Samsung Gear 360 - kamera pro panoramatická videa jde do prodeje na český trh

19. 7. 2016 19:19    Rubrika: Tiskové zprávy

Nejnovější kamera Samsung Gear 360 mění způsob záznamu a sdílení multimediálního obsahu. Umožňuje pořizovat 360° videa a fotografie, ukládat je do mobilních zařízení Samsung Galaxy a následně je sdílet na sociální sítě. Vlastní obsah lze prohlížet i ve virtuální realitě s brýlemi Gear VR.

Samsung Gear 360 - kamera pro panoramatická videa jde do prodeje na český trh

Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak zahájila prodej 360° kamery Samsung Gear 360 na českém trhu. Tato novinka umožňuje snadno vytvářet, prohlížet a sdílet zážitky prostřednictvím videí a statických snímků ve 360° zobrazení.

Uživatelé se tak mohou stát tvůrci vlastního obsahu virtuální reality a zachytit své zážitky zcela novým a nevšedním způsobem. „Umožnit našim zákazníkům vytvořit si vlastní virtuální obsah je postupným a logickým krokem, který opět posouvá hranice mobilních zkušeností. Kombinace brýlí Gear VR a kamery Gear 360 poskytuje nevšední vizuální zážitek a zcela mění zaběhnuté limity v pořizování a sledování obsahu,“ říká Roman Šebek, ředitel divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Eletronics Czech and Slovak.

Kamera Samsung Gear 360 je vybavena duálními objektivy s efektem rybího oka, přičemž oba mají 15megapixelové snímače. Uživatelům tak umožňují zachytit 360° videa ve vysokém rozlišení (3840x1920) a zároveň podporují 30megapixelové statické snímky. Lze také pořizovat 180° širokoúhlá videa a obrázky s použitím pouze jedné strany objektivu. Kamera Gear 360 je připravena na kteroukoliv denní dobu. Díky objektivu Bright Lens F2.0 zachycujíce snímky ve vysokém rozlišení i za zhoršených světelných podmínek, ve kterých mohou uživatelé vytvářet i plně panoramatická videa.

Lehký, kompaktní design a kulatý tvar Samsung Gear 360 zaručuje dobrou manipulaci při natáčení na cestách i při indoorových aktivitách. Ve výbavě Gear 360 nechybí stativ a je kompatibilní také s širokým výběrem doplňků a stojanů na trhu.

Při synchronizaci Gear 360 se smartphony Samsung Galaxy mohou uživatelé sledovat náhled nahrávaného obsahu v reálném čase. Kamera automaticky nabídne natočený obsah uživatelům k zobrazení a uložení ve smartphonu nebo ke sdílení přímo na sociální sítě Facebook i Google Street View. Skutečný 360° zážitek při sledování vlastního obsahu si uživatelé vychutnají s brýlemi Samsung Gear VR. Všechny tyto funkce jsou dostupné prostřednictvím mobilní aplikace Samsung Gear 360 Manager, která je ke stažení na Galaxy Apps a Google Play. Speciální PC software Gear 360 Action Director pak nabízí rozšířené možnosti úprav obsahu.

Samsung Gear 360 je kompatibilní s vybranými smartphony Samsung včetně nejnovějších modelů Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge a Galaxy S6.

Samsung Gear 360 je k dispozici ve značkových prodejnách Samsung a u obchodních partnerů Alza.cz a Datart za doporučenou maloobchodní cenu 9 990 Kč včetně DPH.

Tiskové zprávy . mobily . video

Diskuse