Procesor Qualcomm Snapdragon 636 ve smartphonu Asus ZenFone 5

9. 5. 2018 15:27    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost ASUS zahájila v České republice u vybraných partnerů předprodej smartphonu ZenFone 5 za zvýhodněnou cenu 8990 Kč s DPH. První model ze stejnojmenné řady ZenFone 5, dostupný v Česku, je vybaven celoplošným displejem s úhlopříčkou 6,2 palců, který zabírá 90 % přední strany smartphonu, takže jeho rozměry jsou srovnatelné se standardními 5,5palcovými telefony.

Procesor Qualcomm Snapdragon 636 ve smartphonu Asus ZenFone 5

Jde zároveň o první ZenFone, který využívá technologii umělé inteligence (AI). Ta kombinuje pokročilé algoritmy AI a rozsáhlou analýzu dat, což uživatelé ocení při postupném vylepšování vlastností inteligentního fotoaparátu, komunikace nebo hospodaření s kapacitou baterie. Novinka je vybavena duálním fotoaparátem s nejnovějším senzorem Sony IMX363, jenž zaručuje kvalitní snímky i ve špatných světelných podmínkách. ZenFone 5 je zároveň vůbec první celosvětově dostupný smartphone, který obsahuje zcela nový procesor střední třídy Qualcomm Snapdragon 636.

ASUS připravil v Česku pro nedočkavce o prémiový smartphone ZenFone 5 předprodejní akci. Nejen, že byla Česká republika vybrána jako jedna z prvních evropských zemí, kde se tento telefon začíná prodávat, ale ZenFone 5 lze nyní navíc až do vyprodání zásob pořídit za cenu 8990 Kč s DPH, tedy se slevou 1000 Kč, a to exkluzivně u obchodníků czc.cz, huramobil.cz a MobilPohotovost. Při nákupu v e-shopu stačí jen zadat při objednávce slevový kód ZF5.

Designově atraktivní smartphone ZenFone 5 se vyznačuje celoplošným IPS displejem s poměrem stran 19:9, úhlopříčkou 6,2 palců a Full HD+ rozlišením, který zabírá 90 % přední strany telefonu. Díky tomu má telefon rozměry srovnatelné s běžnými 5,5palcovými smartphony. Inteligentní obrazovka Sreen On pokaždé rozezná, kdy se díváte na displej, a ten zůstává rozsvícený. Stejně tak detekuje okolní světlo a automaticky nastavuje teplotu barev displeje, aby byl v každém prostředí vždy optimálně čitelný. Zadní stranu smartphonu zdobí elegantní sklo s 2.5D zakřivením a ikonickým vzorem soustředného kruhu inspirovaného filozofií Zen.

ZenFone 5 pohání jako první smartphone na světě procesor Qualcomm Snapdragon 636, který je vyváženou kombinací výkonu a energetické účinnosti a opírá se o 4 GB operační paměti. Pro okamžitý výkon je k dispozici exkluzivní funkce ASUS AI Boost, která optimalizuje výkon ve hrách a při plnění dalších náročných úkolů. Interní úložiště nabízí celkovou kapacitu 64 GB a je rozšiřitelné pomocí MicroSD karty až o 2 TB.

Model ZenFone 5 využívá inteligentní systémy duálních fotoaparátů, které se neustále učí a přizpůsobují. Primární fotoaparát je vybaven špičkovým senzorem Sony IMX363 s pixelem o velikosti 1,4 μm, a clonou s hodnotou f/1,8. Disponuje čtyřosou optickou stabilizací obrazu (OIS) a funkcemi umělé inteligence AI Photo Learning, které dokážou nastavit až 16 různých typů scén podle aktuálních světelných podmínek. Sekundární širokoúhlý 120° fotoaparát umožní zachytit na jednom snímku více scenérie nebo lidí. Širokoúhlý záběr je vhodný pro skupinové fotky nebo při focení ve stísněných prostorách.

Fotoaparát obsahuje i funkci Portrét v reálném čase, s nímž dosáhnete rozostřeného pozadí. Nechybí ani funkce Zkrášlení v reálném čase, která přečte rysy obličeje a uplatní personalizované vylepšení nejen na fotkách, ale i v živých videích. Náročnější fotografové zase ocení podporu formátu RAW. Fotoaparát dokáže zásluhou funkcí umělé inteligence řadit snímky do inteligentních galerií – např. podle toho, kdo nebo co je na fotkách. To umožňuje rychlejší nalezení a sdílení vašich fotek.

Jako jeden z mála smartphonů se ZenFone 5 zaměřuje na bezvadné zvukové podání. Spolehnout se při tom může na duální reproduktory spolupracující s duálními inteligentními zesilovači, které zvládají zvuk s vysokým rozlišením. ZenFone 5 obsahuje v balení sadu kvalitních suchátek ZenEar S podporujících vysoké rozlišení zvuku. Telefon také podporuje sluchátka DTS: X pro 7.1kanálový virtuální prostorový zvuk, díky čemuž bude sledování filmů nebo hraní her hudebním zážitkem.

Funkce rozpoznání obličeje dokáže odemknout ZenFone 5 jednoduše tím, že se na něj podíváte. Alternativně je k dispozici také snímač otisků prstů na zadní straně, který telefon po přiložení prstu okamžitě odemkne. Díky přítomnosti technologie NFC můžete např. bezhotovostně platit prostřednictvím služeb, jako je Google Pay.

Za zmínku stojí také inteligentní rušení šumu okolního prostředí. Váš hlas bude díky tomu při volání slyšet jasně bez ohledu na hlučnost okolí. Praktická je i funkce inteligentního vyzvánění. Neustále totiž přizpůsobuje hlasitost vyzvánění, aby odpovídala úrovni okolního hluku. V hlučném prostředí zvyšuje hlasitost, v naprostém tichu ji zase snižuje, aby vás telefon nerušil.

ZenFone 5 je vybaven dvěma sloty na SIM karty, přičemž obě vložené karty podporují 4G (LTE) sítě v aktivním pohotovostním režimu. Díky tomu je možné telefonovat z obou karet prostřednictvím LTE sítí (VoLTE).

Novinka obsahuje i novou zábavnou funkci ZeniMoji, která vám umožní animovat roztomilé avatary pomocí vlastního hlasu, výrazů obličeje a pohybů hlavy. Avatary ZeniMoji lze využít např. ve videohovorech nebo v živém vysílání, stejně jako při chatování.

Tiskové zprávy . mobily

Diskuse