Chytré hodinky ASUS ZenWatch s koženým řemínkem, představeny na IFA 2014

5. 9. 2014 16:12    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil na berlínském veletrhu IFA své první nositelné zařízení, hodinky ZenWatch. ZenWatch běží na systému Android Wear od Googlu, který je vylepšen o rozhraní ZenUI od ASUSu. Hodinky lze proto jednoduše propojit s jakýmkoli smartphonem se systémem Android 4.3 a novějším. ZenWatch sází na rozdíl od jiných výrobců na tradiční design hodinek a kvalitní materiály, jako jsou nerezová ocel nebo řemínek z pravé kůže. Přístroj pohání procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz doplněný o 512 MB RAM a k dispozici je 4 GB úložného prostoru. Displej s úhlopříčkou 1,63 palce využívá technologii AMOLED a má rozlišení 320 × 320 bodů.

Chytré hodinky ASUS ZenWatch s koženým řemínkem, představeny na IFA 2014

ASUS ZenWatch využívá operační system Android Wear s rozhraním ASUS ZenUI, které bylo vyvinuto speciálně pro tyto hodinky. Po spárování s chytrým telefonem hodinky zobrazují důležité informace, jako jsou příchozí hovory, zprávy, upozornění. Telefon díky tomu může zůstat v batohu nebo kapse.

Předností hodinek ZenWatch je elegantní design s důrazem na detail a kvalitní materiály. Hodinky se pohodlně nosí zásluhou měkkého řemínku z pravé kůže. Sklo se zakřivením 2.5D disponuje dotykovým panelem, který usnadňuje ovládání. Vzhled hodinek ZenWatch si uživatelé mohou softwarově přizpůsobit svým potřebám a stylu.

Funkčně hodinky nezaostávají za zpracováním a nabízí řadu možností využití. Funkce Watch Unlock umožňuje hodinky ZenWatch přeměnit na univerzální klíč, kterým mohou uživatelé rychle odemknout svůj telefon nebo tablet pouhým dotykem hodinek. S funkcí Tap Tap lze hodinkám snadno přiřadit oblíbenou ZenWatch službu, kterou spustí dvojité poklepání na displej hodinek.

Funkce Remote Camera otevírá nové možnosti fotografování tím, že umožňuje vzdáleně nastavit hledáček kamery ve smartphonu na hodinkách ZenWatch a fotit z nezvyklých pozic a úhlů.

Funkce Cover to Mute umožňuje snadno ztlumit příchozí hovor přikrytím hodinek dlaní, a vyhnout se tak situacím, kdy vyzvánění ruší ostatní. Cover to Mute lze využít i ke ztišení budíků.

Funkce Find My Phone pomáhá uživatelům najít telefon tak, že ho pomocí hodinek nechají vyzvánět. Pomocí aplikace ASUS ZenWatch Manager ve smartphonu lze naopak najít ztracené hodinky ZenWatch, tím, že vibrují a blikají.

ZenWatch najdou využití i jako dálkové ovládání při firemních prezentacích nebo přednáškách. Hodinky zvládnou posunování snímků v prezentaci a zároveň sledují, kolik času od jejího začátku již uběhlo.

Díky integrovanému 9-osému senzoru slouží ZenWatch také jako wellness pomocník. S aplikací ASUS ZenUI Wellness umožňuje monitorovat řadu wellness statistik – měřit kroky, spálené kalorie, srdeční tep, dobu trvání určité aktivity, intenzitu cvičení nebo stupeň odpočinku. Uživatelé si mohou nastavit své osobní fitness cíle a pak sledovat svůj pokrok.

Zatím nebylo oznámeno, kdy se hodinky ZenWatch dostanou na český trh, jejich cena v zahraničí bude 199 euro.

Asus ZenWatch parametry

ProcesorQualcomm Snapdragon 400 s 1,2GHz CPU
Operační systémAndroid Wear
Paměť a úložiště512MB RAM , 4GB EMMC
DisplejAMOLED 1,63 palců, 320 x 320, 278ppi dotykový
Čočka2.5D zakřivení, sklo Corning Gorilla Glass 3
Senzor9-osý senzor, Bio senzor
BluetoothBluetooth 4.0
USB PortMicro USB na nabíjecí kolébce
Audiovestavěný mikrofon
BaterieLi-polymerová 1,4Wh
VoděodolnostIP55
BarvyStříbrná a růžově zlatá, Hnědý kožený řemínek
Rozměry50,6 x 39,8 x 7,9-9,4 mm
HmotnostTělo: 50 g, Řemínek: 25 g

| Diskuse | Tiskové zprávy