Nadupaný „pavoučí“ router Archer C4000 se čtyřjádrovým procesorem

5. 9. 2019 13:39    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje výkonný MU-MIMO router se čtyřjádrovým procesorem – Archer C4000. Už není třeba vypínat 4K filmy, abyste si zahráli online hry, protože dvě 5GHz pásma se postarají o nepřerušený tok dat. Svým výkonem je určen pro moderní domácnosti, malé kanceláře i malé firmy, které nehledají kompromisy.

Nadupaný „pavoučí“ router Archer C4000 se čtyřjádrovým procesorem

Rychlost a výkon
Nový router Archer C4000 je vybaven čtyřjádrovým procesorem s 64bitovou architekturou a taktem 1,8 GHz, aby briskně odbavoval požadavky a poskytoval rychlý přenos dat bez jakéhokoli zpoždění. Celkem dosahuje v kombinaci tří pásem (2x 5 GHz a 1x 2,4 GHz) rychlosti až 4000 Mbit/s. Využitím technologie NitroQAM™ (1024-QAM) je zvýšena rychlost na všech pásmech o 25 %, zatímco technologie Airtime Fairness a Smart Connect zajišťují plynulost přenosů bez čekání, i když jsou připojena starší zařízení s pomalejší komunikací. Pro odbavení více zařízení najednou a pro odesílání a přijímání dat v nejlepším dostupném pásmu je pak router vybaven šesti anténami s technologií MU-MIMO.

Široké pokrytí Wi-Fi signálem
Výkonné antény s výkonným zesilovačem vytvářejí silný Wi-Fi signál pro celou domácnost i malou kancelář. Technologie RangeBoost výrazně zlepšuje schopnost detekovat zařízení, která jsou dále od zdroje nebo s nízkým výkonem, což v praxi znamená větší pokrytí. Funkce Beamforming pak směřuje bezdrátové signály směrem k připojeným zařízením, čímž zvyšuje stabilitu jejich Wi-Fi přenosu.

2 Gbit/s po kabelu
Router je vybaven čtyřmi gigabitovými porty sítě Ethernet, jedním 1 Gbit/s WAN portem, jedním portem USB 2.0 a jedním USB 3.0. Kabelové připojení je optimální pro připojení stolních počítačů, herních konzolí, či 4K televizorů. Pro připojení k domácímu serveru nebo uložišti NAS je možné využít technologii Link Aggregation (agregace vedení) a ze dvou samostatných Ethernet portů vytvořit jednoho připojení s rychlostí až 2 Gbit/s. Pokud nemáte domácí úložiště, lze jej snadno vytvořit připojením externího disku do portu USB 3.0. Zbývající port USB 2.0 lze využít pro sdílenou tiskárnu.

Automatizuje a ovládejte síť hlasem
Díky podpoře pro hlasovou asistentku Alexa od Amazonu lze přidat nová zařízení do sítě, určit priority pro zařízení a činnosti, sdílet Wi-Fi hesla pro hosty. To vše, a ještě více, lze provézt hlasovým příkazem vyřčeným do éteru.

Ve spolupráci s IFTTT pak lze automatizovat akce, jako například kdy se zařízení připojují, odpojují nebo přidávají do sítě, nebo lze nastavit podmínky, aby se upřednostňovala zařízení nebo aktivita spolupracující s IFTTT.

Vestavěný bezpečnostní systém
Součástí routeru je výkonné zabezpečení funkcemi TP-Link HomeCare, které chrání síťové prostředí před škodlivými hrozbami. Obsahuje antimalwarový a antivirový software pro ochranu před hrozbami z internetu, dále rodičovskou kontrolu pro omezení času online a blokaci nevhodných webových stránek podle individuálních profilů, a nastavení priority služeb, například streamingu před prohlížením internetu.

Nastavení i správa přes mobil
Router Archer C4000 lze nastavit velmi rychle a jednoduše díky přehlednému webovému rozhraní nebo přes mobilní aplikaci Tether pro Android nebo iOS. Například nastavení samostatné virtuální sítě pouze pro hosty, aby měli k dispozici přístup k internetu, ale již nikoliv ke sdíleným datům. Tether také poskytuje automatické aktualizace firmwaru, který vždy poskytne poslední funkcionality a zabezpečení.

Klíčové vlastnosti Archer C4000:

  • Ultrarychlé zpracování – 64bitový čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,8 GHz zvládne všechno
  • Rychlost Wi-Fi 4000 Mbit/s – 2x 1625 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 750 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz
  • Žádné další ukládání do vyrovnávací paměti – MU-MIMO a technologie Tri-Band umožňují routeru připojit více zařízení současně
  • Dalekosáhlý dosah – technologie RangeBoost zvyšuje pokrytí Wi-Fi a Beamforming zaměřuje signál na připojení zařízení
  • Zabezpečte svou síť – HomeCare chrání vaši síť před škodlivým útokem a můžete spravovat, kdo a jak se k síti připojí
  • Snadné nastavení – Díky intuitivnímu rozhraní telefonu UI nebo rozhraní Tether je vaše síť připravena k provozu během minuty
  • Gigabitové kabelové rychlosti – 1 gigabitové porty WAN a 4 LAN maximalizují kabelové rychlosti a agregace spojů jej dokonce zdvojnásobí na 2Gbit/s.
Tiskové zprávy . Příslušenství

Diskuse