Samsung Tizen - operační systém zobrazovacích zařízení Smart Signage

15. 6. 2016 18:46    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. představila nejnovější přírůstky ve svém portfoliu zobrazovacích zařízení a displejů na veletrhu InfoComm 2016. Jde o největší pravidelné celosvětové setkání profesionálů z oblasti audio-vizuálního průmyslu, které se konalo od 4. do 10. června 2016 v Las Vegas za účasti více než 40 000 návštěvníků z téměř 110 zemí.

Samsung Tizen - operační systém zobrazovacích zařízení Smart Signage

V rámci tématu „Collaborate. Attract. Engage.“ představil Samsung celou řadu technologií příští generace. Cílem je podpořit efektivnější zprostředkování obsahu a správu zobrazovacích zařízení v oblasti korporátního prostředí, pohostinství, veřejného prostoru, maloobchodu a domácností.

Samsung prezentuje širokou nabídku produktů, pomocí kterých mohou uživatelé vytvářet srozumitelnou a nákladově efektivní prezentaci, a podpořit tak zapojení zákazníků, a s tím spojené tržby. Výhody zobrazovacích zařízení Samsung nově ještě vylepšuje integrace operačního systému Tizen.

„Jako přední světový poskytovatel zobrazovacích řešení se stále snažíme objevovat nové cesty, které pomáhají našim partnerům předávat podmanivý obsah svým zákazníkům,“ uvedl Seog-gi Kim, senior viceprezident, Visual Display Business, Samsung Electronics, a dodal: „S nadšením představujeme přírůstky v našem špičkovém portfoliu zobrazovacích displejů na InfoComm 2016 a ukazujeme, jak tyto nové technologie řeší současné výzvy a jak podporují růst v dnešním rychle se měnícím obchodním prostředí.“

Produkty digitálního zobrazování Samsung Série P obohatí v průběhu letošního roku vylepšená čtvrtá generace Samsung SMART Signage Platform (SSSP 4.0). Díky operačnímu systému Tizen bude mít platforma SSSP vyšší grafický výkon a zajistí ničím nerušené přehrávání obsahu.

Čtvrtá generace SSSP se systémem Tizen přináší vylepšené grafické možnosti, který snižuje dobu odezvy, interakce a načítání. Platforma navíc umožňuje uživatelům spravovat obsah displeje rychleji prostřednictvím all-in-one obrazovky bez nutnosti zapojení počítače.

Vylepšená platforma SSSP 4.0 dává uživatelům možnost vytvářet a spouštět webové aplikace díky podpoře HTML5 a komplexní sadě nástrojů, včetně Web Simulator a Tizen Emulator. Univerzálnost nové platformy rozšiřuje možnosti tvorby uživatelského obsahu a zároveň snižuje čas aktivace.

Klíčovým prvkem vylepšené platformy SSSP 4.0 je program Samsung MagicInfo Server 4.0. Prostřednictvím centralizovaného serveru umožňuje uživatelům spravovat celou svou síť displejů z libovolného místa. Spolehlivý a snadno ovladatelný MagicInfo Server 4.0 integruje specializované funkce streamování obsahu Backup Player a DataLink. Snižuje tak manuální práci potřebnou pro sdílení nezbytných informací.

Vylepšený program MagicInfo Server 4.0 navíc nabízí firemním uživatelům propracovanější sadu nástrojů pro tvorbu, plánování a nasazení obsahu. Správci obsahu mohou využít intuitivní rozhraní s funkcí drag-and-drop a rychle identifikovat a implementovat aktualizace. Díky MagicInfo Server 4.0 je programování obsahu snadné, protože jeho design nevyžaduje JavaScript nebo další plug-iny pro provoz.

Nové, samostatně stojící displeje Samsung série PHF a PMF poskytují elegantní, efektivní a jednoduché zobrazovací řešení i v prostředí, které je omezené malým či nepravidelným prostorem. Díky konstrukci s malou hloubkou (29,9 mm) a úzkým rámečkem (6,9 mm) patří PHF a PMF displeje mezi nejtenčí na trhu.

Operační systém Tizen a integrovaný centralizovaný infračervený přijímač (IR) se starají o bezproblémový výkon v jakémkoli prostředí. Do řady dalších konstrukčních prvků displejů Samsung ze série PHF a PMF patří například matný čelní panel, který snižuje odrazy přirozeného i umělého okolního světla, a tak zajišťuje trvalou čitelnost.

Účastníci veletrhu InfoComm mohou poprvé prozkoumat nové venkovní velkoformátové displeje Samsung série OHF. K dispozici jsou v různých velikostech (46, 55, 75 a 85 palců). Každý se vyznačuje designem s malou hloubkou, aby zprostředkovával obsah co nejpůsobivěji.

Displeje OHF Series jsou vybavené SSSP 4.0 a poháněné operačním systémem Tizen, což zajišťuje rychlejší a spolehlivější zprostředkování obsahu. Vestavěný power box sdružuje operační komponenty do jednoho systému, čímž šetří místo a zároveň zefektivňuje správu. Displeje odolávají teplotám v rozmezí od -30 do 50° C, jsou tak vhodné do jakéhokoliv vnějšího prostředí. Díky externímu sklu, jasu 2 500 nitů a kontrastnímu poměru 5000:1 je obsah zřetelný v jakoukoliv denní dobu a na jakémkoliv místě.

Videostěny Samsung UHF-E s úzkými rámečky (spojnice je tenká 1,7 mm) jsou optimalizované pro vnitřní použití. Kombinují pokročilé možnosti správy barev s vizuálním vylepšením velkoformátových displejů, aby zobrazovaly jasný a konzistentní obsah. Ultra tenký design neruší při sledování a zaměřuje pozornost na obsah samotný, namísto displeje. Videostěny Samsung UHF-E se vyznačují stejnou odolností a komponenty pro prezentaci barev jako jejich předchůdci. Představují elegantní a stylovou alternativu schopnou dodávat nepřetržitý obsahu v jakémkoliv vnitřním prostředí.

Displeje Samsung SMART LED určené pro vnitřní použití jsou vybavené prvotřídními diodami a přizpůsobitelnou skladbou pixelů s rozmezím od 1,5 do 2,5 mm. Zajišťují tak bezproblémovou viditelnost a zároveň uspokojují konkrétní provozní a zobrazovací nároky uživatelů. V kombinaci se stejně hlubokým kontrastem, realistickým obrazem a barvami, jaké diváci očekávají od nejnovějších televizorů Samsung, nabízí portfolio LED displejů další možnost, jak zaujmout své zákazníky.

Tiskové zprávy

Diskuse