HTC One A9s - čtečka otisku prstu pro zabezpečení dat i bezkontaktních plateb

1. 9. 2016 19:02    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost HTC oficiálně představila nejnovější přírůstek ikonické řady HTC One™. Nové HTC One A9s přenáší legendární design oceňované řady One na novou generaci telefonů, které nabídnou špičkové zpracování a vyvážený hardware za přívětivou cenu. Detailně propracované kovové unibody s dvojí povrchovou úpravou ukrývá pod 5 palců velkým HD displejem výkonný osmijádrový procesor Mediatek™ Helio™ P10, 2 GB RAM a 16 GB interní paměti. Tu lze rozšířit pomocí microSD karty až do velikosti 2 TB. Pro zachycení důležitých vzpomínek je připraven 13Mpx fotoaparát se světelností f/2.2 a 5Mpx selfie fotoaparát. Rychlá a praktická čtečka otisků prstů se postará o bezpečnost dat i snadný přístup ke všem funkcím, stejně jako o zabezpečení NFC sloužícího pro bezkontaktní platby či komunikaci s dalšími zařízeními.

HTC One A9s - čtečka otisku prstu pro zabezpečení dat i bezkontaktních plateb

Řada HTC One byla vždy známá pro své perfektní zpracování, ergonomii a cit pro detail a nejinak je tomu v případě HTC One A9s. Dvojí povrchová úprava dává vyniknout elegantnímu zakřivení boků telefonu, díky kterému skvěle padne do dlaně. Pohled na zkosení tlačítek hlasitosti, stejně jako na drážkování tlačítka power jen dokládá, že při konstrukci tohoto přístroje HTC myslelo na sebemenší detail. Kromě úchvatného vzhledu se HTC One A9s může pyšnit i kvalitou konstrukce, která byla při testování podrobena stovkám pádů, testů odolnosti vůči škrábancům, a také byla vystavena stovkám hodin v extrémním počasí. To vše, aby si zákazník mohl být jist dlouhodobou spolehlivostí.

„HTC One A9s je výsledkem naší snahy přinést krásný a perfektně zpracovaný kovový telefon širšímu spektru zákazníků,“ řekl Chialin Chang, finanční ředitel pro Smartphony a chytré příslušenství HTC. „One A9s je kombinací špičkového designu, skvělých funkcí a spolehlivosti, jednoduše smartphone stvořený pro skutečný život. “

HTC One A9s je vybaveno vícesměrovou kapacitní čtečkou otisků prstů. Ta je umístěna na čelní straně telefonu pod displejem. Čtečka spolu s možností šifrování úložiště zabezpečí všechna data ve smartphonu, a také umožní spolu s aplikací HTC Boost+ uzamknutí jednotlivých aplikací. Kromě toho také usnadní odemykání telefonu, urychlí nákupy v obchodě Google Play nebo usnadní používání aplikací pro mobilní bankovnictví či bezkontaktní platby pomocí NFC.

Nové One A9s nabízí funkci HTC Boost+, která díky systému chytrého přerozdělování prostředků udržuje telefon v perfektní kondici. Snižuje spotřebu energie způsobenou aplikacemi běžícími na pozadí, zajišťuje rychlé přepínání mezi aplikacemi, a také odstraňuje dočasné soubory, které již nejsou potřeba a přístroj zbytečně zatěžují. Třešničkou na dortu je pak funkce upozornění na dlouho nevyužívané aplikace, které zbytečně zabírají místo v paměti. Díky HTC Boost+ bude telefon fungovat jako nový i dlouho poté co byl zakoupen.

Pro neomezené možnosti personalizace je telefon vybaven funkcí Freestyle Layout, díky které se již není třeba držet, při tvorbě domovských obrazovek, předem definované mřížky. Místo toho lze popustit uzdu své fantazii a přesouvat ikony, nálepky a widgety, kam vás jen napadne. Vrstvit je, seskupovat, propojovat nálepky s aplikacemi, anebo se zbavit ikon na obrazovce úplně. Volba je jen na vás.

Ty nejkrásnější momenty chceme vždy zachytit v té nejlepší kvalitě, a proto je HTC One A9s vybaveno vynikajícím fotoaparátem, jehož snímky lze snadno zálohovat do neomezeného cloudového úložiště služby Fotky Google, díky kterému se již není třeba starat o nedostatek místa v telefonu či ztrátu drahocenných fotografií například v důsledku odcizení přístroje. Příjemným bonusem je pak možnost rychle vyhledat jakýkoliv snímek podle tváře, lokace, tématu snímku nebo jednoduše podle uložených klíčových slov.

Svou galerii budou moci uživatelé plnit záběry z perfektního 13Mpx fotoaparátu s BSI senzorem, světelností f/2.2, LED bleskem, automatickým ostřením a schopností natáčet video ve FullHD 1080p. Kromě toho jim bude k dispozici také sada pokročilých softwarových funkcí. Kontinuální snímání usnadní zachycení akčních okamžiků, funkce Hyperlapse umožní plynulé zrychlení jakéhokoliv videa a s funkcí Zoe capture si uživatel připraví materiál pro střihová videa, se kterými snadno zdokumentuje jakoukoliv událost. A pro ty, kteří se fotografii rádi věnují do detailu, je připraven režim Pro umožňující ruční nastavení všech podstatných parametrů, jako je citlivost snímače nebo čas expozice a zároveň uložení snímku ve formátu RAW.

Pro milovníky selfie je připraven 5Mpx přední fotoaparát s funkcí Live Makeup, se kterou budou vždy vypadat skvěle. Samozřejmostí je záznam videa ve FullHD 1080p a vše završuje praktická funkce Auto Selfie, s níž se lze plně soustředit na záběr a nepřemýšlet přitom, jak stisknout spoušť. To totiž HTC One A9s udělá přesně ve chvíli, kdy se na něj uživatel usměje.

HTC One A9s bude dostupné v barevných variantách Cast Iron a Aqua Silver. O finální dostupnosti bude zastoupení HTC informovat.

Tiskové zprávy . mobily

Diskuse