostorovým zvukem, Bluetooth, funkce zálohování All-backup, nebo DLNA připojení. O energii telefonu se stará 1750mAh Li-Ion baterie s proprietární technologií úspory energie vyvinutou společností Huawei.

Ascend G510 bude na českém trhu dostupný od 8. dubna 2013 ve dvou barevných variantách, buď v klasickém černém provedení (phantom black) nebo v módní bílé barvě (ceramic white) za doporučenou cenu 5.990,- Kč vč. DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy . mobily . Huawei . Android