Bose SoundTouch 20 - domácí zvukový systém

7. 6. 2016 18:17    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro ČR, představuje třetí generaci bezdrátového zvukového systému Bose SoundTouch 20 III, který snoubí elegantní design, vynikající zvuk s moderními trendy hudby z internetových i dalších zdrojů. Kromě všech běžných formátů dokáže přehrát také kvalitní audionahrávky ve formátu FLAC.

Bose SoundTouch 20  - domácí zvukový systém

Díky aplikaci v chytrém telefonu může ovládat přehrávání jakýkoli člen domácnosti už při vstupu do domu. Pokud použijete více audiosystémů SoundTouch, můžete jedním klikem rozeznít celý dům. Během několika vteřin si z křesla vyberete v aplikaci album z populárních serverů Spotify či Deezer, pustíte internetové rádio, nebo zvolíte skladbu uloženou ve své hudební knihovně na pevném disku počítače nebo v mobilním telefonu. Ze všech těchto zdrojů přehrává systém hudbu bezdrátově. S využitím linkového vstupu poslouží SoundTouch 20 také dobře pro kvalitní reprodukci zvuku z televizoru nebo MP3 přehrávače.

Audiosystémy SoundTouch předpokládají, že máte své oblíbené stanice internetového rádia, playlisty, hudební alba nebo žánry. Proto poskytují podobně jako většina autorádií 6 rychlých předvoleb, na které si snadno nastavíte libovolné zdroje hudby. Pokud chcete přejít na požadovanou volbu, jednoduše kliknete v aplikaci, na dodaném dálkovém ovladači, nebo přímo na reproduktoru na zvolené číslo předvolby. Všemi těmito způsoby můžete ovládat i ostatní základní funkce.

Systém Bose SoundTouch 20 má vestavěny dva reproduktory a poskytuje dvojnásobný výkon ve srovnání s menším sourozencem SoundTouch 10, který nabízí skvělé řešení pro ozvučení kuchyně či ložnice. Produkty Bose jsou proslulé tím, že díky vlastním patentům dokáží z malých reproduktorů vykouzlit neuvěřitelně působivou zvukovou kulisu. SoundTouch „dvacítka“ naplní se svými rozměry přibližně 31 x 19 x 10 cm s přehledem obývací pokoj plným prostorovým zvukem se zřetelným basovým podkresem. Pokud hledáte do obývacího pokoje malý a elegantní systém, je Bose SoundTouch 20 správnou volbou, ať už posloucháte rádi rockovou muziku, jazz nebo vážnou hudbu.

Rodina produktů Bose SoundTouch byla od začátku vyvíjena s myšlenkou poskytnout jednoduchý způsob bezdrátového rozvedení hudby po celém domě. Je nejkomplexnějším řešením v odvětví domácích audiosystémů. Pokud umístíte v dosahu WiFi sítě do jednotlivých místností systémy SoundTouch, můžete je snadno spojit v jeden celek. Každý člen domácnosti má možnost ze svého smartphonu řídit, jestli má znít v celém prostoru stejná hudební kulisa, nebo si ve svém pokoji pustit vlastní muziku.

„Při kontaktu se zákazníky a instalacích, které provádíme, se často setkávám s „postižením“ Bose. Tato diagnóza spočívá v tom, že pokud si poslechnete zvuk produktů Bose a zalíbí se vám, je těžká cesta zpět. Rodina SoundTouch představuje základní řadu zvukových systémů Bose, přesto jsem se v praxi nesetkal se zařízením, které hraje v poměru velikost/kvalita lépe. SoundTouch 20 dobře zapadne do jakéhokoli moderního interiéru a jeho ovládání je jednoduché a intuitivní,“ říká David Hilpert, produktový manager Bose společnosti BaSys.

Klíčem k dosažení zvuku Bose jsou vlastní patenty společnosti. Její zakladatel, profesor elektrotechniky Amar Bose, aplikoval do svých produktů vlastní poznatky z psychoakustiky – vědy zabývající se lidským vnímáním zvuků. V tomto systému je použit mimo jiné patentovaný systém WaveGuide - „zvukovod“, který dokáže využít akustického tlaku i ve zpětném kmitu reproduktoru a tak zvyšuje jeho výkon a zároveň vytváří efekt prostorového zvuku.

Bose SoundTouch 20 III je k dostání v bílém a černém provedení za koncovou doporučenou cenu 10 990 Kč.

Tiskové zprávy

Diskuse