Huawei Ascend P7, smartphone s podporou sítí 4G LTE, vstupuje na český trh

20. 6. 2014 17:14    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Huawei, třetí největší dodavatel smartphonů na světě, zahájila na českém trhu prodej napjatě očekávaného stylového smartphonu Huawei Ascend P7. Elegantní top model Huawei Ascend P7 je v prodeji ve volné distribuci v černé a bílé verzi za doporučenou maloobchodní cenu 9.990,- Kč (vč. DPH) a v nabídce operátora Vodafone v černé variantě.

Huawei Ascend P7, smartphone s podporou sítí 4G LTE, vstupuje na český trh

Nový smartphone s podporou vysokorychlostních sítí 4G LTE, který byl oficiálně představen 7. května v Paříži, navazuje na velmi úspěšný model Ascend P6. Oproti svému předchůdci nabízí výrazně zlepšený výkon hardwaru i softwaru, ultrarychlou konektivitu s podporou vysokorychlostních sítí 4G LTE, snazší ovládání a precizní zpracování a design, který tvoří kategorii samu o sobě.

Huawei Ascend P7 má 5palcový displej s FullHD rozlišením, výkonný přední fotoaparát s rekordním rozlišením 8MPx, 13MPx zadní fotoaparát, 16 GB interní paměti a nejnovější uživatelské rozhraní Emotion UI 2.3. Ascend P7 je pouhých 6,5 mm tenký a je tak nejštíhlejší LTE smartphone na trhu.

Zahájení prodeje nové vlajkové lodi Huawei podpoří v průběhu června a července na českém trhu vůbec první reklamní ATL kampaň značky Huawei. Komunikace modelu Ascend P7 bude ve vybraných médiích spojena s osobou Jaromíra Jágra. Start prodeje nového Ascendu P7 následně podpoří také digitální kampaň s propojením na sociální sítě/Facebook. Ústředním místem kampaně bude soutěž na microsite www.agentjarda.cz, kde soutěžícím přijde po registraci na e-mail nebo telefon úkol od Jaromíra Jágra a dalších známých osobností, a po jeho splnění získají body a mohou vyhrát různé atraktivní ceny.

Nová kvalita zpracování

Huawei Ascend P7 je na předním a zadním krytu šasi vybaven odolným sklem Corning® Gorilla® Glass 3, které zaručuje vysokou pevnost a odolnost vůči každodennímu používání. Vyniká elegantním, kovovým vzhledem, který je tvořený unikátní sedmivrstvou povrchovou úpravou zadní strany těla telefonu. Díky této úpravě je povrch transparentnější s vizuálním efektem jemného rastru a výborně se drží v ruce.

„Designéři smartphonu Huawei Ascend P7 se nechali inspirovat skutečnými křivkami vodní kapky na skle, které telefonu dodávají výraz přirozené čistoty a uživatelům se přístroj pohodlněji drží v ruce,“ uvedl Joon Suh Kim, viceprezident pro mobilní zařízení z Consumer Experience Design Center Huawei Consumer BG. „Celé měsíce jsme věnovali rozsáhlému zdokonalování designu, abychom dosáhli této vynikající rovnováhy formy a funkce.“

Pro intenzivní vizuální čistotu při prohlížení multimediálního obsahu je Ascend P7 vybaven 5palcovým dotykovým FHD displejem s rozlišením 1920 x 1080, jemností 445 PPI a poměrem stran 16:9.

Nová kvalita focení

Huawei Ascend P7 poskytuje uživatelům výhodu focení i za slabého osvětlení díky BSI snímači 4. generace od společnosti Sony, technologii Image Signal Processor (ISP), softwaru IMAGESmart 2.0 a světelnosti objektivu f/2.0. 13MPx zadní fotoaparát s nesférickou čočkou 5P tak umožňuje pořizování jasných a bohatě prokreslených snímků i v noci nebo v interiéru.

Pro zachycení spontánních okamžiků před tím, než nenávratně odplynou, je uživatelům smartphonu Huawei Ascend P7 k dispozici jedinečná funkce Ultra Snapshot, která umí uvést fotoaparát do pohotovosti za 1,2 sekundy po dvojitém kliknutí na tlačítko ztlumení hlasitosti. Děje se tak intuitivně v zamčeném režimu, bez nutnosti zdlouhavého odemykání displeje.

Ke snadnějšímu pořizování „selfie“ autoportrétů, nebo dokonalého skupinového portrétu (tzv. „groufie“) slouží přední 5P fotoaparát s rekordním rozlišením 8MPx s nesférickou čočkou, který je vybavený panoramatickou funkcí pro focení panoramatických selfie a funkcí desetistupňové retuše obličeje v režimu „beauty“. Uživatelé si mohou také nahrát selfie video, které je pak možné přehrávat v HD rozlišení 1080p. Integrovaná funkce zrcadla a náhledové okno selfie autoportrétů umožňuje vytvářet vždy dokonalé momentky. Další rozměr fotografiím dodává funkce „Voice Photo“, která slouží ke snímání fotografií doprovázených 10sekundovým zvukovým záznamem, které mohou uživatelé následně nahrávat na nejrůznější sociální sítě.

Kromě vylepšení fotoaparátu, umožňuje patentovaný Image Signal Processor (ISP) smartphonu od Huawei řídit celou řadu funkcí, které napodobují funkce digitálních zrcadlovek, například autofokus, vyvážení bílé a potlačení šumu, pro nádherně optimalizované snímky za každých podmínek. Uživatelé si také mohou zvolit funkce zaostřování a měření expozice pouze jedním dotykem. Díky tomu lze preferované zaostření a expozici nastavit tak, aby přesnost obrazu byla maximální.

Nové pojetí konektivity a výkonu baterie

Lidem, kteří hledají ještě rychlejší a plynulejší konektivitu, umožňuje Huawei Ascend P7 neomezené prohlížení médií s podporou vysokorychlostního připojení 4G LTE a jedinečnou duální anténou Huawei pro lepší příjem signálu. Ascend P7 rovněž využívá inteligentní síťovou přepínací technologii, která stabilizuje připojení i při slabém příjmu signálu, aby se zabránilo vybití baterie.

Užijte si dlouhé prohlížení médií a sdílení dat díky výkonné 2500mAh lithium polymerové baterii a technologii pro úsporu energie od Huawei. Funkce řízení úspory energie navíc umožňuje uživatelům šetřit baterii tím, že vypíná libovolnou aplikaci, která běží na pozadí a zbytečně spotřebovává energii z baterie.

Super úsporný režim umožňuje telefonu Ascend P7 zvolit nejvhodnější spotřebu energie tehdy, když se nabití baterie sníží pod 10 procent. Při zapnutí tohoto režimu se displej ztmaví a aktivní zůstanou pouze základní funkce telefonu, včetně hovorů a stránky kontaktů. Zbývajících 10 procent nabití baterie díky tomu vystačí na 24 hodin pohotovostního režimu.

Zcela nový uživatelský zážitek

Huawei Ascend P7 je vybaven nejnovější verzí intuitivního a snadno ovladatelného uživatelského rozhraní Emotion UI 2.3, které i nováčkům mezi uživateli smartphonů umožní s telefonem pracovat jako expert. Rozhraní umožňuje personalizovat zamčenou a domácí obrazovku a nabízí i dvě vylepšená uživatelská rozhraní pro snazší navigaci. Software pro správu smartphonu je možné snadno nastavit, včetně filtru nežádoucího obsahu, správce povolení, správce sítě a notifikací a úsporných režimů.

Huawei Ascend P7 je na českém trhu dostupný od června 2014 u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci v černé a bílé verzi za doporučenou maloobchodní cenu 9.990,- Kč vč. DPH a také u operátora Vodafone v černé variantě.


| Diskuse | Tiskové zprávy