Microsoft Windows 10 S - nástroje pro vzdělávání, výuka programování v Minecraft

12. 5. 2017 15:41    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Microsoft představila nové nástroje pro vzdělávání, inspirované učiteli a studenty. Mezi novinky patří operační systém Windows 10 S, Microsoft Teams pro snazší komunikaci a spolupráci ve skupině, smíšenou realitu a nové funkce v Minecraftu, které podporují kreativitu a usnadňují vzdělávání.

Microsoft Windows 10 S - nástroje pro vzdělávání, výuka programování v Minecraft

Windows 10 S je operační systém vytvořený na míru učitelům a studentům. Všechny aplikace z Windows Store nejprve projdou bezpečnostní kontrolou a potom lokálně běží v zabezpečeném „kontejneru“, čímž Windows 10 S zajistí hladký běh plné verze aplikací, jako je např. Office 365, včetně všech funkcí, které nabízí např. Word, Excel nebo PowerPoint. S Windows 10 S budou mít učitelé a studenti zajištěn přístup ke svým oblíbeným a často užívaným aplikacím napříč přírodovědnými předměty a informatikou, vzdělávacím nástrojům, zabezpečeným nástrojům pro testování a publikaci obsahu, interaktivním tabulím apod.

Microsoft Edge ve Windows 10 S umožní studentům snadněji pracovat na školních projektech díky panelu s náhledy karet. S pomocí Windows Ink v prohlížeči Microsoft Edge zase mohou studenti vpisovat poznámky přímo do webové stránky a sdílet je se spolužáky. Microsoft Edge je kompatibilní se všemi stránkami, které učitelé a studenti často používají.

Cílem Microsoftu je vybudovat kolem Windows 10 S otevřený a živý partnerský ekosystém. Partneři jako Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Samsung a Toshiba nabízejí širokou škálu zařízení s Windows 10 pro vzdělávání za příznivou cenu. Již brzy obohatí partneři Microsoftu svou nabídku o zařízení s Windows 10 S, od dostupných PC s funkcí Windows Ink po prémiová zařízení.

Microsoft Teams ve vzdělávání

Microsoft Word, Excel a PowerPoint Online už nyní dovolují studentům spolupracovat na dokumentech v reálném čase. V druhém pololetí letošního roku bude nabídka Microsoft Store pro vzdělávání obohacena o Microsoft Teams, který posouvá projektovou spolupráci a komunikaci na zcela novou úroveň. Pomocí digitálních sešitů OneNote a vylepšeného rozhraní pro materiály a kvízy mohou učitelé snadno distribuovat informace, hodnotit práci studentů, upravovat výuku na míru, komunikovat se studenty, rodiči i kolegy.

Teams také usnadní učitelům zapojit na dálku do výuky hostující přednášející, zahrnout do vyučování zajímavý obsah z internetu a využít řešení našich partnerů jako Cancvas, Flipgrid nebo Kahoot!. Teams rozvíjí schopnost komunikace a spolupráce tolik potřebné pro uplatnění a úspěch v budoucí kariéře.

Výuka programování v Minecraft: Education Edition

Učitelé z více než 100 zemí používají Minecraft: Education Edition, aby rozvíjeli kreativitu a spolupráci ve třídě napříč různými předměty. Nově je v Minecraftu pro vzdělávání funkce COde Builder, s jejíž pomocí se studenti seznámí se základy programování atraktivní a přístupnou formou v prostředí své oblíbené hry Minecraft. Code Builder kombinuje populární platformy pro výuku programování, jako je Tynker nebo ScratchX s novou open source platformou Microsoftu nazvanou MakeCode. Hráči se pomocí kódu mohou ve hře pohybovat, stavět a tvořit. V Microsoft Store pro vzdělávání je pro Windows 10 S k dispozici jednoroční bezplatná licence Minecraft: Education Edition i s Code Builderem.

Nabídka pro učitele a studenty zdarma

Microsoft rozšiřuje nabídku pro učitele a studenty o následující položky tak, aby byly produkty jako Office 365 pro vzdělávání, Microsoft Teams nebo Minecraft ještě dostupnější:

  • Nová zařízení s Windows 10 S za velmi přístupnou cenu
  • Licence Minecraft: Education Edition pro počítače s Windows 10 S na jeden rok zdarma
  • Zdarma Windows 10 S pro všechny školy se stávajícími zařízeními na Windows Pro
  • Zdarma Microsoft Office 365 pro vzdělávání, včetně Microsoft Teams
  • Zkušební verze Microsoft Intune pro vzdělávání zdarma

Windows 10 S, Office 365 pro vzdělávání s Microsoft Teams, Minecraft: Education Edition a Intune for Education nabízejí komplexní řešení studentům i jejich učitelům.

3D a smíšená realita Windows přinášejí ještě více kreativity do výuky

3D a smíšená realita ve Windows pomáhají učitelům vytvářet obsah vyučovacích hodin pomocí sady zcela nových nástrojů pro výuku. Na podzim bude dostupná nová funkce Windows 10 označovaná jako smíšená realita Tato funkce pomáhá promítnout trojrozměrné objekty z displeje počítače do reálného světa pomocí jednoduché RGB kamery .

Microsoft také oznámil strategické partnerství s firmou Pearson, jednou z největších vzdělávacích společností na světě, která pracuje na integraci 3D a smíšené reality do kurikula středních a vysokých škol. Do roku 2018 nabídne Pearson kurikulum v medicíně, ekonomii, historii, STEM – přírodovědných oborech a informatice na zařízeních se smíšenou realitou Windows.

Tiskové zprávy

Diskuse