Změny v managementu Acer pro oblast EMEA

11. 7. 2014 17:45    Rubrika: Tiskové zprávy

Acer oznámil, že bude prezidentem společnosti Acer pro Evropu, Střední Východ a Afriku (EMEA) jmenován Luca Rossi. Současný prezident Aceru pro oblast EMEA, Oliver Ahrens, přijal novou výzvu jako prezident pro nově vzniklý region Pan-Asia Pacific, který bude zahrnovat Čínu, Tchaj-wan, Asii a Tichomoří. Od seskupení Číny, Tchaj-wanu a asijsko-pacifické oblasti do jedné regionální správy očekává společnost Acer zlepšení rozdělování a sdílení zdrojů, zvýšení konkurenceschopnosti a obchodní výkonnosti v regionu.

Změny v managementu Acer pro oblast EMEA

Organizační změny a jmenování vstoupí v platnost 1. srpna 2014. Novým předsedou společnosti Acer byl během posledního zasedání představenstva jmenován George Huang, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Acer a dlouholetý člen představenstva. Stan Shih byl pak vyzván, aby se ujal funkce čestného předsedy.

Rossi se ke společnosti Acer přidal v roce 2009 a stal se regionálním ředitelem Acer Europe. V roce 2011 byl jmenován ředitelem oddělení značky Packard Bell a zároveň vedl spotřebitelskou divizi oblasti EMEA jako viceprezident. Ke jmenování Rossiho, aby vedl činnost celé oblasti EMEA, vedly jeho podnikatelské zkušenosti a průmyslové zázemí. Ahrens zanechal Rossimu velké dědictví, na kterém může stavět. Oba v průběhu několika posledních let úzce spolupracovali, aby v regionu udělali z Aceru významnou značku a vybudovali pevný základ pro budoucnost.

Pro Olivera Ahrense není činnost pro Acer Asia ničím novým; v roce 2009 působil jako prezident Acer China, kde podíl společnosti Acer na trhu společně s příjmy vyrostl téměř trojnásobně. Byl uznán Ahrensův významný přínos, a proto byl v roce 2011 povýšen na senior viceprezidenta. V roce 2012 se vrátil do oblasti EMEA jako prezident, aby zde vedl činnost společnosti Acer.

Oznámení je o nasazení nejlépe kvalifikovaných představitelů do rolí zaměřených na obnovení růstu Aceru. Společnost Acer je velmi šťastná, že má silné vedení k tomu, aby se posunula od značky hardwaru na informační, technologickou a komunikační společnost.


| Diskuse | Tiskové zprávy