Lenovo Moto Z - nová rodina smartphonů s příslušenstvím Moto Mods

10. 6. 2016 19:01    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Lenovo představila na letošní konferenci Tech World v San Franciscu novou rodinu smartphonů Moto Z spolu s příslušenstvím Moto Mods, díky kterému mohou uživatelé ve vteřině změnit svůj telefon podle aktuální potřeby.

Lenovo Moto Z - nová rodina smartphonů s příslušenstvím Moto Mods

„Od poloviny devadesátých let firmy zhruba jedno desetiletí vsázely na inovace v oblasti bezdrátového připojení. Světlo světa spatřily rozevírací telefony, mezi nimi například legendární Moto RAZR stejně jako telefony s QWERTY klávesnicemi, první chytré aplikace a samozřejmě dotykové telefony. Od doby tohoto prudkého vývoje začaly ale inovace stagnovat nebo jsou přinejlepším velmi pozvolné. Drobné změny mají na celkovou uživatelskou zkušenost tak malý vliv, že smartphony začaly být předvídatelné a zaměnitelné,“ říká Michal Lojek, manažer společnosti Lenovo Česká republika.

Představou společnosti Lenovo je ale svět, ve kterém si uživatelé mohou určovat schopnosti svého smartphonu. Proto Lenovo představilo rodinu chytrých telefonů Moto Z.

Díky tělu zkonstruovanému z nerezové oceli a prémiovému hliníku je nový Moto Z mimořádně odolný a přitom tenký a lehký. Uživatelům nabídne tělo tenké 5,2 milimetrů a 5,5palcový QHD AMOLED displej. Výjimečný výkon zajišťuje kombinace procesoru Qualcomm SnapdragonTM 820, 4 GB RAM a 32 či 64GB vnitřního úložiště. Úložný prostor pro všechny fotografie, videa a aplikace mohou uživatelé navýšit až na 2 TB pomocí microSD karty.

Moto Z je vybaven 13Mpx fotoaparátem s vysokým rozlišením, optickou stabilizací obrazu a automatickým laserovým ostřením. Spojení těchto prvků umožní uživatelům pořídit skvělé snímky prakticky v jakémkoliv světle. Přední 5Mpx fotoaparát přináší širokoúhlou čočku, díky které se nyní všichni přátelé při focení selfie vejdou do záběru. S přídavným předním bleskem budou všechny portréty vypadat skvěle i při nízkém osvětlení.

S vodoodpudivým povrchem telefonu se uživatelé nemusí bát deště či náhodného polití. Čtečka otisků prstů zajistí jednoduché odemčení telefonu jediným dotykem, zatímco kapacitní baterie se postará až o 30hodinovou výdrž bez nutnosti nabíjení. V případě nedostatku energie mohou uživatelé díky technologii Turbo Power dobít telefon až na 8 hodin používání již za 15 minut.

Celokovový design smartphonu Moto Z Force spolu s druhou generací technologie Moto ShatterShield zaručí, že displej tohoto telefonu nepraskne ani se neroztříští v případě pádu.

Ve svém těle přináší všechny vlastnosti telefonu Moto Z doplněné o až 40hodinovou výdrž baterie a zatím nejrychlejší dobíjení TurboPower. To poskytne telefonu energii až na 15 hodin další výdrže již po 15 minutách nabíjení. Uživatelé mohou snadno zachytit mimořádně jasné fotografie s prémiovým 21Mpx fotoaparátem, který je vybaven optickou stabilizací obrazu, automatickým ostřením s fázovou detekcí (PDAF) a automatickým laserovým ostřením.

S novým příslušenstvím Moto Mods mají uživatelé možnost změnit smartphone Moto Z na zařízení, jaké aktuálně potřebují. Díky přídavnému reproduktoru JBL a technologií SoundBoost si mohou hudební fanoušci poslechnout oblíbené písně skutečně nahlas a klidně uspořádat vlastní večírek. Nebo zorganizovat filmový maraton a změnit telefon na 70palcový filmový projektor s Moto

Insta-Share Projector. Pokud budou uživatelé potřebovat prodloužit výdrž baterie, dodá jim Power Pack až dalších 22 hodin používání.

Uživatelé mohou přizpůsobit smartphone svému osobnímu stylu také díky zadním krytům Style Shells. Vybrat si mohou z materiálů jako skutečné dřevo, kůže nebo vzorované látky.

Připojení jednotlivých příslušenství k telefonu Moto Z je maximálně zjednodušeno. S pomocí výkonných magnetů mohou být Moto Mods snadno připojeny k telefonu podle aktuálních potřeb. Všechno příslušenství ze sady Moto Mods bude možné připojit k budoucí generaci telefonů Moto Z.

Společnost Lenovo nadále pracuje na vývoji nových Moto Mods a zároveň poskytuje otevřenou architekturu a nástroje, které mohou kreativní uživatelé využít pro realizaci vlastních nápadů. V rámci nového programu Moto Mods Developer Program budou mít uživatelé od malých skupin vývojářů až po velké společnosti jedinečnou příležitost pomoci vytvořit komplexní ekosystém příslušenství, který maximalizuje inovace a změní definici mobilní budoucnosti.

Skupina Lenovo Capital and Incubator Group (LCIG) navíc vyčlenila část finančních prostředků za účelem podpory inovací a vývoje příslušenství Moto Mods. Kromě toho LCIG nabídla celkovou částku 1 milionu dolarů pro jednotlivce nebo společnost, který do 31. března 2017 vytvoří nejlepší prototyp nového Moto Mods. Více informací o vývojářském balíčku Moto Mods a procesu certifikace je k dispozici na webové stránce developer.motorola.com.

Nový smartphone Moto Z bude společně se sadou příslušenství Moto Mods celosvětově dostupný od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.

Tiskové zprávy . mobily

Diskuse