Toshiba uvádí nová konvertibilní zařízení Satellite Radius 11 a Satellite CL10-B

5. 9. 2014 15:32    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Toshiba Europe GmbH představuje dva nové 11,6" (29,5 cm) notebooky Satellite – oba byly navrženy pro vysokou mobilitu a flexibilitu, kterou dnešní uživatelé vyžadují. Satellite Radius 11 je první 11,6" (29,5 cm) konvertibilní zařízení od Toshiby s pěti různými režimy v jediném zařízení, uživatelé tak mohou obsah sledovat mnoha různými způsoby. Satellite CL10-B nabízí svobodu v ukládání a přístupu k souborům v cloudu, a to při použití jediného snadno přenosného notebooku. Nové modely Satellite jsou ideálními notebooky pro žáky a studenty nebo pro každého, kdo potřebuje cenově dostupné zařízení, které se přizpůsobí jakémukoli mobilnímu životnímu stylu.

Toshiba uvádí nová konvertibilní zařízení Satellite Radius 11 a Satellite CL10-B

„Mobilita znamená pro každého uživatele něco jiného a Toshiba odpovídá na tyto úvahy novými notebooky Satellite Radius 11 a CL10-B,” řekl Sandor van der Ham, vicepresident, divize B2C počítačů, skupiny lifestyle produktů a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH. „Výsledkem vývoje těchto adaptabilních zařízení s Windows 8.1 je řada cenově dostupných notebooků, které nabízí flexibilitu a svobodu, ať jste kdekoli, a to bez nutnosti kompromisů v designu, výkonu nebo inovacích. V tom spočívá mobilita, kterou uživatelé chtějí.“

„Jsme rádi, že společnost Toshiba přišla s těmito novinkami; Satellite Radius 11 ztělesňuje hardware stavěný na míru Windows 8.1, který umožňuje maximální mobilitu a práci v cloudu,” řekl Peter Han, vicepresident celosvětového OEM marketingu společnosti Microsoft. „Pětice různých režimů přináší lidem flexibilitu, kterou potřebují po celý den – od práce doma až po práci na cestách.”

Satellite Radius 11 je optimalizován pro dotykové ovládání, díky kterému získají uživatelé z Windows 8.1 maximum. Byl navržen tak, aby byl se svými pěti různými režimy maximálně flexibilní pro použití v různých situacích. Režim Laptop je ideální pro produktivní práci, snadné psaní na klávesnici a přístup k portům. Režim Tablet, do kterého snadno přejdete otočením víka o 360°, se hodí se pro sledování videa či surfování na internetu. Pokud je víko otevřeno do úhlu většího než 180°, klávesnice se vypne a nevadí, když při držení tabletu omylem stisknete klávesy. Režim Publikum umožňuje sledování obrazu s reproduktory směřujícími nahoru, což zajišťuje čistý zvuk pro ty, kdo si prohlíží obsah. Režim Prezentace je ideální pro surfování na volně stojícím zařízení a zajišťuje větší zážitek ze sledování. Tento režim je užitečný především v úzkých prostorách − například při sledování filmů v letadle. Nakonec je zde režim Stůl, kterým se rozumí otevření víka zcela naplocho pro sdílení obsahu s více lidmi okolo.

Satellite CL10-B je ideální volbou pro ty, kdo chtějí kompaktní přenosný počítač, který budou moci mít s sebou všude, kam se vydají. Toto cenově dostupné zařízení má předinstalován operační systém Windows 8.1 s Bing. Pro dokumenty, fotky, videa a další obsah nabízí na cloudovém úložišti OneDrive kapacitu 100 GB s osobními složkami OneDrive, které jsou synchronizovány a lze k nim přistupovat prakticky odkudkoli z jakéhokoli zařízení. Automatická synchronizace a zálohování zajišťuje bezpečí dat i v případě ztráty nebo poškození notebooku. Satellite CL10-B má také bezplatný přístup k webu Microsoft Office Online, který poskytuje webové verze aplikací Microsoft Excel, Word, PowerPoint, OneNote a Outlook, díky kterým budou uživatelé moci snadno pracovat i studovat. Nainstalované aplikace a systém Windows 8.1 s Bing také podporují práci bez připojení k internetu.

Obě zařízení Satellite Radius 11 i CL10-B jsou extrémně lehká a ultramobilní s hmotností pouhých 1,1 kg a mají elegantní saténově zlatý véčkový design, který byl navrhnut tak, aby se s nimi snadno cestovalo. Oba modely mají bezrámovou dlaždicovou klávesnici a velký touchpad typu ClickPad pro komfortnější psaní a ovládání, doplněný navíc o podporu dotykového ovládání až deseti prsty současně.

Díky nejnovějším procesorům Intel® Celeron® v obou modelech, navíc s možností volby procesorů Intel® Pentium® u Satellite Radius 11, poskytují obě zařízení na svou velikost vysoký výkon pro snadné plnění každodenních úkolů. Nechybí ani integrovaná grafika Intel® HD Graphics a technologie Intel® Burst 2.0 pro rychlejší odezvu a vyšší energetickou účinnost.

Model Satellite Radius 11 je pro ukládání množství souborů vybaven pevným diskem s kapacitou 500GB a až 4 GB paměti RAM mu zajišťují plynulý chod a bezproblémový multitasking. Model Satellite CL10-B je určen pro ukládání dokumentů v cloudu, proto mu stačí 32 GB rychlého eMMC úložiště a 2 GB paměti RAM. Díky rychlému bootování a online přístupu umožňují Satellite Radius 11 a Satellite CL10-B plynulou a bezproblémovou práci na počítači prakticky kdekoli. Oba modely jsou také vybaveny integrovanými prizmatickými akumulátory.

Díky široké škále portů s plnohodnotnou velikostí na obou zařízeních mohou uživatelé sdílet soubory mezi zařízeními, stejně jako zobrazit obsah displeje na větším monitoru. Oba modely mají port USB 3.0 a USB 2.0 pro přenos souborů, zatímco HDMI® výstup umožňuje sledování obrazu na velké obrazovce. Díky slotu pro SD/SDHC karty mohou uživatelé mezi zařízeními snadno přenášet data, jako jsou důležité soubory a dokumenty, a to prostřednictvím paměťové karty.

Ať už se uživatelé rozhodnou pro snadno přeměnitelný Satellite Radius 11 nebo pro svobodu v podobě Satellite CL10-B, obě tato zařízení si skvěle poradí s multimédii. Vysoce kvalitní HD webkamera se zabudovaným mikrofonem je ideální pro každého, kdo si chce na internetu povídat s přáteli nebo se účastnit webové konference. Na jasném HD displeji je zřetelný každý detail a zážitek ze sledování obsahu umocňuje čistý zvuk ze stereo reproduktorů vylepšených technologií DTS SoundTM – díky tomu oživí každý film, video i hru.

Modely Toshiba Satellite Radius 11 a Satellite CL10-B budou v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2014.

Technická data Toshiba Satellite Radius 11 a CL10-B

Displej11,6" (29,5 cm), HD rozlišení (1 366 × 768 px) a dotykové ovládání s podporou až deseti dotyků současně
GrafikaIntel® HD Graphics
Možnosti připojení1× HDMI® výstup, 1× USB 3.0, 1× USB 2.0, čtečka karet SD
KomunikaceWi-Fi (802.1b/g/n), Bluetooth® 4.0
ZvukStereo reproduktory s DTS Sound™
WebkameraHD se zabudovaným mikrofonem
Mechanické zabezpečeníPort pro zámek Kensington
Barevné provedeníSaténově zlaté Satin GoldTM
Rozměry289 × 199 × 19,9 mm

Parametry Toshiba Satellite Radius 11

ProcesorIntel® Celeron® nebo Pentium® s technologií Intel® Burst 2.0
Úložiště500 GB HDD
Paměť4 GB DDR3L (1 600 MHz)
Operační systémWindows 8.1
Hmotnost1,3 kg

Parametry Toshiba Satellite CL10-B

ProcesorIntel® Celeron® s technologií Intel® Burst 2.0
Úložiště32 GB eMMC
Paměť2 GB DDR3L (1 600 MHz)
Operační systémWindows 8.1 s Bing
Hmotnost1,1 kg

| Diskuse | Tiskové zprávy