TP-LINK AP300 - dvoupásmový Wi-Fi přístupový bod 802.11ac

21. 6. 2016 17:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Novinka dokáže přenášet data kombinovanou rychlostí až 1200 Mbit/s. Díky technologii tvarování paprsku dokáže signálem pokrýt rozsáhlejší prostor než běžné anténní technologie. O rychlé zpracování dat se stará dvoujádrový procesor o taktu 800 MHz. AP300 je vybavený gigabitovým ethernetovým portem pro připojení k místní síti. Sloužit může i jako bezdrátový adaptér pro bezdrátové připojení zařízení, která nemají vlastní Wi-Fi modul.

TP-LINK AP300 - dvoupásmový Wi-Fi přístupový bod 802.11ac

Přístupový bod TP-LINK AP300 podporuje novou generaci standardu Wi-Fi s označením 802.11ac, jež umožňuje přenos dat ve dvou pásmech – 2,4 GHz a 5 GHz – a dosahuje kombinované rychlosti až 1200 Mbit/s (300 + 867 Mbit/s). Mimoto umožňuje vytvořit dvě samostatné sítě, kde jednoduché úlohy jako posílání e-mailů nebo procházení internetu probíhají v pásmu 2,4 GHz, zatímco méně vytížené pásmo 5 GHz je zároveň využíváno pro činnosti náročné na přenosovou kapacitu, např. hraní online her nebo streamování videa v ultra vysokém rozlišení 4K.

Dvě externí antény s technologií směrování paprsku (tzv. beamforming) zajišťují velký dosah a stabilitu signálu. Tato technologie lokalizuje koncová zařízení a soustředí signál jejich směrem, a to i pokud jsou v pohybu.

Přístupový bod TP-LINK AP300 lze využít v několika režimech. Vedle standardního režimu přístupového bodu (AP), kdy je zařízení připojeno vysokorychlostním ethernetovým připojením k routeru a vytváří bezdrátovou síť, lze použít i jako repeater (opakovač) signálu bezdrátového routeru nebo jako klient, kdy slouží jako bezdrátový adaptér pro zařízení, které nemá vlastní Wi-Fi modul (nebo je potřeba zlepšit parametry připojení). AP300 nabízí i režim multi-SSID, tedy vytvoření několika samostatných sítí z bezpečnostních či provozních důvodů.

Ke konfiguraci AP300 slouží přehledné a intuitivní webové rozhraní. Spolu s možností nastavení veškerých parametrů je zde k dispozici i sledování stavu a provozu.

Klíčové vlastnosti:

  • Rychlost 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz (celkem 1200 Mbit/s), hodí se i pro streamování 4K videa a hraní online her
  • 2 oddělitelné dvoupásmové antény s technologií tvarování paprsku poskytují kvalitní pokrytí a efektivnější připojení
  • Gigabitový ethernetový port pro připojení k síti LAN nebo koncovému zařízení v režimu klient
  • Dvoujádrový procesor s frekvencí 800 MHz zajišťuje vynikající výkon i při mnoha zařízeních připojených současně
  • Různé provozní režimy vč. AP, Repeater/Bridge, Client a Multi SSID nabízí řešení pro bezdrátové připojení v každé situaci
Tiskové zprávy

Diskuse