Bezdrátový LED projektor ASUS B1M s jasem 700 lumenů

26. 4. 2013 15:55    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil přenosný bezdrátový LED projektor B1M, který prostřednictvím Wi-Fi dokáže promítat obsah z notebooků a zařízení se systémem Android a iOS. Projektor využívá ekologický světelný zdroj LED s jasem 700 lumenů a dlouhou životností až 30 tisíc hodin, čímž výrazně snižuje náklady na světelné zdroje. Nízké provozní teploty pak umožňují rychlé zapnutí i vypnutí projektoru. B1M dokáže promítat obraz s úhlopříčkou 51 palců v rozlišení 1280 × 800 ze vzdálenosti 1 metr od projekční plochy. Novinka také dokáže promítat obsah přímo z paměťového zařízení USB nebo SD karty.

Bezdrátový LED projektor ASUS B1M s jasem 700 lumenů

Projektor bez kabelů

Hmotnost bezdrátového LED projektoru ASUS B1M je pouhých 900 gramů a svými rozměry nepřesahuje velikost obalu na disky DVD. Snadno se přenáší a lze ho používat i v těch nejmenších zasedacích místnostech. Zařízení si vystačí s napájením pomocí běžného napájecího adaptéru k notebookům ASUS (?65 W), takže s sebou nebudete muset nosit další napájecí zdroj.

ASUS B1M můžete spárovat s notebooky a zařízeními se systémem Android a iOS pomocí malého Wi-Fi adaptéru a přímého bezdrátového připojení. Nepotřebujete tak žádné video kabely a prezentace, dokumenty i multimediální soubory můžete streamovat bezdrátově přímo do projektoru odkudkoli z místnosti. S telefony nebo tablety se systémem Android nebo iOS lze bezdrátově ovládat prezentace nebo do snímků vkládat poznámky v reálném čase.

Světelný zdroj LED s dlouhou životností a nízkou provozní teplotou

Projektor ASUS B1M využívá ekologický světelný zdroj LED bez obsahu rtuti. Jeho dlouhá životnost až 30 tisíc hodin výrazně snižuje náklady na údržbu a výměnu světelného zdroje. Díky jasu 700 lumenů a vylepšené projekční technologii DLP nabízí B1M sytý obraz v rozlišení 1280 × 800 (WXGA) se 100% pokrytím barev standardu NTSC.

Zásluhou krátké projekční vzdálenosti lze z pouhého jednoho metru od projekční plochy promítat obraz s úhlopříčkou až 51 palců – projektor B1M je vhodný pro prezentace v malých prostorech, kde by jinak nezbývalo než nepohodlně sledovat obraz na displeji notebooku.

B1M využívá ekologický světelný zdroj LED s nízkými provozními teplotami, takže není třeba čekat, než se zdroj zahřeje nebo vychladne. Projektor je připraven k použití během pěti sekund a vypnutí netrvá o nic déle. Projektor B1M disponuje vyklápěcími opěrkami se dvěma pozicemi, jejichž použití je rychlejší než u projektorů se šroubovacími opěrkami. Užitečná je také funkce automatické korekce lichoběžníkového zkreslení.

Bohaté možnosti připojení videa a kvalitní reproduktory

Ve výbavě projektoru ASUS B1M nechybí řada vstupních video konektorů, k nimž lze připojit různá zařízení. Prostřednictvím konektoru USB a slotu pro karty SD můžete promítat obsah přímo z paměťového zařízení USB nebo paměťové karty. B1M rovněž podporuje všechny rozšířené formáty souborů, včetně dokumentů sady Microsoft Office a souborů PDF, takže k prezentaci nebudete potřebovat ani notebook nebo smartphone. Vestavěné stereofonní reproduktory s výkonem 2 W a zvukovou technologií ASUS SonicMaster se postarají o hlasitý zvuk, aniž byste potřebovali externí reproduktory.

Model B1M se začne prodávat od května za 14 790 Kč s DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy . Asus . projektory