Toshiba představuje nový Chromebook s úhlopříčkou 13,3", vyrobený pro zábavu

8. 9. 2014 20:19    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Toshiba Europe GmbH oznamuje Chromebook 2 - nový 33,8 cm (13,3") Chromebook pro ty uživatele, kteří hodně cestují a požadují maximální produktivitu i zábavu. S možností výběru Full HD IPS nebo antireflexního HD displeje a neviditelných vyladěných stereo reproduktorů Skullcandy® přináší Chromebook 2 od Toshiby působivý zvuk i obraz a zároveň nabízí vše potřebné pro práci, zábavu i studium.

Toshiba představuje nový Chromebook s úhlopříčkou 13,3", vyrobený pro zábavu

Nový Chromebook Toshiba poskytuje při zábavě skutečně kvalitní zážitek, který si mohou uživatelé dopřát kdekoli. Jasný, ostrý displej s úhlopříčkou 33,8 cm (13,3") je k dispozici ve vysokém rozlišení Full HD, které oživí filmy i další obsah, a také v rozlišení HD. Uživatelé si mohou vychutnat každý detail, ať už procházejí web, hrají hry nebo sledují videa na cestách. Vyladěné stereo reproduktory Skullcandy®, které jsou uloženy pod klávesnicí, poskytují lepší basy a umocňují zážitky při zábavě.

Hmotnost pouhých 1,35 kg, a velmi tenké šasi propůjčuje Chromebooku 2 od Toshiby vynikající předpoklady pro cestování nalehko a představuje dokonalou rovnováhu mezi stylem a mobilitou. Vyztužené tělo se stříbrným tvrzeným povrchem a tečkovaným vzorkem zajišťuje elegantní a moderní vzhled. Možnosti na cestách rozšiřuje zvýšená životnost baterie, která mu propůjčuje energii až na 11,5 hodiny , takže můžete pracovat celý den bez nutnosti připojování ke zdroji napájení. V kombinaci s výkonnými procesory Intel® Celeron® se uživatelé mohou bavit nebo pracovat celý den.

S Toshiba Chromebookem 2 mohou uživatelé bez čekání přistupovat ke všem aktualizacím, aplikacím i uloženým souborům, a to od rychlého startu až k on-line práci s Google Chrome. Mohou otevírat všechny běžné formáty souborů a pracovat s nimi v režimu offline, pracovat napříč všemi svými zařízeními a jednoduše sdílet data. Pohodlí při používání zvyšuje bezrámová dlaždicová klávesnice plné velikosti s velkým click padem.

Vysoce kvalitní HD webová kamera umožňuje uživatelům uskutečnit jasné video rozhovory se svými přáteli, rodinou a kolegy. Díky dvěma mikrofonům, které potlačují šum, budou moci uživatelé vnímat ostrý obraz i video a při hovorech budou jejich protějšky slyšet hlas jasně bez ruchu pozadí.

Nový Chromebook Toshiba je připraven ukládat všechna potřebná data bezpečně do cloudového úložiště. S připojením Wi-Fi® a 100 GB cloudového prostoru zdarma na službě Google Drive jsou data automaticky zálohována a synchronizována. Uživatelé s nimi mohou pracovat, ukládat je a používat je napříč různými zařízeními.

V rámci služby Google Drive mohou uživatelé využít také Google Docs – služby, která umožňuje on-line editaci, sdílení a používání souborů a navíc přístup k široké nabídce předinstalovaných nebo dalších Google Aplikací dostupných prostřednictvím Chrome Web Store. Díky plné kompatibilitě s telefony AndroidTM je synchronizace a sdílení souborů mezi mobilními zařízeními a Chromebookem velmi jednoduchá.

Připojení Chromebooku 2 k jinému zařízení je rychlé a jednoduché. Dva USB porty umožňují snadno a rychle přenášet data, a protože port USB 3.0 podporuje také režim Sleep-and-Charge, mohou uživatelé z Chrombooku nabíjet svůj smartphone nebo MP3 přehrávač i ve chvíli, kdy je Chromebook 2 v režimu spánku. To zvyšuje uživatelský komfort a pohodlí na cestách. Zábavní možnosti mohou být rozšířeny připojením většího externího displeje pomocí portu HDMI® a s využitím slotu SD mohou uživatelé rychle a snadno přenášet fotografie a další soubory mezi kompatibilními zařízeními.

Toshiba Chromebook 2 bude v Evropě k dispozici během prvního čtvrtletí roku 2015.

Toshiba Chromebook 2- parametry

Displej33,8 cm (13,3”) s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1366 x 768p (HD) nebo 1920 x 1080p (Full HD) IPS displej
ProcesoryIntel® Celeron®
GrafikaIntel® integrovaná
Úložný prostor16 GB eMMC plus 100 GB volného cloudového prostoru na Google Drive2
Paměť4 GB DDR3L (1600 MHz) u Full HD modelu, 2 GB DDR3L (1600MHz) u modelu HD
Konektivita1x HDMI® výstup, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0 (včetně funkce Sleep-and-Charge), SD/SDHC slot, combo jack pro sluchátka/mikrofon, security lock
KomunikaceIntel® Wireless LAN (802.11ac+agn), Bluetooth® 4.0, HD webkamera s duálními mikrofony
OSChrome OS
Audiovyladěné stereo reproduktory Skullcandy®
Životnost baterieaž 11,5 hodiny (HD model) nebo až 9 hodin (Full HD model)
Barevné provedenístříbrný tvrzený povrch s tečkovaným vzorkem
Rozměry320 x 214 x 19,3 mm
Hmotnost1,35 kg

| Diskuse | Tiskové zprávy