Samsung představil procesor Exynos 9 Series pro mobilní zařízení

28. 2. 2017 23:16    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Samsung představila nejnovější prémiový aplikační procesor (AP), Exynos 9 Series 8895. Jedná se o první procesorový čipset, který je vytvořen nejpokročilejší 10 nanometrovou FinFET výrobní technologií se zdokonalenou 3D tranzistorovou strukturou. Díky tomu přináší nový čip o 27 % vyšší výkon, přičemž spotřeba energie je o celých 40 % nižší v porovnání se 14nm technologií.

Samsung představil procesor Exynos 9 Series pro mobilní zařízení

Nový Exynos 9 series 8895 je první procesor svého druhu využívající gigabitový LTE modem s podporou pěti agregací (5CA). Zajišťuje plynulý a stabilní tok dat rychlostí max.1 Gbps (Cat.16) při stahování s 5CA a 150 Mbps (Cat.13) upload s 2CA.

Exynos 8895 je osmijádrový procesor složený ze čtyř Samsung CPU jader druhé generace, která zajišťují lepší výkon, a dalších čtyř jader Cortex®-A53 pro nižší spotřebu energie. Díky originální technologii Samsung Coherent Interconnect (SCI) mají nové procesory integrovanou heterogenní stavbu systému, která umožňuje rychlejší výpočty širokého spektra aplikací jako jsou umělá inteligence a hluboké učení.

Exynos 8895 přináší nepřekonatelný multimediální zážitek díky výkonným GPU a multiformátovému kodeku (MFC). Také 3D grafické provedení je posunuto na další úroveň a minimalizuje čekací dobu pro 4K UHD VR a herní zážitky díky nejnovější Mali™ - G71 GPU od ARM®.

Díky pokročilému MFC podporuje procesor nahrávání a přehrávání videí v nejvyšším rozlišení 4K UHD s frekvencí 120 fps. Zároveň umožňuje skutečně kvalitní herní zážitky, protože je vybaven technologií zpracování obrazu. Například aplikace pro virtuální realitu jsou díky Exynosu 8895 velmi realistické a 4K rozlišení hráče naprosto vtáhne do děje.

Procesor Exynos 8895 má samostatnou procesní jednotku pro rozšířené bezpečnostní opatření využívané pro mobilní platby, které rozeznává otisky prstů. Dále disponuje jednotkou pro zpracování obrazu Vision Processing Unit (VPU). Ta dokáže rozpoznat a analyzovat předměty nebo pohyby, a tím pomáhá zlepšit záznam videa, pořizování panoramatického smínku a technologii přístrojového vidění.

„Nový procesor Exynos 9 Series 8895 sestrojený nejpokročilejší 10nm FinFET výrobní technologií nabízí špičkové technologie Samsung včetně druhé generace vlastního CPU, gigabitového LTE modemu a dalších,” řekl Ben Hur, viceprezident divize System LSI marketing ve společnosti Samsung Electronics. „Se špičkovými technologiemi jako je VPU bude Exynos 8895 zásadním prvkem inovace nových smrtphonů, VR sluchátek a automobilových informačních systémů.”

Exynos 9 Series 8895 je již nyní ve výrobě.

Tiskové zprávy . mobily

Diskuse