CertiCon SmartCam - software, který analyzuje kamerový obraz v reálném čase

7. 7. 2016 18:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Česká technologická společnost CertiCon představila inovativní řešení SmartCam. Jedná se o unikátní software, který rozpoznává objekty a situace ve scéně a v případě podezřelého chování ihned informuje uživatele. SmartCam zpracovává obraz z kamer pomocí sady modulárních funkcí počítačového vidění, které je možné nastavit libovolně dle povahy konkrétní scény. Díky svým vlastnostem si najde uplatnění nejen v oblasti hlídání majetku, ale také při zajištění bezpečnosti veřejnosti.

CertiCon SmartCam - software, který analyzuje kamerový obraz v reálném čase

Mezi další vlastnosti patří schopnost vytvářet statistiky, jako např. počítání objektů procházejících sledovaným místem, či statistiky pohybu osob ve scéně. CertiCon myslí také na soukromí občanů, přičemž SmartCam zachovává plnou anonymitu lidí pomocí rozostření obrazu.

„V dnešní době se žádá vyšší zajištění bezpečí nejen majetku, ale také občanů. SmartCam je v tomto ohledu optimálním řešením. Největší využití tohoto produktu vnímáme právě v práci bezpečnostních složek, například při monitorování veřejných prostranství, v městských monitorovacích systémech nebo u velkých firem, které mají zájem o zajištění komplexního dohledu ve svých budovách či okolních prostorách,“ říká Ing. Vladimír Mařík ml., MBA, obchodní ředitel společnosti CertiCon.

„SmartCam je produkt, který nabízí uživatelům chytré obrazové funkce a unikátní finanční model. Naší hlavní výhodou oproti konkurenci je díky mnohaletým zkušenostem a odborným znalostem v oblasti strojového vidění schopnost dále stylizovat produkt na míru jakýmkoliv požadavkům klienta. Neustále pracujeme na vývoji dalších pokročilých funkcí do řešení SmartCam,“ říká Ing. Daniel Štofan, ředitel pro technický rozvoj společnosti CertiCon.

Tiskové zprávy

Diskuse