Samsung uvede do prodeje SSD disky 750 EVO s kapacitou 500 GB

30. 5. 2016 15:48    Rubrika: Tiskové zprávy

Samsung Electronics Co., Ltd. rozšiřuje nabídku SSD disků řady 750 EVO. Ke kapacitám 120 GB a 250 GB nově přibude také 500 GB. Paměťové SSD disky 750 EVO poskytují běžným spotřebitelům i výrobcům počítačů účinný přechod z pevných disků (HDD) nebo pomalých, základních SSD, na rychlejší a spolehlivější řešení pro každodenní používání počítače.

Samsung uvede do prodeje SSD disky 750 EVO s kapacitou 500 GB

„Samsung vyvíjí a poskytuje kvalitní paměťová řešení, která vyhovují potřebám spotřebitelů,“ uvedl Un-Soo Kim, senior viceprezident marketingu značkových produktů, divize Memory Business ve společnosti Samsung Electronics. „Zaznamenali jsme značnou poptávku po našich SSD 750 EVO s kapacitou 120 GB a 250 GB, které byly od loňského roku k dispozici ve vybraných zemích. Chceme naplnit očekávání našich spotřebitelů, kteří hledají spolehlivé paměťové řešení, aby prodloužili životnost svých stávajících počítačů jednoduchým a efektivním způsobem. Doplněním 500GB verze k aktuální nabídce SSD 750 EVO a rozšířením dostupnosti disků do více regionů vycházíme více vstříc poptávce spotřebitelů, kteří mají vysoké nároky na data,“ dodal Kim.

Samsung 750 EVO je vybavený technologií NAND flash a funkcemi společnosti Samsung, jako jsou Turbo Write, RAPID Mode a ochrana Dynamic Thermal Guard, které společně přispívají k vysokému výkonu disku. Součástí je i výkonný MGX ovladač společnosti Samsung. SSD 750 EVO tak poskytují sekvenční rychlost čtení až 540 MB/s a zápisu až 520 MB/s při použití funkce Turbo Write.

Série SSD 750 EVO je ideální volbou pro upgrade PC. Výrazně zrychlí výpočetní a multi-taskingové potřeby uživatelů doma, ve škole i v kanceláři. Díky softwarům Samsung Data Migration a Magician je upgrade na 750 EVO ze stávajících úložišť rychlý a snadný. Disk má ve výbavě také spolehlivé 256bitové hardware šifrování AES, aby zajistil, že uložená data zůstanou v bezpečí. Na rozdíl od pevného disku neobsahuje Samsung SSD 750 EVO žádné pohyblivé součásti. Spotřebitelé se tak nemusejí obávat opotřebení těchto částí, které obvykle vedou ke ztrátě nebo poškození dat.

Samsung nabízí nový SSD 750 EVO ve verzi 500 GB se zárukou na tři roky nebo na 100 zapsaných terabytů (TBW) ve více než 50 zemích, včetně USA, Evropy, Číny, Koreje a dalších oblastí. Prodej bude v České republice zahájen na konci června 2016 za doporučenou cenu 3 999 Kč s DPH s kapacitou 500 GB.


| Diskuse | Tiskové zprávy