TP-LINK HS100/110: inteligentní bezdrátově ovládané zásuvky pro chytré domácnosti

17. 5. 2016 19:18    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-LINK uvádí na český trh inteligentní bezdrátově ovládané elektrické zásuvky Smart Plug HS100 a HS110 určené pro automatizaci provozu domácnosti. Ty umožnují řídit domácí spotřebiče na dálku a mít o nich neustálý přehled odkudkoli prostřednictvím mobilního telefonu se systémem Android nebo iOS. Model HS110 navíc sleduje i spotřebu elektrické energie.

TP-LINK  HS100/110: inteligentní bezdrátově ovládané zásuvky pro chytré domácnosti

Zásuvky HS100/110 umožňují prostřednictvím chytrého telefonu na dálku ovládat spotřebiče či rozsvěcet a zhasínat světla, případně naprogramovat automatické zhasnutí v určitou dobu podle obvyklého životního rytmu obyvatel domácnosti.

K ovládání zásuvky slouží bezplatná aplikace Kasa pro mobilní zařízení s operačním systémem Android (verze 4.1 a vyšší) nebo iOS (ve verzi 8 a vyšší). Inteligentní zásuvky HS100/110 lze také propojit se zařízením Amazon Echo a ovládat jejich funkce pomocí hlasových povelů.

Pro ty, kdo chtějí mít dokonalý přehled o spotřebě a nákladech na elektrickou energii, nabízí model HS110 možnost sledovat spotřebu připojených zařízení v reálném čase. Nabízí i týdenní a měsíční přehledy pro zpětnou analýzu.

Inteligentní zásuvka přispívá k většímu bezpečí domácnosti. Časovač, který automaticky vypíná běžící spotřebiče (např. žehličku nebo kulmu) po uplynutí nastavené lhůty, snižuje riziko vzniku požáru. Funkce „stále doma“ odrazuje lupiče rozsvěcením a zhasínáním světel v běžném denním rytmu domácnosti, i když její obyvatelé odjedou například na dovolenou.

Inteligentní zásuvky jsou již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 999 Kč u modelu HS100 a 1199 Kč u modelu HS110.

Tiskové zprávy

Diskuse