BenQ uvádí projektor SH940 s vysokým jasem a nativní podporou 1080p rozlišení

18. 4. 2013 18:20    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost BenQ přestavila projektor SH940 nabízející vysoký jas a využitelnost pro prezentaci v rozlehlých prostorách. Nový projektor nativně podporuje rozlišení Full HD 1080p a technologii HQV (Hollywood Quality Video), umožňuje velmi snadnou instalaci v různých prostředích a byl od samého začátku navržen tak, aby minimalizoval celkové náklady na vlastnictví. Projektor podporuje i funkci „obraz v obraze“.

BenQ uvádí projektor SH940 s vysokým jasem a nativní podporou 1080p rozlišení

Díky mnoha různým způsobům připojení včetně pětice BNC konektorů a duálním HDMI® a D-Sub portům může tento projektor zastávat roli integrovaného multimediálního centra. Bezchybné projekce na libovolném povrchu a za jakýchkoli světelných podmínek je dosaženo vysokým jasem 4000 ANSI lumenů, vysokým kontrastním poměrem 50000:1 a také speciálním HQV procesorem zvýrazňujícím obrazové detaily. Kvalitnímu zobrazení napomáhá nejen podpora velkého zoomu či horizontálního a vertikálního posunu objektivu, ale také 2D korekce lichoběžníkového zkreslení.

„Náš nový projektor SH940 je uceleným a cenově dostupným projekčním řešením, které spojuje výhody kvalitního obrazu se snadnou instalací, správou a údržbou. Efektivně tak vyhoví různorodým audiovizuálním požadavkům našich zákazníků,“ uvedl Karel Kos, Sales Manažer BenQ pro Českou republiku. „Od samého počátku byl tento projektor navržen tak, aby byl využitelný jak ve firemní, tak i vzdělávací sféře. Velký důraz jsme navíc kladli nejen na kvalitu a použitelnost, ale také na ekologickou problematiku.“

Projektor SH940 je kompatibilní s celou řadou profesionálních příslušenství a zařízení a plně vyhovuje požadavkům americké organizace General Services Administration posuzující vhodnost využití jednotlivých produktů vládními úřady. Správa zařízení je dostupná přes intuitivní rozhraní, které je k dispozici i prostřednictvím počítačové sítě. Díky podpoře plánování, trvalého dohledu a upozorňování na mimořádné události prostřednictvím elektronické pošty je správa a řízení více projektorů snadná i v rozsáhlých infrastrukturách. K administraci lze využít i řadu specializovaných systémů, jako je Crestron®, SNMP, PJLink®, a AMX®.

Uváděný projektor se vyznačuje i podporou technologií snižujících spotřebu. Přednášející například mohou vypnout obraz ve chvíli, kdy diskutují s účastníky semináře a nevyžadují obrazovou podporu. Velmi nízkou spotřebou méně než půl wattu se vyznačuje pohotovostní režim. Celkové náklady na vlastnictví snižuje u projektoru SH940 nejen absence optického filtru či nulový vliv stárnutí, ale i snadná údržba. Například výměna lampy je díky přístupu skrze boční i horní kryt otázkou několika málo minut.

Projektor je na českém trhu již k dostání za cenu 62 990 Kč bez DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy . BenQ . projektory