Intel na veletrhu Computex představil budoucnost mobilních technologií

4. 6. 2014 19:34    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Intel v rámci veletrhu Computex představila postupy a iniciativy směřující k rozvoji a další inovaci tabletů, LTE sítí, počítačů typu 2 v 1, stolních počítačů a také uživatelského komfortu.

Intel na veletrhu Computex představil budoucnost mobilních technologií

Na konferenci společnosti Intel konané v rámci veletrhu Computex vystoupili Kirk Skaugen, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel divize PC, a Hermann Eul, viceprezident společnosti a generální ředitel divize mobilních a komunikačních zařízení. Ve svých přednáškách zdůraznili klíčové postupy a iniciativy, které společnost Intel vyvíjí s cílem nabídnout integrovaná, chytrá a propojená zařízení.

Inovace v oblasti tabletů

Hermann Eul ve svém vystoupení zdůraznil skutečnost, že Intel v současné době disponuje 130 různými designy tabletů, které už jsou na trhu, anebo budou v dohledné době uvedeny předními světovými výrobci. Jen v době konání Computexu se v obchodech objeví přes desítku nových tabletů, a to od výrobců, jako jsou Acer*, ASUS*, Dell*, KD Interactive*, Lenovo* a Toshiba*. Zhruba 35 procent tabletů postavených na procesorech Intel® Atom™ je nebo bude vybaveno komunikačním řešením Intel.

Přednášky se zúčastnili také klíčoví partneři. Jason Chen, generální ředitel společnosti Acer, oznámil novou dohodu o vývoji a distribuci tabletů s procesory Intel, včetně Acer Iconia Tab 8*, jenž byl právě uveden na trh. Generální ředitel společnosti ASUS, Jerry Shen, představil nové tablety s procesory Intel uvedené v rámci veletrhu a také zmínil řadu chytrých telefonů ASUS ZenFone*. Young Liu, generální ředitel společnosti Foxconn* Innovation Digital System Business Group, potvrdil slova Hermanna Eula a zdůraznil, že jeho společnost ohlásila více než desítku nových tabletů postavených na technologiích Intel. Tablety pokrývají všechny kategorie, od nejlevnějších až po vysoce výkonné modely.

Pro další podporu celého odvětví rozšiřuje Intel svůj program referenčního designu pro tablety o řešení na klíč pro mobily. Toto řešení bude vycházet z nové platformy SoFIA. Program referenčního designu společnosti Intel zahrnuje také nástroje a podporu značky, díky nimž mohou partneři využívat architekturu Intel® k další inovaci.

Hermann Eul během svého vystoupení demonstroval, že často používané úkoly i aplikace běhají na 64bitovém čtyřjádrovém procesoru Intel® Atom™ Z3700 („Bay Trail”) 1,3 až 2,5krát rychleji než na konkurenčních osmijádrových procesorech používaných v podobných tabletech2. Testy prováděné společností Intel rovněž ukázaly, že nový dvoujádrový procesor Intel Atom („Merrifield”) dosahuje vyšších výkonů než konkurenční SoC3.

Intel dál rozvíjí LTE

Intel výrazně posiluje svou působnost v oblasti LTE a jeho klienti používají platformu Intel® XMM™ 7160 LTE pro stále větší počet zařízení. Intel se také ve druhém čtvrtletí tohoto roku chystá uvést na trh novou, pokročilou platformu LTE s označením Intel® XMM™ 7260, která je již distribuována klientům pro účely testování kompatibility. Intel se díky tomu dostává na vedoucí pozici v odvětví, neboť má k dispozici platformu kategorie 6, jež zvládá stahovat data rychlostí až 300 Mbps.

Procesor 14nm Intel® Core™ M pro počítače typu 2 v 1 bez ventilátoru

Procesor Intel Core M se v druhé polovině roku stane vůbec prvním produktem vyrobeným 14nm technologií na trhu. Procesor byl vyvinut speciálně pro počítače typu 2 v 1 s odnímatelným displejem, takže výsledkem je opravdu rychlý tablet a velice tenký notebook. Většina připravovaných modelů bude pasivně chlazena. Nový procesor je vůbec nejúspornějším, který Intel ve své historii vytvořil.4

Kirk Skaugen představil nový referenční design pro počítače typu 2 v 1 postavené na procesoru Intel Core M, kódově označovaném „Llama Mountain.” S připojenou klávesnicí má šířku pouhých 7,2 mm, je pasivně chlazený a váží pouhých 670 gramů.

Urychlení revoluce ve stolních počítačích

Tento týden Intel představil svůj vůbec první procesor s taktem 4 GHz na všech čtyřech jádrech simultánně. Jde o verzi procesoru Intel® Core™ i7 čtvrté generace s odemčeným násobičem pro počítačové nadšence (kódové označení Devil’s Canyon). Při soutěži v přetaktování v rámci veletrhu Computex byl vytvořen nový světový rekord, když se soutěžícím podařilo za pomoci chlazení vzduchem a kapalinou dosáhnout rychlosti 5,5 GHz na všech čtyřech jádrech.

Na oslavu dvacetiletého výročí procesorů Intel® Pentium® společnost Intel rovněž oznámila výroční model Intel® Pentium® Processor Anniversary Edition, což je odemknutý procesor pro stolní počítače. Oba budou komerčně dostupné v průběhu tohoto měsíce.

Nový, vyšší uživatelský komfort

Kirk Skaugen také nastínil způsob, jímž Intel plánuje odstranit kabely ze zařízení vycházejících z referenčních designů určených pro generaci procesorů Intel Core, která bude následovat právě přicházející Broadwell. Ve svém vystoupení představil technologii, jež umožňuje rozvádět energii přes stůl a napájet tak více zařízení. Vedle toho Intel a rada oborového standardu A4WP oznámila, že k tomuto standardu přistoupilo několik nových členů, kteří budou usilovat o další rozvoj bezdrátové dobíjecí technologie A4WP. Mezi členy již jsou společnosti Dell*, Fujitsu*, Lenovo*, Logitech* a Panasonic*.

Zdůrazněn byl rovněž rozvoj technologie Intel® RealSense™. Tato rodina softwarových a hardwarových produktů od Intelu, vyvíjená ve spolupráci s dalšími společnostmi, přinese první komerční produkty ke konci roku. Představeny byly tři nové kamery, které rodinu Intel RealSense rozšíří.

  • Intel® RealSense™ Snapshot. Jde o vůbec první fotografické řešení vyvinuté společností Intel. Je schopné zachytit hloubku fotografie a dnešním plochým, statickým fotografiím dodává nový rozměr. Sdílení ze strany uživatelů umožní přátelům a rodinným příslušníkům novou a zajímavou interakci se snímky, například bude možné měřit objekty zachycené na fotografiích.
  • Intel® RealSense™ 3D kamera pro čelní stranu počítačů. První a nejmenší integrovaná 3D kamera nabízející snímání hloubky v reálném čase. Kamera je určena pro počítače typu All-in-one, ultrabooky, notebooky, počítače typu 2 v 1 a tablety. Její uvedení na trh potvrdilo již osm výrobců.
  • Intel RealSense 3D kamera pro tablety a zařízení s odnímatelným displejem. Integrovaná 3D kamera nabízející snímání hloubky v reálném čase a určená pro zadní stranu výpočetní techniky: nabízí možnost skenování, interakce, her, vylepšené reality a zlepšuje i kvalitu fotografií a videa pořízeného v reálném čase. Má širší dosah a je použitelná v interiéru i exteriéru. Kamera má tloušťku pouhých 3,28 mm, je 100 mm dlouhá a 8 mm vysoká. Bude podporovat operační systémy Windows i Android* na zařízeních postavených na procesorech Intel Atom a Intel Core. Na trhu se objeví v roce 2015. Společnost Intel přislíbila, že pro tuto novou technologii dodá SDK pro Android i Windows.

| Diskuse | Tiskové zprávy