Samsung Galaxy Tab A (2016) - veliký displej i rozlišení, moderní design a široké možnosti propojení

21. 6. 2016 17:08    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak uvádí nový tablet Galaxy Tab A (2016) na český trh. Tablet vyniká zejména moderním minimalistickým designem s velkým jemným displejem a propracovanými nástroji pro rodinné využití. K tabletu je možno pořídit polohovatelný obal Magnetic Book Cover pro jednoduchou manipulaci a nastavení zobrazovacího úhlu. Nastavitelný úhel ocení uživatelé nejen při sledování filmů a videí, ale rovněž nabízí větší pohodlí při psaní.

Samsung Galaxy Tab A (2016) - veliký displej i rozlišení, moderní design a široké možnosti propojení

Vylepšený displej WUXGA o velikosti 10,1" (1920 × 1200) dosahuje v porovnání s předchozím modelem až o 70 % jemnější rozlišení. S hodnotou 224 ppi totiž nabízí dvakrát tolik obrazových bodů jako ostatní HD displeje. Sledování videí, čtení elektronických knih anebo surfování po internetu je proto vždy perfektní.

Interní paměť o velikosti 16 GB lze ještě rozšířit pomocí MicroSD karet až do kapacity 200 GB a díky nástroji OneDrive je možné po dobu 2 let využít dalších 100 GB úložného místa v síti. Tablet je vybaven dvěma pokročilými fotoaparáty o světelnosti f/1,9 – 8 Mpix na zadní straně a 5 Mpix na přední straně. Spolu s funkcí HDR pro sytější tóny zajistí, že fotografie budou vypadat skvěle i za zhoršených světelných podmínek. Kapacita baterie 7 300 mAh vydrží například až 12 hodin sledování videí.

V režimu Multi-User lze nastavit jednoduché profily pro každého člena rodiny a přizpůsobit tak aplikace, hry i veškerý multimediální obsah a uchovat osobní informace nadále soukromé.

Přepnutím do speciálně navrženého Kids Mode 4.0 získají uživatelé bezpečné prostředí plné zábavy pro děti. Aplikace nabízí širokou škálu obsahu, od her a dětského fotoaparátu s využitím 3D prvků až po kreslení. Kids Mode 4.0 je navržen tak, aby nedovolil dětem otevřít nevhodné aplikace nebo odkazy. Kontrolní menu v tomto režimu umožňuje nastavit a řídit denní dobu užívání tabletu nebo vybírat pouze ty filmy a aplikace, které mají vhodný a bezpečný obsah.

Chytrá funkce Anti-Glare pomáhá uživatelům chránit oči, protože automaticky upravuje jas a kontrast obrazovky dle aktuálních světelných podmínek v jejich okolí a umožňuje tak lepší zážitek ze sledování. Funkce Quick Connect umožňuje díky technologiím Bluetooth Low Energy a Wi-Fi Direct sdílet a zrcadlit obsah televizní obrazovky s tabletem. Párování obsahu trvá dokonce i po vypnutí televizní obrazovky, takže si uživatelé mohou oblíbený TV pořad vychutnat kdekoli v domácnosti. SideSync umožňuje kontrolovat obsah spárovaného smartphonu a odpovídat na oznámení a SMS zprávy pomocí nástroje Quick Reply.

Samsung Galaxy Tab A (2016) je k dostání ve verzi Wi-Fi i LTE za doporučené maloobchodní ceny 7 999 Kč a 9 599 Kč včetně DPH.

Tiskové zprávy . tablety

Diskuse