Za 10 let prodáno 60 mil kusů disků My Passport

26. 8. 2014 20:16    Rubrika: Tiskové zprávy

Po celkovém prodeji 60 milionu kusů přichází nová generace externích přenosných disků My Passport v elegantním designu, s vysokou kapacitou, vylepšenou ochranou obsahu a integrací s cloudovými úložišti.

Za 10 let prodáno 60 mil kusů disků My Passport

V rámci oslav 10. výročí uvedení produktové řady externích přenosných disků My Passport představila společnost WD®, součást Western Digital (NASDAQ: WDC), zcela nový design těchto produktů. Během posledních deseti let bylo prodáno více než 60 milionů externích disků řady My Passport, což představuje přibližně 42 000 petabytů ukládacího prostoru pro všechny uživatele po celém světě. Produktová řada My Passport představuje světově nejoblíbenější externí disky.

Novými externími disky My Passport Ultra™ - Metal Edition™ a My Passport Ultra - Anniversary Edition vrcholí desetileté období neustálého vylepšování produktové řady externích přenosných pevných disků. Nové disky se vyznačují elegantním kovovým vzhledem, malými rozměry a kapacitou až 2 TB. Disky bezpečně chrání uložený obsah, umožňují zálohování a integraci se vzdálenými cloudovými úložištěmi.

Disky My Passport Ultra – Metal Edition a disky ve výroční edici Anniversary Edition na první pohled zaujmou jedinečným a inovativním designem povrchu v kovovém provedení s radiálními paprsky. Toto kovové provedení poskytuje nejen atraktivní design, ale také zvýšenou ochranu před každodenními otřesy a nárazy, které externí disky zažívají.

Disky navíc poskytují ochranu hardwarovým šifrováním a heslem před neoprávněným přístupem a užíváním v případě ztráty či odcizení. Další ochrana dat i možnost vzdáleného sdílení je zajištěna pomocí softwaru WD SmartWare™ Pro, který mimo jiné umožňuje uložená data integrovat se službou Dropbox. Uživatel tak může zálohovat svůj digitální obsah ze svého počítače na externí disk a z disku do cloudového úložiště a naopak načítat obsah ze svého účtu u služby Dropbox na externí disk. Tyto vlastnosti předurčují disky řady My Passport k tomu, aby se staly ideální volbou pro zálohování, ochranu, ukládání a užívání digitálního obsahu kdekoli na cestách.

„Deset let představuje milník u všech technologických standardů. A pro nás je to samozřejmá příležitost neustále vylepšovat produktovou řadu disků My Passport tak, abychom vyšli vstříc měnícím se požadavkům a potřebám uživatelů i kreativních profesionálů. A jsme na to oprávněně hrdí,” říká Tony Tate, vicepresident a generální manažer WD pro produkty s řešením ukládání dat, a dodává: „Děkujeme všem našim zákazníkům za zpětnou vazbu, kterou nám poskytovali a která bezpochyby napomohla k úspěchu této světově nejoblíbenější řady externích disků.”

Doporučená koncová cena u disku My Passport Ultra - Metal Edition 1 TB je 87 EUR, pro 2TB kapacitu pak 133 EUR. Na oba disky je poskytována omezená záruka 3 roky.

Výroční edice My Passport Ultra - Anniversary Edition bude dostupná v omezeném množství počátkem září 2014.


| Diskuse | Tiskové zprávy . Příslušenství