Mobil-hodinky Samsung Gear S přináší prohnutý displej v kombinaci s 3G konektivitou

29. 8. 2014 16:26    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Samsung představila Samsung Gear S, novou generaci chytrých nositelných zařízení. Novinka nabídne 3G konektivitu a funkce, které jsou přizpůsobené současným potřebám aktivních uživatelů.

Mobil-hodinky Samsung Gear S přináší prohnutý displej v kombinaci s 3G konektivitou

„Samsung je významným průkopníkem v této mladé a rychle se rozvíjející kategorii nositelných zařízení,” řekl JK Shin, ředitel divize IT & mobilní komunikace společnosti Samsung a dodává: „Gear S posouvá možnosti nositelných zařízení a obohacuje zážitek z mobilní komunikace.”

Samsung Gear S má 2palcový, lehce prohnutý Super AMOLED displejem, díky kterému pohodlně přilne k zápěstí. Stejně jako u předchozích modelů je možné využívat Samsung Gear S ke čtení zpráv, k nastavení upozornění nebo využívání dalších funkcí. Díky možnosti vlastního nastavení displeje a vyměnitelným řemínkům může každý uživatel vyjádřit svůj vlastní vkus a styl.

Samsung Gear S rozšiřuje také možnosti konektivity. Kromě 3G nabízí Bluetooth a WiFi připojení, takže uživatelé mohou být lépe informováni o všech upozorněních ze sociálních sítí, v kalendáři a aplikacích, a to i v případě, že jsou vzdáleni od svého smartphonu. Snadno lze odpovídat na příchozí zprávy pomocí klávesnice, anebo mohou zadávat hlasové příkazy využitím funkce S Voice. S novinkou od Samsungu mohou uživatelé rovněž telefonovat.

Pro automatickou synchronizaci se smartphonem si uživatel jednoduše zvolí připojení pomocí 3G nebo Bluetooth.

Samsung Gear S umožňuje snadný přístup k informacím prostřednictvím základních widgetů a oznamovacích oken. Nabízí funkce, jako jsou hlasová navigace pro chodce od společnosti HERE, 24hodinové zpravodajství nebo servis Financial Times „fastFT“ společně s pokročilou čtecí technologií Spritz. Praktická je také možnost přečíst si a odpovědět na důležitá upozornění z Facebooku.

Designéři nezapomněli ani na funkce zaměřené na zdraví. Samsung Gear S je perfektním společníkem při zlepšování kondice. Má zabudované multisenzory, GPS a nechybí ani aplikace S Health. Kromě toho aplikace Nike+ Running umožňuje zaznamenávat jednotlivé běhy bez použití smartphonu.

Samsung Gear S bude v České republice dostupný během října letošního roku.

Technická specifikace Samsung Gear S

Síť900/2100 nebo 850/1900 (3G), 900/1800 nebo 850/1900 (2G)
Displej2,0” Super AMOLED (360 x 480)
Aplikační procesor1,0 GHz dvoujádrový procesor
Operační systémPlatforma založená na operačním systému Tizen
AudioKodek: MP3/AAC/AAC+/eAAC+, Formát: MP3, M4A, AAC, OGG
KonektivitaWiFi: 802.11 b/g/n, A-GPS/Glonass, Bluetooth®: 4.1, USB 2.0
SenzorAkcelerometr, gyroskop, kompas, srdeční tep, Ambient Light, UV, barometr
PaměťRAM: 512 MB, Paměťová média: 4 GB interní paměť
Rozměry39,8 x 58,3 x 12,5 mm
OdolnostPrachu a voděodolný (stupeň krytí IP67)
BaterieLi-ion 300 mAh, Standardní výdrž 2 dny
Tiskové zprávy

Diskuse