Sony Xperia XZ Premium - moibil, který umí extrémně zpomalené videozáběry

28. 2. 2017 23:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Sony Mobile Communications představila model Xperia XZ Premium, svůj doposud nejprůlomovější chytrý telefon. Nabídne pokrokový fotoaparát, jenž dokáže zachytit i pohyb, který není pouhým okem viditelný, nádherný 4K HDR displej, supervysoké rychlosti stahování, úchvatný zaoblený tvar a mnoho dalších chytrých funkcí.

Sony Xperia XZ Premium  - moibil, který umí extrémně zpomalené videozáběry

Xperia XZ Premium je zúročením desetiletí inovací společnosti Sony, využívá znalosti z oblasti zpracování obrazu, které byly použity u fotoaparátů Sony ‘α’ a Cyber-shot™, na jejichž základě byl vytvořen nový systém fotoaparátu Motion Eye™. Ten umožňuje zachytit život tak, jak to žádný jiný chytrý telefon nedokáže. Jedná se o první telefon, který byl vybaven nadupaným paměťovým snímacím čipem Exmor™RS s technologiemi, které běžně najdete pouze v prémiových kompaktních fotoaparátech. Snímač zajišťuje 5x vyšší rychlost snímání obrazu a přenosu dat. Díky tomu můžete nahrávat senzační videa vašich každodenních okamžiků snímkovou frekvencí 960 fps, která umožňuje pořízení super zpomalených záběrů. Ty jsou až čtyřnásobně zpomalené oproti ostatním chytrým telefonům , takže vám tento model přináší ještě více detailů, než bylo v minulosti možné. Navíc je funkce Predictive Capture vždy o krok napřed a automaticky začne ukládat snímky do vyrovnávací paměti, když zaznamená pohyb, ještě před tím než vůbec stisknete spoušť. Díky tomu možná naleznete mezi čtyřmi snímky pořízenými sekundu před tím, než jste začali fotit, zachycený okamžik, který vám utekl těsně před stisknutím spouště. Navíc má nový snímač s 19 MP rozlišením o 19% více pixelů, takže zachycuje více světla a poskytuje výjimečnou kvalitu detailu a ostrost i při špatných světelných podmínkách nebo při zadním osvětlení. Další vylepšení nalezneme uvnitř Motion Eye™ a týká se obrazového procesoru Bionz™ pro mobilní zařízení, díky kterému detekuje přesněji pohybující se předměty a umožňuje prediktivní snímání. Přepracování se dočkal také objektiv G lens s vysokou optickou čistotou, který nabídne dokonalejší čistotu, detaily i texturu snímku.

Xperia XZ Premium je prvním z chytrých telefonů v historii, který byl vybaven 4K HDR displejem (vysoký dynamický rozsah, 2160 x 3840) o velikosti 5,5”. Model nabídne jedinečný uživatelský zážitek typický pro Sony díky využití technologie Sony BRAVIA. Budete tak mít divácké zážitky ve formátu 4K HDR, které vás pohltí, doslova ve svých rukou, a nebudete se muset při jejich sledování omezovat jen na pohovku. Úchvatný jas, barvy, čistota a kontrast obrazu se spojují tak, aby vytvářeli realistický dojem na takové úrovni, že se téměř cítíte být součástí scény. Kvalita jasného a ostrého obrazu displeje je obohacena nativní technologií displeje Sony TRILUMINOS™ pro mobilní zařízení a technologií Dynamic Contrast Enhancer.

Vůbec poprvé si na mobilním telefonu můžete užít výběr 4K HDR obsahu od Amazon Prime Video na své Xperii XZ Premium. Streamujte nebo stahujte vybrané původní seriály od Amazonu a sledujte je kdykoli a kdekoli budete chtít v intenzivních barvách a úchvatné čistotě.

Model Xperia XZ Premium je vybavena špičkovou mobilní platformou Qualcomm® Snapdragon™ 835, díky níž je jedním z prvních chytrých telefonů, které nabízejí LTE gigabitové třídy (až 1Gb/s)[i]. To je možné díky integrovanému modemu Snapdragon X16 LTE. Jeho potenciál by měl změnil způsob, jakým zákazníci svoje mobilní zařízení používají, protože nabídne rychlost optických vláken, i když jste v pohybu. Platforma Snapdragon 835 také podporuje skvělou grafiku, výjimečný výkon a zvýšenou energetickou efektivitu. Datové přenosy jsou supernadupané díky připojení USB 3.1, které je desetkrát rychlejší než USB 2.0 a disponuje přenosovou rychlostí až 5Gb/s. Díky konektoru typu USB-C™ je připojení kabelu vždy snadné, protože konektor vždycky připojíte správnou stranou.

S tolika pokrokovými technologiemi, které jsou ve vzájemném souladu, je jenom logické, že Xperia XZ Premium dostala také padnoucí harmonický design, díky němuž je nádherná uvnitř stejně jako zvenku. Tělo má vytříbený skleněný zaoblený povrch, který při otočení odhalí zrcadlový efekt na zadní straně. Všechny aspekty modelu XZ Premium jsou sjednocené, od jednolitých ladných křivek a intuitivního zapínacího tlačítka se senzorem otisku prstu , přes novou dynamickou tapetu, která se elegantně promění, když telefonem pohnete, až po barvy, které vidíte na displeji a které ladí s nádhernými barvami těla telefonu.

Další starostí, kterou můžete pustit z hlavy, když jste s telefonem Xperia XZ Premium venku, je déšť. Nová Xperia je voděodolná , prachotěsná a odolnější díky sklu Corning® Gorilla® Glass 5, které kryje přední i zadní část zařízení a povyšuje krásu a odolnost telefonu na novou úroveň.

Xperia XZ posouvá také „chytrost“ telefonu na vyšší úroveň, protože se učí, jak telefon využíváte, adaptuje se a dává doporučení, aby vám tak poskytla doposud nejchytřejší a nejosobnější uživatelský zážitek. Režim Smart Stamina, který využívá „samoučící“ nástroje Xperia, maximalizuje životnost baterie, aby na základě vašeho obvyklého využívání telefonu přesně odhadl, jak dlouho vám ještě nabitá baterie vydrží. Dokonce vás upozorní, když zjistí, že by se vám během dne mohla baterie vybít a vyzve vás, abyste aktivovali režim Stamina šetřící baterii. Telefon byl vybaven také technologií Battery Care a technologií adaptivního nabíjení Qnovo, které baterii chrání a její dobrou kondici prodlouží až na dvojnásobek.

Xperia Tips a nové Xperia Actions vám nabídnou šikovné rady týkající se funkcí, které využíváte, a dokonce navrhují stahování map podle toho, kde se právě nacházíte. Účelem toho všeho je, aby vám telefon pomohl ještě trochu usnadnit život.

Výjimečný uživatelský zážitek typický pro Sony nabídne také audio a herní potenciál. Přehrávání audia ve vysokém rozlišení vám umožní zaznamenat každou nuanci a každý detail skladby, jako byste právě byli vedle interpreta. Nativní technologie DSEE HX™ od Sony dokonce umí dopočítat streamované skladby nebo MP3 na kvalitu blížící se vysokému rozlišení. Připojíte-li bezdrátová sluchátka nebo reproduktory, zajistí technologie LDAC tím, že přenáší trojnásobné množství audio dat oproti běžnému Bluetooth, abyste neztratili ani trochu z kvality zvuku. Xperia XZ Premium je kompatibilní s konzolí PlayStation®4, takže si můžete zahrát nejnovější špičkové hry také na svém telefonu. Jeho pokrokové zpracování dat a rychlý přístup k paměti znamenají, že hraní her bude vždy plynulé a pohotově reagující. 4K displej a výkonné reproduktory navíc zařídí, abyste měli pocit, že jste součástí samotné hry.

Xperia XZ Premium bude celosvětově dostupná v barevných variantách Luminous Chrome a Deepsea Black a to od pozdního jara 2017. V nabídce bude také řada doplňkového příslušenství, včetně adaptéru Quick Charger UCH12W , který nabije baterii na celé hodiny během pouhých několika minut a Bluetooth sluchátka s reproduktorem SBH56, které díky silnému reproduktoru fungují jako handsfree, když potřebujete dělat více věcí najednou, a nabízí také dálkovou spoušť fotoaparátu.

Tiskové zprávy . mobily

Diskuse