Chytré telefony Alcatel OneTouch řady POP v novém designu s Android KitKat

7. 10. 2014 19:11    Rubrika: Tiskové zprávy

Alcatel OneTouch uvádí na český a slovenský trh tři chytré telefony z řady POP, které nabízejí za rozumnou cenu dobrý výkon, nápaditý design a kvalitní zpracování. Modely POP D1, POP D3 a POP D5 se od sebe liší velikostí úhlopříčky displeje, která se pohybuje od 3,5 do 4,5 palců. Telefony s operačním systémem Android 4.4 KitKat lákají začínající uživatele na snadné ovládání a řadu předinstalovaných aplikací. Výhodou je i to, že pojmou hned dvě SIM karty zároveň díky funkci DualSIM.

Chytré telefony Alcatel OneTouch řady POP v novém designu s Android KitKat

Největší zástupce řady POP D osloví příznivce větších displejů, na kterých se dá pohodlně sledovat video nebo hrát hry. POP D5 nabízí displej o velikosti 4,5 palce s rozlišením 480 x 854 bodů. I přes větší rozměry se dá telefon pohodlně ovládat jednou rukou, a to i díky chytré funkci přiblížení jedním prstem. Mobil zvládne surfování na internetu nebo prohlížení fotografií z vestavěného pětimegapixelového fotoaparátu. Ten kromě rychlé a ostré uzávěrky disponuje také funkcí Panorama pro tvorbu širokých, panoramatických fotek. Focení usnadní také funkce HDR a několik přednastavených režimů. Pohotový čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz zvládne i plynulé přehrávání videí i hraní her. Na výběr je u tohoto modelu mezi tmavě čokoládovou a bílou variantou.

Kompaktní model POP D3 se čtyřpalcovým displejem a rozlišením 480 x 800 bodů uspokojí většinu uživatelů, kteří chtějí být neustále online nebo se podívat na krátká videa. Systém Android 4.4 pohání dvoujádrový 1,3GHz procesor, který zajišťuje plynulé ovládání. POP D3 potěší stejně jako větší POP D5 zabudovanou čtečkou QR kódů ve fotoaparátu. Zadní kamera s rozlišením 5 Mpx dokáže pořizovat momentky, které můžete ihned sdílet na sociálních sítích. Přední kamerka slouží hlavně k focení populárních selfie. Start s novým telefonem navíc zpříjemní mnoho přeinstalovaných aplikací – kromě Facebooku i populární komunikační aplikace Whatsapp nebo kancelářská sada OfficeSuite pro prohlížení dokumentů. Zájemci v Česku a na Slovensku budou moci telefon zakoupit v bílé nebo tmavě modré variantě.

Nejmenší zástupce série POP D udělá radost všem, kteří si chtějí vyzkoušet výhody chytrého telefonu v malém balení. Tento pouhých 101 g lehký smartphone je vybaven 3,5 palcovým displejem s rozlišením 320 x 480 bodů a dvoujádrovým 1GHz procesorem. Telefon zvládá surfování na internetu nebo komunikaci s přáteli na sociálních sítích. Začínajícím uživatelům systému Android pomůže jednoduché uživatelské rozhraní a sada předinstalovaných aplikací. Všechno, co potřebují, mají tedy v telefonu k dispozici hned od začátku. Chytré widgety ukazují hodiny, počasí, rádio nebo často používané kontakty. V České republice a na Slovensku se bude POP D1 prodávat v tmavě čokoládové a bílé barvě.

Model POP D1 se začne prodávat v listopadu/novembri za 1890 Kč, resp. 69,99 euro stejně jako telefon POP D3 s cenou 2390 Kč, resp. 85,99 euro. Největší model POP D5 je již dostupný za 2790 Kč, resp. 99,99 euro.

Tiskové zprávy

Diskuse