Možnost výběru systému, telefonování a praktické příslušenství nabízí odolný Panasonic Toughpad FZ

5. 9. 2014 18:11    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Panasonic na veletrhu elektroniky IFA v Berlíně představila jeden z nejodolnějších 5" tabletů s hlasovými a datovými funkcemi. Zařízení Toughpad FZ-E1 (Windows Embedded 8.1 Handheld) a FZ-X1 (Android™) přinášejí to nejlepší z oblastí mobilních terminálů, chytrých telefonů a tabletů v odolném, snadno použitelném přístroji s dlouhou výdrží. Zařízení je tak ideální pro mobilní profesionály v oborech přepravy a logistiky, veřejném sektoru a záchranných složkách, komunálních službách, maloobchodu, výrobě a leteckém průmyslu.

Možnost výběru systému, telefonování a praktické příslušenství nabízí odolný Panasonic Toughpad FZ

„Tyto malé nové přírůstky do rodiny zařízení Panasonic Toughpad jsou ve své třídě nejodolnější a nejvýkonnější a mají nejdelší výdrž. Jsou naší odpovědí na klíčové výzvy, před nimiž stojí podniky a organizace, které si přejí využívat maximálně mobilní pracovní zařízení,“ říká Jan Šplíchal, Marketing Manager ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Díky své odolnosti vydrží pád z výšky 3 m, odolávají extrémním teplotám a dokonce i ponoření do vody. Mají křišťálově jasný a snadno použitelný HD dotykový displej čitelný na přímém slunečním světle. Dále výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm®, který si snadno poradí s moderními aplikacemi, nejširší paletu profesionálních možností konfigurace a dobu provozu v pohotovostním režimu 1 000 hodin. Díky baterii vyměnitelné za provozu s nimi lze pracovat v terénu tak dlouho, jak je potřeba.“

Toughpad FZ-E1, využívající nejnovější operační systém pro handheld zařízení Microsoft Windows Embedded 8.1 Handheld, a Toughpad FZ-X1 s operačním systémem AndroidTM 4.2.2 představují významné rozšíření produktové řady Toughpad značky Panasonic, nejucelenějšího portfolia tabletů pro profesionální použití.

Odolnost tabletů Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 vůči pádům z výšky až 3 m na beton překračuje požadavky vojenské normy MIL-STD-810G na odolnost. Obě tato zařízení jsou dokonale utěsněná proti pronikání prachu a vydrží ponoření do vody do hloubky až 1,5 m po dobu až 30 minut, čímž splňují požadavky na certifikaci stupně krytí IP68. Tato zařízení dokážou díky vestavěnému topnému tělesu pracovat při teplotách od -20 °C až po 60 °C a jsou testována na odolnost vůči nárazům, otřesům, vibracím, nadmořské výšce a extrémní vlhkosti.

Mezi početné unikátní profesionální funkce těchto zařízení patří odolný kapacitní dotykový displej s HD rozlišením (1280x720) a antireflexní vrstvou, čitelný na přímém slunečním světle, podporující ovládání 10 prsty, který lze používat i v silných rukavicích. Displej je vybaven funkcí detekce deště, která umožňuje ovládání jediným dotykem i za intenzivního deště. Kromě zadní kamery s 8 Mpx a výkonnou přisvětlovací diodou a přední kamery s 1,3 Mpx jsou k dispozici další možnosti konfigurace, jako jsou integrovaná čtečka 1D a 2D čárových kódů a rozšiřující port, který umožňuje podnikům přizpůsobit zařízení potřebám svých pracovníků. Díky programovatelným funkčním tlačítkům lze zařízení snadno upravit pro přístup k oblíbeným aplikacím jediným dotykem.

Tablety Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 jsou prvními zařízeními v řadě Toughpad, která nabízejí hlasové funkce. Oba modely budou dostupné s hlasovými a datovými funkcemi v sítích 4G LTE, 3G a GPRS. Oba modely jsou standardně vybaveny integrovaným portem microUSB, bezdrátovým modulem Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, NFC modulem, samostatným GPS modulem a rozhraním Bluetooth® v4.0 (třída 1). Integrovaná funkce vysoce přesného GPS je ideální pro profesionály v terénu, kteří potřebují navigaci do vozidla a funkce přesné lokalizace. Přesnost činí 2 až 4 m.

Pro zajištění snadné hlasové komunikace na pozadí hluku stavebních strojů nebo motorů jsou obě zařízení vybavena 3 mikrofony, které zajišťují inteligentní potlačení šumu, a dvěma předními reproduktory s ohromujícím výkonem až 100 dB. To zajišťuje srozumitelnou hlasovou komunikaci i na těch nejhlučnějších staveništích.

Důležitým požadavkem kladeným na profesionální mobilní řešení je dlouhá doba provozu na baterii – baterie musí vydržet celou směnu. Tablety Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 zkonstruovány se záměrem posílit produktivitu pracovníků a proto jsou vybaveny baterií o kapacitě 6 200 mAh, která poskytuje až 14 hodin nepřetržitého přístupu k datům (zjištěno v testech provedených společností Panasonic). Funkce rychlého nabíjení umožňuje nabití na 50 % za přibližně 1 hodinu** a plné nabití za přibližně 3 hodiny**. Funkce výměny baterie za provozu umožňuje rychlou výměnu vybité baterie za čerstvou bez vypnutí zařízení. Díky tomu lze zařízení používat prakticky nepřetržitě. Doba pohotovostního režimu s jednou baterií činí přibližně 1 000 hodin a doba hovoru 23 hodin.

Zařízení Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 jsou podporována širokou řadou příslušenství – k dispozici jsou pouzdra, poutka na ruku, držáky do vozidel a stolní kolébky, díky nimž lze tablet upevnit na oděv či kamkoli jinam, a vytvořit tak praktické řešení pro mobilní profesionály.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-X1 (verze se systémem AndroidTM) je dostupný okamžitě za cenu od 1 385 euro bez DPH.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-E1 (verze se systémem Windows Embedded 8.1 Handheld) bude dostupný od listopadu za cenu od 1 428 euro bez DPH.

Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 parametry

Operační systémFZ-E1: Windows Embedded 8.1 Handheld
FZ-X1: Android TM 4.2.2
ProcesorFZ-E1: Qualcomm® Snapdragon MSM8974AB 2,3 GHz, čtyřjádrový
FZ-X1: Qualcomm® Snapdragon APQ8064T 1,7 GHz, čtyřjádrový
OdolnostCertifikace podle MIL-STD-810G, testováno na pád z výšky 3 m na beton, zcela uzavřená konstrukce se stupněm krytí IP68 (utěsněno proti vniknutí prachu, ponořitelné do vody), provozní teploty od -20 °C do 60 °C
PřenosnostTloušťka 30,9 mm (standardní konfigurace)
BateriePlně nabitá standardní baterie umožňuje – v závislosti na podmínkách používání – dobu pohotovostního režimu až 1 000 hodin, dobu hovoru až 23 hodin a 14 nepřetržitého přístupu k datům. Funkce výměny za provozu umožňuje výměnu hlavní baterie bez vypnutí zařízení.
DisplejÚhlopříčka 5", kapacitní, čitelný na přímém slunečním světle, antireflexní, HD rozlišení (1280x720), LCD, vysoká citlivost, ovládání 10 prsty. Je vybaven funkcemi ovládání v rukavicích a režimem pro déšť.
Paměti32 GB paměti typu flash, 2 GB RAM a zásuvka na kartu microSDXC (max. 64 GB)
Konektivita4G LTE/3G/GPRS (hlas a data); standardní Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, NFC, GPS, Bluetooth® v4.0 (třída 1) a microUSB 2.0; volitelně integrovaná čtečka 1D/2D čárových kódů
Kamera8 Mpx zadní kamera s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou, 1,3 Mpx přední kamera
Zabezpečenísplňuje požadavky bezpečnostního standardu FIPS 140-2 úroveň 1
ZárukaTablety Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 jsou zajištěny zárukou na 3 roky a zákaznickou podporou

- - -

* Podmínky měření doby provozu na baterii: Připojení k bezdrátové místní síti aktivováno, trvalý přístup k serveru během procházení obsahu, posunutí stránky každou sekundu, změna stránky každých 30 sekund, komunikace každých 30 sekund.
** Doby nabíjení baterie modelů FZ-E1 a FZ-X1 se liší. Přesné údaje naleznete v sekci technických údajů na webu produktu.


| Diskuse | Tiskové zprávy