Cat zahajuje prodej odolné 4,7palcové vlajkové lodi S50 v ČR

14. 10. 2014 21:49    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Cat® představila velmi svižný smartphone Cat® S50 s parametry srovnatelnými s vlajkovými loděmi konkurence. Na rozdíl od nich je však navíc extrémně odolný. Následovník velmi populárního modelu Cat® B15Q má oproti svému předchůdci větší 4,7 palcový Gorilla® glass 3 displej, rychlejší 4jádrový procesor, kvalitnější fotoaparát a podporu 4G sítí. Jedná se také o první extrémně odolný smartphone s unibody konstrukcí těla. Cat® S50 tak nabízí nekompromisní výkon i v podmínkách, které panují v nevlídných horských oblastech, při lezení na skalách nebo při práci na stavbách.

Cat zahajuje prodej odolné 4,7palcové vlajkové lodi S50 v ČR

„Vývoj telefonu, který je schopný podat maximální výkon v tvrdých podmínkách, je často o hledání kompromisů mezi odolností a funkčností. To ale není případ této novinky. Cat® S50 nabízí všechny vlastnosti, které mají ostatní high-end smartphony, zároveň však zaručuje extrémní odolnost, kterou naši zákazníci již tradičně očekávají,“ říká Oliver Schulte, výkonný ředitel Cat® phones.

Cat® S50 je poháněný 4jádrovým procesorem o frekvenci 1,2 GHz, na kterém bez jakýchkoli problémů běží Android 4.4 KitKat. Díky použití technologie Gorilla® glass 3 odolá jeho velký 4,7 palcový displej i velmi hrubému zacházení, navíc je možné displej ovládat i mokrými prsty. Odolnost je podpořena pogumováním těla na jeho nejzranitelnějších místech. Cat® S50 je proto certifikovaný na pády z výšek až 1,2 m, což zaručuje jeho funkčnost při každodenních neopatrných pádech z ruky. Dále je smartphone vodotěsný po dobu 30 minut a v prašném prostředí se samozřejmě cítí jako doma.

Díky fyzickému tlačítku spouště je možné jeho 8MP fotoaparát ovládat skutečně za jakýchkoli podmínek. Podržením tlačítka se rozsvítí praktická LED svítilna. Bezkonkurenční zvukovou kvalitu zajištují dva přední reproduktory vyvinuté společností Waves Audio, mimo jiné držiteli Technical GRAMMY Award®. Při volání s Cat® S50 hovor tedy neruší horský vodopád ani těžká technika na stavbě.

U modelu S50 Cat® poprvé představuje svůj nový Cat Phones App Store postavený na platformě AppLand. Jedná se o kolekci aplikací, kterou Cat® pečlivě sestavil na základě doporučení svých zákazníků. Uživatel tak nemusí ztrácet čas vyhledáváním aplikací v rozsáhlém katalogu Google Play, ale přehledně a rychle si vyhledá a následně nainstaluje jen ty aplikace, které skutečně potřebuje. V Cat Phones App Store jsou k mání klasické aplikace jako Youtube, Endomondo či Google Earth. Navíc jsou zde však ke stažení specifické aplikace, které si uživatelé Catu oblíbili pro jejich praktičnost a každodenní využití v náročných prostředích. Jedná se například o Thermometer, All-in-one Offline Maps či Flashlight Ultra.

Telefon Cat S50 bude v prodeji v druhé polovině října u prodejců elektroniky za doporučenou koncovou cenu 12 399 Kč.

Cat S50 - Technická specifikace:

  • OS: Android (4.4) KitKat
  • Odolnost: IP67 + MIL SPEC 810G certifikace
  • Baterie: 2630mAh, až 16 hodin hovoru
  • Vnitřní paměť 8GB, možnost rozšíření až na 64GB
  • Konektivita: 4G, LTE
  • Displej: 4.7”, 1280x720, Gorilla® glass 3, možnost ovládat mokrými prsty
  • Fotoaparát: 8MP s LED přisvětlením, HD video
  • Hmotnost: 185 g
  • Provozní teplota prostředí: -25° C to 55° C

| Diskuse | Tiskové zprávy