Panasonic Toughpad FZ-B2 – 7“ tablet s vysokou odolností a systémem Android

1. 6. 2016 17:06    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Panasonic dnes zvedla laťku na trhu s odolnými tablety vybavenými systémem AndroidTM zvýšením výkonu, vylepšením ovládání a větší obchodní flexibilitou ve svém obnoveném 7 palcovém tabletu Toughpad FZ-B2, který patří mezi přední výrobky na trhu.

Panasonic Toughpad FZ-B2 – 7“ tablet s vysokou odolností a systémem Android

Plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-B2, který je vybaven nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Intel® AtomTM x5-Z8550 (2 MB cache, 1,44 GHz až 2,4 GHz) se systémem AndroidTM 6.0, operačním systémem Marshmallow, přináší zvýšení výkonu o 32 %* oproti svému předchůdci, má zvýšenou životnost baterie až na 8 hodin ve stejné váhové kategorii (540 g) a má úzký (18 mm) ergonomický design bez ventilátorů.

Zařízení je také vybaveno širokými možnostmi pro plnění různých potřeb podniku, se třemi oblastmi přizpůsobení, kde je možné specifikovat kombinaci čtečky čárového kódu, čtečky čipových karet, LAN a 4G. Toto zařízení nejnovější generace je také první, které je vybaveno obostranným USB portem 3.1 typu C s přenosovou rychlostí až 5 Gbps, nabíjením (až 5 V, 900 mA - USB PD není podporováno) a funkcí USB On-The-Go pro snadné kopírování a přenos souborů ze zařízení se systémem AndroidTM na počítač.

Zařízení je pro zlepšení ovládání vybaveno systémem Google AndroidTM pro profesionální použití, který umožňuje vytvoření samostatných pracovních a osobních profilů. Poskytuje flexibilitu a podnikovou bezpečnost IT správcům a zároveň zajistí, aby uživatelé měli vlastní přístup k osobním aplikacím a datům. Google AndroidTM for Work zahrnuje také řadu vestavěných nástrojů pro každodenní úkoly, jako jsou e-maily, kontakty a kalendář.

Kromě toho také Panasonic ve svém Toughpad FZ-B2 nabízí konfigurovatelný aktualizační software, který umožní IT správcům ovládat svá zařízení v terénu lépe, než kdykoli předtím. FOTA umožňuje IT správcům aktualizovat operační systém a aplikace skupinou uživatelů a SCOMO může zajistit aktualizace zákaznického zobrazení skupinou uživatelů bez připojení k telefonu datovým kabelem.**

Pro venkovní prohlížení má nejnovější tablet Toughpad FZ-B2 širší zorný úhel, než jiné tablety ve stejné třídě, s vyšší svítivostí (500 cd/m2) a nižší mírou slunečních odlesků. Desetibodový kapacitní multidotykový displej může být ovládám rukou, rukavicí nebo pomocí doplňkového stylusu pro účely přesného psaní a zachycení podpisu, a to i v dešti. Pro organizace používající kombinaci zařízení se systémem AndroidTM a Windows mohou být tablety Toughpad FZ-B2 použity se stejným periferním zařízením, jakou jsou držáky, úchyty ve vozidlech, baterie a nabíječky, stejně jako tablety Toughpad FZ-M1 se systémem Windows.

Panasonic Toughpad FZ-B2 je doplňkově vybaven baterií vyměnitelnou za provozu, a může tak být v provozu v terénu až 8 hodin v případě jednoho nabití nebo 16 hodin v případě rozšířené baterie.

Uživatelům, kteří potřebují mít možnost videokonferencí a fotokopírování dokumentace v terénu, nabízí tablet FZ-B2 inovovanou přední kameru Full HD se stereo mikrofonem a 8Mpx zadní kameru. Je také vybaven vestavěnými směrovými mikrofony, které jsou ideální pro komunikaci, softwarem pro videokonference a rozpoznávání řeči.Toughpad FZ-B2 je optimalizovaný pro konektivitu nezávisle na umístění a je vybaven nejnovější bezdrátovou technologií Intel® Dual Band® AC 8260 pro nejrychlejší přenos dat a Bluetooth® v4.2.

Tablet Toughpad FZ-B2 splňuje přísné požadavky odvětví. Prošel testy pádu z výšky 150 cm*** a disponuje stupněm krytí proti průniku prachu a vody IP65. Je schopen provozu při teplotách od 10 °C do +50 °C***.

"Díky tomuto vylepšení našeho zařízení se systémem AndroidTM jsme vyvinuli odolný tablet, který lze přizpůsobit tak, aby vyhověl náročným potřebám různých pracovníků v terénu, a který také vyhovuje IT strategiím organizace pro snadnou údržbu, ovládání a kompatibilitu," uvedl Jan Šplíchal, marketingový manažer Panasonic Computer Product Solutions.

Tablet Toughpad FZ-B2 bude dostupný od konce června 2016 za zaváděcí cenu 898 Euro + DPH. Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu


* založený na AnTuTu benchmark V5.6
** FOTA a SCOMO jsou dostupné jako volitelná doplňková služba
*** Testováno v závodě společnosti Panasonic

Tiskové zprávy . tablety

Diskuse