Filmy si bude možné půjčit nebo koupit i v HD rozlišení nově i pro ČR na Google Play

20. 6. 2014 16:26    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Google zpřístupňuje uživatelům v Čechách další službu v rámci multimediální online platformy Google Play (play.google.com). Kromě aplikací, her, knih a hudby si od dnešního dne mohou uživatelé půjčit či zakoupit i filmy. Služba Filmy Google Play nabízí desítky tisíc titulů od největších hollywoodských studií až po klasické filmy a je dostupná přes smartphone, tablet či počítač.

Filmy si bude možné půjčit nebo koupit i v HD rozlišení nově i pro ČR na Google Play

"Intenzivně jsme spolupracovali s našimi partnery z filmového odvětví na tom, abychom po aplikacích, hrách, knihách a hudbě mohli spustit dlouhodobě očekávanou službu Filmy Google Play i v České republice," říká Michal Zachar, marketingový manažer Googlu, a dodává: "Google Play nabízí nové filmy i klasiku, kterou si mohou uživatelé zapůjčit nebo koupit a sledovat je na kterémkoliv ze svých zařízení, ať už mají tablet s Androidem nebo iPhone. Můžou se začít dívat na film na svém počítači, a pokud se potřebují přemístit, pokračují v jeho sledování třeba na tabletu."

Služba Filmy Google Play (www.google.com/play/movies) nabízí českým uživatelům filmy ve standardním i vysokém rozlišení z produkce velkých mezinárodních filmových studií jako Universal, Paramount Pictures, Warner Bros, 20th Centruy Fox nebo Sony Movies. Součástí nabídky jsou kromě klasiky i filmové novinky jako například: 300: Vzestup říše, Zimní příběh, Gravitace nebo Zpátky do ringu. Další obsah bude postupně přibývat.

Uživatelé si film mohou zapůjčit na 30 dní, nebo si ho koupit a mít k němu neomezený přístup. Filmy můžou sledovat na různých zařízeních s operačním systémem Android a iOS, nebo jednoduše přes webové rozhraní na počítači, a to i bez přístupu na internet. Ceny filmů za zapůjčení ve standardním rozlišení začínají již na 20 Kč, známé tituly jsou k dispozici od 59 Kč. U zakoupených filmů cena se pohybuje od 99 Kč a filmové hity jsou k dispozici od 200 Kč.

Možností, jak se dostat k digitálním filmům, je několik:

  • Zařízení s OS Android - uživatelé smartphonů nebo tabletů s Androidem kliknou na aplikaci obchodu Google Play, kde si vyberou film, který si mohou prohlédnout přímo na zařízení prostřednictvím aplikace Filmy Google Play (play.google.com/store/movies), nebo si ho mohou stáhnout do svého zařízení s Androidem a podívat se na něj později, aniž by potřebovali datové připojení.
  • Zařízení s iOS - uživatelé iPhonů a iPadů si mohou stáhnout aplikaci Filmy Google Play z online obchodu App Store. Filmy si mohou půjčit nebo zakoupit na stránce obchodu Google Play (play.google.com). Zapůjčené nebo zakoupené filmy jsou okamžitě dostupné ke zhlédnutí v aplikaci Filmy Google Play na zařízení s iOS.
  • Počítače - uživatelé s počítačem mají možnost koupě nebo přístupu k digitálnímu obsahu prostřednictvím webové stránky obchodu Google Play (play.google.com/store/movies)

| Diskuse | Tiskové zprávy