ESET vydal nástroj pro dešifrování ransomware TeslaCrypt

23. 5. 2016 18:53    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost ESET vydala nástroj, který obnovuje soubory zašifrované pomocí ransomware TeslaCrypt. Pokud byl váš počítač infikován jednou z nových verzí tohoto typu malware, konkrétně se jedná o TeslaCrypt ve verzích 3 a 4, lze jej odemknout pomocí dešifrovacího nástroje vytvořeného společností ESET. Ten naleznete ke stažení na webových stránkách společnosti zde, návod na použití nástroje v anglickém jazyce naleznete v databázi znalostí společnosti ESET.

ESET vydal nástroj pro dešifrování ransomware TeslaCrypt

Operátoři ransomware TeslaCrypt nedávno ohlásili, že ukončují své škodlivé aktivity. Při této příležitosti jeden z analytiků společnosti ESET anonymně kontaktoval útočníky přes oficiální kanál určený obětem TeslaCrypt a požádal o univerzální dešifrovací klíč. Žádost byla překvapivě kladně vyřízena, což umožnilo společnosti ESET rychle vytvořit řešení pro uživatele, kteří ztratili přístup ke svým souborům.

Ransomware stále zůstává významnou hrozbou na internetu, na kterou nejlépe platí prevence. Kromě pravidelné aktualizace operačního systému a instalovaného softwaru a kvalitního bezpečnostního řešení, společnost ESET doporučuje také pravidelné zálohovat všechny důležitá a cenná data na zabezpečená off-line úložiště. Uživatelé by také měli věnovat zvýšenou pozornost při otevírání nevyžádaných e-mailových zpráv či příloh. Aktuálně jde o jeden z nejrozšířenějších způsobů, jakým se ransomware šíří.

Tiskové zprávy

Diskuse