Reinkarnovaný smartphone GALAXY SIII omladil a "zmoudřel", vrací se v nové verzi Neo

30. 7. 2014 17:49    Rubrika: Tiskové zprávy

Samsung na začátku srpna uvede na český trh chytrý telefon Samsung GALAXY SIII Neo, který je vylepšeným modelem oblíbené řady GALAXY SIII. Oproti svému staršímu předchůdci pracuje s nejnovějším operačním systémem Android 4.4 (KitKat) a společně s kapacitou paměti RAM 1,5 GB a čtyřjádrovým procesorem splňuje současné požadavky na vysoký výkon a rychlou odezvu. Naopak si ve své výbavě zachovává možnosti ovládání hlasem (S Voice) a pohyby nebo přenos dat mezi přístroji pouhým přiblížením k druhému telefonu (S Beam). Samozřejmostí je také podpora technologie NFC.

Reinkarnovaný smartphone GALAXY SIII omladil a "zmoudřel", vrací se v nové verzi Neo

„Smartphone Samsung GALAXY SIII si v minulých letech získal řadu příznivců. Nejen jeho fanoušky jistě potěší inovovaná verze GALAXY SIII Neo, která je ještě výkonnější a odpovídá nejnovějším trendům v oblasti mobilních zařízení,“ říká Ladislav Fencl, produktový specialista společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Samsung GALAXY SIII Neo je vybavený Super AMOLED displejem o velikosti 4,8 palce. Součástí je také zadní fotoaparát s rozlišením 8 Mpix, který je vybavený závěrkou s nulovým zpožděním, což umožňuje snadněji zachycovat pohybující se objekty. Díky funkci Burst shot okamžitě zachytí sérii dvaceti po sobě jdoucích snímků a funkce Best photo vybere nejlepší z osmi zachycených fotografií. Přední fotoaparát má rozlišením 1,9 Mpix a nabízí celou řadu inteligentních funkcí, např. mechanismus rozpoznávání tváře či natáčení videa v HD rozlišení.

Mezi oblíbené funkce smartphonu GALAXY SIII Neo patří:

  • Smart stay: Přední kamera telefonu sleduje vaše oči a telefon automaticky ponechá jas displeje neztlumený, abyste mohli bez přerušení například číst elektronickou knihu nebo brouzdat po internetu.
  • Přímé volání: Pokud někomu píšete zprávu a během psaní se rozhodnete, že dotyčnému raději zavoláte, stačí přiložit telefon k uchu a funkce automaticky vytočí dané číslo.
  • Inteligentní upozornění: Kontrolu zmeškaných zpráv nebo hovorů provedete jednoduše tak, že telefon po delší nečinnosti uchopíte do ruky. V případě, že začne vibrovat, upozorňuje na vše, co jste zmeškali.
  • S Beam: Sdílejte soubory pouhým přiblížením k dalšímu telefonu s aktivovanou funkcí S Beam.
  • AllShare Cast: Uživatelé mohou bezdrátově připojit svůj Samsung GALAXY S III Neo k televizoru a okamžitě přenést obsah chytrého telefonu na větší obrazovku.
  • AllShare Play: Bezprostřední sdílení jakýchkoli souborů mezi GALAXY S III Neo a tabletem, PC nebo televizorem, a to bez ohledu na vzdálenost mezi přístroji.
  • Pop up play: Kdekoli na obrazovce telefonu lze přehrávat video a zároveň spouštět jiné úkoly, čímž při kontrole nových emailů nebo při brouzdání po internetu odstraňuje nutnost zavírat a opět spouštět video.

Samsung GALAXY SIII Neo bude na českém trhu dostupný začátkem srpna 2014 v modrém provedení. Doporučená maloobchodní cena je 5 999 Kč s DPH.

Tabulka technických specifikací Samsung GALAXY SIII Neo:

SítěEDGE Quad / UMTS Quad, HSPA+21Mbps
Displej4.8” HD (720x1280) HD super AMOLED
ProcesorČtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz
Operační systémAndroid 4.4 (KitKat)
FotoaparátHlavní (zadní): 8 Mpix AF s bleskem BSI, Vedlejší (přední): 1,9 Mpix BSI
Funkce fotoaparátuBurst shot, Best photo
Video1080 p Nahrávání/Přehrávání
KonektivitaWiFi (a/b/g/n), WiFi Direct, GPS/GLONASS, BT 4.0 (LE)
SenzoryAkcelerometr, digitální kompas, gyrosnímač, senzor přiblížení, RGB svítilna, NFC
Paměť1,5 GB RAM + 16 GB flash, Slot na microSD (až na 64 GB)
Rozměry136,6 x 70,6 x 8,6 mm; 132 g
Baterie2 100 mAh

| Diskuse | Tiskové zprávy