ASUS Transformer Book Flip - notebook s dotykovým displejem, který lze otočit o 360 stupňů

21. 8. 2014 19:31    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS začal na českém trhu prodávat notebooky Transformer Book Flip s důmyslným systémem pantů umožňujícím otáčet obrazovku o celých 360 stupňů. Flip je všestranné zařízení, které lze využívat jako výkonný notebook nebo rychlý tablet s Windows. Notebooky Flip jsou v České republice k dispozici ve dvou variantách velikosti displeje, 13,3 (TP300) a 15,6 palců (TP500), z nichž každá se nabízí hned v několika konfiguracích. Řada Transformer Book Flip využívá procesory Intel Core 4. generace (Haswell) a vybrané modely jsou vybaveny také grafickými kartami NVIDIA GeForce GT840M/GT820M, jež zaručují bezproblémové zvládání více úloh najednou a dostatek výkonu pro práci, zábavu nebo hraní her.

ASUS Transformer Book Flip - notebook s dotykovým displejem, který lze otočit o 360 stupňů

Notebooky Transformer Book Flip využívají lesklé dotykové displeje s rozlišením Full HD (1920 × 1080) nebo HD (1366 × 768) a chytře konstruovanými panty, s jejichž pomocí lze obrazovku volně překlápět v rozmezí celých 360 stupňů. Čtveřice ozubených kol v systému pantů zajišťuje plynulý pohyb, při kterém navíc obrazovka vždy zůstane přesně v té poloze, do které ji uživatel nastaví.

Ze standardního režimu notebooku můžete zařízení přeměnit překlopením obrazovky na multimediální stojan pro sledování filmů nebo prohlížení fotografií, sdílet obrazovku s přáteli, rodinou či kolegy, nebo přejít do režimu tabletu a prohlížet web nebo hrát hry. Jakmile zařízení Flip opustí tradiční režim notebooku, automaticky se aktivuje zámek klávesnice a touchpadu, takže uživatelé nemusí mít strach, že by je mohli nechtěně aktivovat.

Notebooky Flip se vyznačují broušenou povrchovou úpravou s nádechem luxusu. Kompaktní hliníkové tělo poskytuje řadě Flip nezbytnou odolnost, výdrž a eleganci. Klávesnice s jasně oddělenými klávesami je ergonomicky navržena pro příjemné psaní. Velký multidotykový touchpad podporuje technologii Smart Gesture zaručující přesné a přirozené ovládání systému.

Kromě lákavého designu nabízí modely Flip také dostatek výkonu. O ten se starají energeticky účinné procesory Intel Core i3/i5/i7 a integrovaná (Intel HD4400) nebo samostatná grafická karta (NVIDIA GeForce GT840M/GT820) se 2 GB grafické paměti. Tato výbava umožňuje plynulé přehrávání videa i hraní nejnovějších her.

Novinky zaujmou také technologií Instant On, díky které se dokážou probudit z režimu spánku během pouhých dvou sekund. Jakmile stav nabití lithium-polymerové baterie klesne pod 5 %, soubory a data se ihned automaticky zálohují, takže o svá neuložená data nikdy nepřijdete.

Zásluhou technologie ASUS SonicMaster nabídne řada Flip i nadprůměrný zvuk. Tato technologie těží z větších reproduktorů a rezonančních komor než u standardních notebooků ve spojení se softwarovým ekvalizérem. Zařízení Flip proto umí reprodukovat hlubší a bohatší basy, nabídnou širší frekvenční rozsah a vyvážený zvukový projev.

Ke každému notebooku ASUS Transformer Book Flip uživatelé dostanou zdarma vyhrazený prostor v cloudovém úložišti ASUS WebStorage. K souborům a dokumentům lze pak přistupovat odkudkoli z celé řady různých zařízení. Cloudové služby ASUS, zaměřené především na pohodlí a intuitivní ovládání, umožňují snadné ukládání, sdílení a synchronizaci všech souborů, od obchodních prezentací až po alba fotografií a oblíbený multimediální obsah.

Model TP300 bude v závislosti na zvolené výbavě v prodeji od 14 999 Kč do 20 999 Kč s DPH. TP500 seženete podle konfigurace od 16 999 Kč do 22 999 Kč s DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy