D-Link představuje 4G LTE router DWR-921

11. 3. 2013 18:50    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost D-Link rozšiřuje svoji řadu vysokorychlostních bezdrátových routerů. Nový DWR-921 umožňuje prostřednictvím LTE modulu připojení ke 4G síti, a to až rychlostí 100 Mbps. Výhody mobilního připojení k internetu tak mohou využívat všechna síťová zařízení v domácnosti, a to s přenosovou rychlostí, která dosud nebyla v domácím prostředí k dispozici.

D-Link představuje 4G LTE router DWR-921

Nový router DWR-921 podporuje vysokorychlostní připojení k internetu technologií LTE. Tato čtvrtá generace mobilního připojení umožňuje přenos dat rychlostí srovnatelnou pouze s rychlostmi nabízenými velmi rychlými VDSL přípojkami. Zařízení umožňuje pomocí technologie LTE stahovat data rychlostí až 100 Mbps a odesílat data až rychlostí 50 Mbps. Vychází tak vstříc maximálnímu využití LTE sítí, jejichž spuštění se blíží také v České republice.

DWR-921 podporuje všechny hlavní komunikační technologie. Použitý LTE modul je kompatibilní s frekvenčními pásmy 800, 800/900 a 2600 MHz a doplňkový modul 3G umožňuje UMTS i HSDPA/HSUPA komunikaci. Tento malý a elegantní router tak lze snadno využívat prakticky kdekoli, tedy i v místech, kde DSL či kabelové připojení k internetu není dostupné. Na druhou stranu je v případě potřeby možné DWR-921 primárně propojit jak s DSL, tak i s kabelovým modemem a LTE připojení využívat pouze v situacích, kdy dojde k výpadku hlavního připojení.

Zapojení a nastavení routeru je velmi jednoduché a získání funkčního přístupu k internetu je otázkou několika málo kroků. Stačí jednoduše vložit vhodnou SIM kartu do slotu umístěného na zadní straně routeru a spustit přehledného průvodce nastavením. Jednotlivé kroky nastavení nevyžadují žádné hlubší technické znalosti.

Díky podpoře bezdrátové technologie dle standardů IEEE 802.11 b/g/n je možné k routeru připojit celou řadu Wi-Fi zařízení, a to rychlostí až 150 Mbps. Router navíc umožňuje připojení až čtyř dalších zařízení (například multimediálního přehrávače či chytré televize) prostřednictvím klasického 100megabitového ethernetu. S cílem umožnit maximální zabezpečení připojených zařízení – od osobních počítačů přes tablety až po chytré telefony – nabízí stavový firewall, překlad síťových adres i šifrování dle standardů WPA/WPA2. Router DWR-921 je plně kompatibilní se všemi současnými operačními systémy, včetně Windows 8 nebo Mac OS X.

Router DWR-921 je v České republice a na Slovensku již dostupný.
Doporučená maloobchodní cena je 5 441 Kč / 217 € (bez DPH).


| Diskuse | Tiskové zprávy . Příslušenství